Kupić Garmin 64 st czy Oregon 600?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Kupić Garmin 64 st czy Oregon 600?

Postprzez bartekk » Wt, 26 wrz 2017 17:38

Witam serdecznie,

sdsyc napisał(a):ciach

jestem zainteresowany zakupem GPSa, jednakże zastanawiam się, który byłby dla mnie najodpowiedniejszy.
Od urządzenia oczekuję przede wszystkim tego, że gdy w telefonie padnie zasięg w gęstym lesie lub innym trudnym terenie, to GPS wskaże, w którą ścieżkę skręcić, żeby dojechać w zaplanowane miejsce. A najlepiej aby zupełnie zastępował telefon (np. google map) pod względem wyznaczania i nawigowania trasy.
Dodatkowo: czytelna mapa z trasami, ścieżkami aby w razie czego móc szybko na bieżąco zmienić cel podróży itp oraz komfort użytkowania podczas załamania pogody (deszcz, śnieg).
W ogóle nie zależy mi na funkcjach "sportowych".
Przeznaczenie: jazda rowerem w różnych warunkach, po bezkresach gdzie telefon traci zasięg.

Na podstawie przeczytanych artykułów i postów na tym forum sugeruję, że wystarczający w pełni byłby Garmin 64 st lub Oregon 600.
Byłbym wdzięczny za ewentualne wskazówki i jednoznaczne wskazanie konkretnego modelu.

Z góry dzięki i pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowano Wt, 26 wrz 2017 19:48 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielenie i zmiana tytułu. Wycięcie 1. zdania
bartekk
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 26 wrz 2017 17:15

Re: Kupić Garmin 64 st czy Oregon 600?

Postprzez wodzirej » Wt, 26 wrz 2017 20:08

Obydwa odbiorniki spełniają wszystkie Twoje wymagania. Tak więc wybieraj między odbiornikiem z klawiszami (64st) lub z ekranem dotykowym (Oregon).
Co ja bym wybrał? Po latach doświadczeń na kierownicę roweru wolę klawiszowy z dwóch powodów: 1. Podczas jazdy wolę operowanie na klawiszach niż celowanie w ekran. 2. Podczas mżawki/deszczu ekran wycierasz jednym ruchem ręki, a w dotykowym taki numer przejdzie tylko przy zablokowanym/wygaszonym ekranie.
Decyzja należy do Ciebie.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Kupić Garmin 64 st czy Oregon 600?

Postprzez bartekk » Wt, 26 wrz 2017 20:46

Dzięki wielkie za odpowiedź. Też skłaniałbym się na 64 właśnie ze względu na fizyczne klawisze.
Nigdy nie posługiwałem się tego typu urządzeniami ale rozumiem, że będąc w terenie (bez komputera) mogę zaplanować sobie trasę od aktualnego miejsca, w którym się znajduję do końcowego przez ustalone przeze mnie punkty pośrednie, nie będące np. konkretnymi miejscowościami nie mając wcześniej wgranych tras itp?
bartekk
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 26 wrz 2017 17:15

Re: Kupić Garmin 64 st czy Oregon 600?

Postprzez wodzirej » Wt, 26 wrz 2017 21:00

Tak.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Kupić Garmin 64 st czy Oregon 600?

Postprzez Wojtek Szydlowski » Śr, 27 wrz 2017 19:31

Posiadam obydwa (tak po prawdzie to nie 64s a Astro, ale sprzetowo to to samo).
Nie zrezygnowalbym juz z dotykowego ekranu Oregona na rowerze, wlasnie ten odbiornik wydaje mi sie na rower najlepszy wlasnie z uwagi na mozliwosc szybkiego przesuwania / zoomowania mapy i ogladu terenu. Nie bez znaczenia jest nieco mniejszy / bardziej dyskretny wyglad.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości