Sprzęt na początek z obsługą PL TOPO

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Sprzęt na początek z obsługą PL TOPO

Postprzez kukrak » Pn, 16 sie 2021 8:40

Witajcie,
krótkie info o mnie: lubię dłuższe spacery po nieznanych mi wcześniej miejscach - głównie w kujawsko-pomorskim, ale czasem mały wypad w Bieszczady, czy Jurę Krakowsko-Częstochowską. W samochodzie wystarcza mi Google Maps, natomiast w terenie okazało się, że telefon słabo widać, szybko rozładowuje się bateria, a jeżeli do tego jeszcze pada deszcz, to pozamiatane.
Nigdy wcześniej nie używałem turystycznych Garminów. Przeczytałem tutaj trochę postów, ale nie ukrywam, że trochę się pogubiłem - czy mógłbym Was prosić o sugestię zakupu pierwszego takiego urządzenia, które kosztowałoby mniej niż 1000zł, obsługiwało mapę PL TOPO i zadowalało potrzeby spacerowicza?
Kuba
kukrak
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 16 sie 2021 8:31

Re: Sprzęt na początek z obsługą PL TOPO

Postprzez Zachu » Pn, 16 sie 2021 14:56

Podaj odbiorniki które wybrałeś i napisz dlaczego te, pomijając cenę.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt na początek z obsługą PL TOPO

Postprzez kukrak » Pn, 16 sie 2021 19:36

Ostatecznie zostały mi odbiorniki z serii GPSMap 64 i wyższe. Przeczytałem, że 66 mają wyższą rozdzielczość ekranu, szybsze procesory i (model sr) bardzo dokładne lokalizowanie.
Niestety nie wiem, na ile te zmiany mają praktyczne znaczenie podczas używania sprzętu i dlatego proszę Was o wsparcie.
Kuba
kukrak
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 16 sie 2021 8:31

Re: Sprzęt na początek z obsługą PL TOPO

Postprzez Zachu » Wt, 17 sie 2021 15:18

Jak większość takich pytań czy chcesz guziku czy dotyk Poczytaj opinie o najnowszych odbiornikach. Jeśli telefon Ci się znudził to tu nie będzie łatwo \, lekko i przyjemnie. Trzeba czytać by umieć skorzystać z GPS.
Tu pierwsza gruba lektura, chcesz w to się bawić? ;)
viewtopic.php?f=2&t=15310
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt na początek z obsługą PL TOPO

Postprzez popej » Śr, 01 wrz 2021 15:35

Jeżeli to raczej spacery niż ostra turystyka, to spróbuj jeszcze tego programu na telefon:
https://f-droid.org/packages/net.osmand.plus/
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości