Drive Smart 55 w 2021

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Drive Smart 55 w 2021

Postprzez Tomasz21321 » Cz, 07 paź 2021 22:17

Dzień dobry wszystkim!

Przymierzam się do zakupu GPSu do samochodu. Prawie zdecydowałem się na DriveSmart 55MT-D z mapami Europy, ale chciałbym uniknąć błędu i upewnić się, że nie ma z nim jakiegoś nieznanego mi problemu. Doradźcie proszę czy to udany model.

Wiem, że jest z początku 2019 roku, ale nowszego odbiornika do auta Garmin chyba już nie zrobił. Mógłbym poczekać na nowszy model, ale trochę się obawiam, czy przypadkiem w dobie smartfonów i zintegrowanych nawigacji nie jest to już koniec Garminów samochodowych jakie znamy. A ja chcę nadal planować trasy w BaseCampie i sczytywać ślady.

Myślę raczej o MT-D niż o MT-S. Jeśli się nie mylę, obie wersje mogą tak samo pobierać informacje o ruchu drogowym przez komórkę, ale MT-D ma dodatkowo antenę w kablu zasilania, przez co zwykle poradzi sobie bez komórki. Przeczytałem wątek z porównaniem do DriveSmart 65, ale ten model jest nieco cięższy i jednak wydaje mi się trochę zbyt duży do mocowania na szybie (chociaż kusi Alexą). Aktualizacje map są chyba wliczone - wyczytałem, że Garmin nie używa już "Lifetime" w nazwach.

Nowy odbiornik ma docelowo zastąpić leciwego Nuvi 2595LMT. W innym miejscu używam DriveAssist 50 - nie jest zły ale trochę muli przy przeliczaniu trasy. Brakuje mi asystenta pasów na wielkich wielopasmowych rondach w Londynie. Nie wiem czy DriveSmart 55 ma tu jakąś przewagę.

Czy myślicie, że DriveSmart 55MT-D to jest dobry pomysł?
Na szlaku: GPSMAP 65s, eTrex 32x, Fenix 6 Sapphire + IQMapReceiver + Locus / Brouter | Na drodze: DriveSmart 66 MT-D, DriveSmart 55 MT-D, Dash Cam 57 | Były: DriveAssist 50LMT-D, Nuvi 2595LMT, Foretrex 401, eTrex 30x, eTrex Vista HCX, eTrex żółtek 2003
Tomasz21321
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pt, 11 sty 2013 23:06

Re: Drive Smart 55 w 2021

Postprzez Zachu » So, 09 paź 2021 18:26

Nie sugerował bym się datą. Fenix 6 też jest z '19 a jakoś technologicznie się nie zestarzał.
Ta generacja odbiorników wyświetla budynki 3D co może sugerować że mocy przeliczeniowej im nie brakuje. Aktualizacje też chyba jakieś w miarę świeże.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drive Smart 55 w 2021

Postprzez Tomasz21321 » N, 10 paź 2021 14:10

Super, dziękuję za informację. Pomoże mi w podjęciu decyzji.
Na szlaku: GPSMAP 65s, eTrex 32x, Fenix 6 Sapphire + IQMapReceiver + Locus / Brouter | Na drodze: DriveSmart 66 MT-D, DriveSmart 55 MT-D, Dash Cam 57 | Były: DriveAssist 50LMT-D, Nuvi 2595LMT, Foretrex 401, eTrex 30x, eTrex Vista HCX, eTrex żółtek 2003
Tomasz21321
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pt, 11 sty 2013 23:06

Re: Drive Smart 55 w 2021

Postprzez Wojtas81 » Pn, 20 gru 2021 20:24

Ja kupiłem nüvi 3597 LMT (2 sztuki, bo jedna na zapas) i jestem super zadowolony. I z tego co robię research to datą nie ma co się za bardzo sugerować, bo to nie są smartphone'y.
Tutaj stare nie zawsze znaczy gorsze i bywa, że jest dokładnie odwrotnie.

Co do MT-D i MT-S to w pewnym sensie są wymienne. Bo z jednej strony MT-D też potrafi Live Traffic (przez komórkę), a z drugiej MT-S mimo iż nie ma wbudowanego odbiornika TMC, to można do niego dokupić kabel z wbudowanym odbiornikiem.
Garmin Nuvi 760 + Garmin Nuvi 3597LMT
Wojtas81
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): So, 18 gru 2021 23:49


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość