Instinct Solar Tactical vs FENIX 6 PRO

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Instinct Solar Tactical vs FENIX 6 PRO

Postprzez Sugar » N, 19 gru 2021 20:51

Witam wszystkich. Poszukuję nowego zegarka dla siebie. Na oku mam dwa modele Garmin Instinct Solar Tactical oraz Garmin FENIX 6 PRO. Zegarka używał będę w codziennym użytkowaniu. Od zegarka oczekuję, że będzie pokazywał mi podstawowe informacje takie jak: kcal, godzina, ilość kroków, ilość pięter, chciałbym żeby był wytrzymały, żeby dobrze wyglądał, chciałbym również zacząć korzystać z garmin coach oraz żeby pasował z mundurem wyjściowym. Za instinctem przemawia do mnie prostota, mimo wszystko duża funkcjonalność oraz dłuższy czas pracy na baterii. Natomiast za fenixem stoi bardziej rozbudowany interfejs, który w zasadzie nie wiem czy wykorzystam, głównie wygląd, wydaje mi się, że większa ilość informacji na temat użytkownika oraz sam wygląd. W fenixe są również mapy które mogły by się przydać podczas wycieczek w góry aczkolwiek takowych narazie nie przewiduje. Od obu zegarków oczekuję również dobrych pomiarów i śledzenia trasy biegu zarówno w terenie jak i na stadionie ponieważ często tam biegam. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc w wyborze zegarka?
Sugar
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 29 lis 2021 13:17

Re: Instinct Solar Tactical vs FENIX 6 PRO

Postprzez sdsyc » Pn, 20 gru 2021 19:11

No żeby trafił się ktoś, kto ma oba zegarki...
Ja trafiłem na https://www.youtube.com/watch?v=2uZeCw-7Bes&t=1022s (ale Fenix bez PRO)

Jeśli te kilkaset PLN Ciebie nie boli, to możesz mieć więcej możliwości (które osobiście są ważne dla mnie), przede wszystkim:
- mapy
- https://apps.garmin.com/pl-PL/
- płatności zegarkiem Garmin Pay
- muzyka

BTW za najdokładniejszy (ale delikatniejszy) uchodzi https://www.garmin.com/pl-PL/p/621922/pn/010-02063-01

A jeśli priorytetem jest "STANDARD WOJSKOWY 810" ;-) to... Instinct
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3370
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Instinct Solar Tactical vs FENIX 6 PRO

Postprzez Zachu » Pn, 20 gru 2021 20:45

Jeśli się zastanawiasz to kup tańszy. Zobaczysz co Ci potrzebne i czy pasuje Garmin. Jeśli się spodoba to kupisz za rok czy dwa nowszy model fenixa.
Ekrany bez Solara są dużo lepiej widoczne.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instinct Solar Tactical vs FENIX 6 PRO

Postprzez Sugar » Wt, 21 gru 2021 20:02

Jeśli chodzi o mapy i płatność to w zasadzie wgl mi na tym aktualnie nie zależy aczkolwiek nie chciałbym kupować zegarka na chwilę, tylko żeby już troszkę dłużej mi posłużył o ile oczywiście jest to możliwe przy wymienionych modelach. Nadal nie potrafię niestety zdecydować, który zegarek powinienem kupić.
Sugar
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 29 lis 2021 13:17


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości