Instinct 2S - Solar czy bez?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Instinct 2S - Solar czy bez?

Postprzez Mariusz65 » N, 23 kwi 2023 14:54

Zeszło porównywalnie co przy każdej dwugodzinnej aktywności. 4% to wręcz bardzo dużo. Nie spodziewałem się oczywiście że energii przybędzie ale w zimie przy dwugodzinnej aktywności schodziło około 2% więc powinno być lepiej a nie gorzej niż w dni bez słońca.

PS. W żadne oszczędzanie energii się nie bawię bo nie po to kupuje się zegarek z rozbudwanymi funkcjami żeby patrzeć która godzina :wink:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Instinct 2S - Solar czy bez?

Postprzez Miszel » Pn, 24 kwi 2023 8:32

Mariusz, bawiłem się chwilę w zeszłym roku w lecie tym solarem i miałem bardzo podobne efekty do tych Twoich.
Parę postów wyżej pisałem kilka zdań. Przy używaniu jako typowy smartwatch (BT z telefonem, HR):
1. w lecie - licznik energii staje w miejscu
2. zimie - licznik energii mocno spowalnia - pokazuje ubytek 1 dnia/2 dni pracy.
Każda włączona aktywność zżera dodatkową energię, to jasne.
To są dane orientacyjne, bo nie da się tego wymierzyć precyzyjnie. Szkoda się w to bawić.

Podobnie, gdy piszesz: "2 godziny jazdy rowerem, przy słonecznym bezchmurnym niebie, z zegarkiem wystawionym prosto na słońce"
To wcale nie muszą być idealne warunki, bo:
1. ułożenie ręki na kierownicy
2. cienie/półcienie, las/krzaki, ty sam rzucasz cień
3. położenie słońca na niebie - pora dnia, za plecami/z przodu
4. niewidoczne gołym okiem wysokie chmury
5. zapylenie powietrza - środek miasta/góry poza miastem
Same tylko punkty 4 i 5 są trudno zauważalne gołym okiem, a mogą dawać różnice sięgające kilkudziesięciu procent docierającej do panela energii.
Sorki, że zawracam tym głowę, ale z racji mojej pracy (lasery, fluorescencja, wzbudzanie, emisja, etc.) widzę jak rzeczy pozornie pomijalne mogą wpływać mocno na efektywność przekazywania energii.

Nie ma co brać na serio tego co wypisuje Garmin (i inni) o solarach - zbyt niska efektywność paneli i zbyt wiele zmiennych w normalnym użytkowaniu.
Te panele po prostu spowalniają rozładowywanie urządzenia. Kropka.

Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron