GPSMap 65s czy GPSMap 66s

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

GPSMap 65s czy GPSMap 66s

Postprzez yacca » So, 14 sty 2023 14:23

Witam.

Przeszukałem forum, ale chyba nie bardzo był podobny temat.

Oba modele są dość podobne - nawet cenowo. No i stąd jestem z lekka zagubiony.

Chciałbym czegoś do łażenia po górach i jazdy na rowerze.

65s jest niby nowszy, ale ekran ma mniejszą rozdzielczość, no i nie ma np. Wi-Fi, które byłoby chyba całkiem fajne - nie lubię połączeń "kablowych" do byle pierdoły.

65s ma również mapy (chyba dożywotnio - TopoActive Europe - czy coś w tym stylu) - 66s nie ma, no ale czy w dzisiejszych czasach to problem? Chyba dokładnością openstreetmap dobija spokojnie do tej dodawanej do Garmina?
Z drugiej strony 65s niby lepiej radzi sobie w trudnych warunkach (miasto, dolinki) - no ale czy jest to na tyle duży problem, że 66s nie da rady?

Podpowiedzcie, co tak naprawdę liczy się w tych modelach i jak się spiszą w ww. zastosowaniach.

Pozdrawiam, J.
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Re: GPSMap 65s czy GPSMap 66s

Postprzez popej » So, 14 sty 2023 15:28

IMHO 66s jest bardziej atrakcyjny. Na plus jest większy rozmiar ekranu, specyfikacja MIL-STD-810, tryb oszczędnej pracy, większe limity zainstalowanych map, tras, logów.

Mapy TopoActive nie są ciekawe. Znajdziesz lepsze darmowe https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM ... n/Download
WiFi w odbiorniku też nie jest specjalnie użyteczne. Np. w Montanie odbiornik pokazuje pogodę i ściąga aktualizacje, ale nie da się przez WiFi współpracować z PC czy telefonem.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GPSMap 65s czy GPSMap 66s

Postprzez yacca » N, 15 sty 2023 19:24

Dzięki wielkie! Decyzja zatem podjęta...
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Re: GPSMap 65s czy GPSMap 66s

Postprzez Zenon_K56 » Pt, 24 lut 2023 20:54

Po rozpakowaniu i zarejestrowaniu Garmin GPSMAP 66s za pomocą Garmin Express (aby widział go mój Basecamp), włożyłem do niego kartę microSD z mapami, którą miałem w moim Garminie 64s. Garmin 66s zobaczył tą włożoną kartę (mogłem za pomocą menu wybrać każdą z map z karty micro SD).

Jednakże pomimo posiadania aktualnej wersji oprogramowania Basecamp, Garmin Express, Garmina 66s:
- Basecamp nie pokazywał że do urządzenia jest włożona karta SD
- Explorator Wimdows pokazywał dwa dyski czyli pamięć wewnętrzną Garmina 66s oraz włożoną do niego kartę, ale po kliknięciu w dysk z kartą SD, Explorer dawał komunikat "włóz dysk"

Po tak udanym początku przygody z 66s spakowałem go do pudełka i odesłałem do sprzedawcy.
Na szczęście kupiłem 66s przez Internet i dlatego bez problemów mogłem go zwrócić.
W tym samym dniu zamówiłem Garmin GPSMAP 65s. Dzisiaj go otrzymałem i zero problemów (Basecamp widzi kartę microSD)

P.S.
Dawno temu z Polski do ZSSR uciekł zając i wrócił na drugi dzień.
Kumple go pytają: Coś tak szybko wrócił ?.
Zając: Bo tam dowiedziałem się że właśnie rozpoczął się sezon polowania na niedźwiedzie.
Kumple: Ale Ty nie jesteś niedźwiedź.
Zając: Zgadza się, ale zanim się wytłumacze ... .

Z moim zwrotem było podobnie wolałem nie wnikać w zgłaszanie problemu, reklamacje, bo mógłby mi minąć termin zwrotu towaru zakupionego przez Internet (14 dni).
ゼノン クラシェウスキ
GPSMAP64s
Avatar użytkownika
Zenon_K56
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 13 sty 2015 9:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości