Zakupy w USA

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Zakupy w USA

Postprzez jazzband » N, 18 mar 2007 9:23

Czy możecie polecić jakieś sprawdzone sklepy internetowe, w których można kupić 60csx? Czy przy przesyłce z USA zawsze jestem skazany na VAT i cło?
jazzband
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 11:40
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez harcerzyk » N, 18 mar 2007 9:41

Jeżeli kupisz w sklepie to cło i vat będzie (prawie) na pewno. Jeśli kupisz na ebayu lub od osoby prywatnej to jest szansa, że unikniesz cła. Dlaczego?
To jest tak - jak kupisz w sklepie to sklep zawsze do dokumentów celnych dołączy fakturę - i wtedy nie ma zmiłuj. Płacisz cło od sumy wartości paczki i kosztów przesyłki a do tego od ceny powiększonej o cło dostaniesz VAT.

Jeżeli kupujesz od osoby prywatnej to zamiast faktury osoba wysyłająca paczkę deklaruje jej wartość - i tu jest właśnie ta szansa na nie zapłacenie cła i VATu. Zdaje mi się, że przesyłki do 55 usd wartości nie przechodzą przez cło. Warto jeszcze poprosić sprzedającego aby zaznaczył na deklaracji celnej, że przesyłka jest prezentem (GIFT). Wtedy twoje szanse rosną :wink:

Co do sprzętu kupowanego w sklepach - czasami uda się namówić sklep do zaniżenia wartości przesyłki ale wtedy jednocześnie paczka będzie ubezpieczona na mniejszą kwotę.
Poza tym urzędy celne działają w dużej mierze uznaniowo, czyli nawet jak paczka nie ma faktury, jest oznaczona jako GIFT i jej wartość jest mała to może zostać otworzona do wybiorczej kontroli. W takim wypadku możesz dostać cło i vat od ceny tzw. "rynkowej". Mają nasi celnicy listy co ile w Polsce kosztuje i walą cło od takich stawek. Jak nietrudno się domyślić te ceny, którymi dysponują celnicy są dosyć wysokie.
Igor
Nuvi 660FM, 60Cx, UMP-pcPL, CN9NT, Topo_PL_100
Obrazek
Avatar użytkownika
harcerzyk
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez yaro » N, 18 mar 2007 10:01

Podarunek (czyli paczka wolna od cla i vat) jest chyba do 100 dolarow (przynajmniej jak ja sciagalem rzeczy z usa to tak bylo) ale cos sie zmienialo (chyba obnizyli i byc moze jest to teraz 55) wiec nie jestem pewien. Paczke najlepiej nadac poczta morska (idzie okolo miesiaca) gdyz wtedy ryzyko oclenia i dodania vatu jest najmniejsze, przy przesylce lotniczej ryzyko jest wieksze, natomiast wszytkie paczki kurierskie i ekspresowe sa clone. Warto jesli nie ma sie nikogo znajomego w USA skorzystac z uslug firmy np POL-AMER (bylo u nich tak ze mozna bylo zamowic w stanach w sklepie internetowym odbiornik na adres polameru i oni wysylali to jako podarunek, nie wiem jak to dzialalo dokladnie i czy nadal to robia ale kiedys czytalem ze byla taka mozliwosc).
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez harcerzyk » N, 18 mar 2007 10:11

dokładnie tak jak yaro pisze. Broń Boże sprowadzać kurierem - cło wtedy jest bankowe.[/b]
Igor
Nuvi 660FM, 60Cx, UMP-pcPL, CN9NT, Topo_PL_100
Obrazek
Avatar użytkownika
harcerzyk
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tadeklodz » N, 18 mar 2007 10:17

jak kupowałem aparat foto. z USA od Polaka zresztą to było tak:
zapłaciłem na konto sprzedającego /w Polsce/ sumę transakcji w dwoma przelewami pierwszy na równowartość 55$ a drugim resztę sumy.Facet z USA wysłał mi ten aparat podając wartość 55$. Dalej było tak.Celnik z Okęcia powiedział mi żebym mu pokazał drugą fakturę bo ten aparat jest wart więcej niż 55$. Skończyło się to zapłaceniem cła i vatu ponad 150 zł
tylko dlatego że przez pomyłkę miałem drugą fakturę też zresztą na 55$ a w trzeciej była reszta sumy.Szczęście. Jako ciekawostkę podam że 4 takie same aparaty od tego faceta weszły do Polski bez żadnych problemów celnych. To jest loteria. Ja osobiście skończyłem z zakupami za wodą. Kupuję w Rzeszy.
tadek
nuvi 3790T , nuwi 660 , 60 CSx. GPmapa ,CN 2011, edge 800
tadeklodz
Bywalec
 
Posty: 199
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez yaro » N, 18 mar 2007 10:39

Skoro na okeciu to byla to przesylka lotnicza, a wtedy czesciej cla. Mi znajomy z USA wyslal juz troche sprzetu i ani razu nie zaplacilem cla a kupilem rower, telefon, gps, aparat, odtwarzacz mp3 i jeszcze troche rzeczy tylko wszystko droga morska szlo
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez PouchX » N, 18 mar 2007 10:52

Jest też inny sposób. Jeśli nie masz nikogo w USA, kto by Ci prywatnie nadał przesyłkę... to możesz kupić w sklepie i kazać im wyslać Garmina do któregoś z oddzialy DOMA (polonijna firma spedycyjna)

http://www.domaexport.com/index.php?p=5

A potem już DOMA wyśle paczkę do Ciebie do PL.
W DOMA możesz sie dogadać co mają wpisać na deklaracji i jaką wartość, nie robią z tym problemu.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotrek » N, 18 mar 2007 11:37

Podłączę sie pod temat.
Szwagier w Niemczech kupił sobie Mediona za 299 euro i chwali sie. https://www.medionshop.de/
Pyta się mnie jaki mam procesor w nuvim, przeciez Nuvi to typowy odbiornik GPS a nie komputer.
Mozna je jakos porównać?
pozdrawiam,
Piotr, nuvi 1490T + nuvi 3597
Avatar użytkownika
Piotrek
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Chojnów

Postprzez Macieq » N, 18 mar 2007 11:47

Koledzy, pod cło wpadają przesyłki, których wartość celna przekracza 200 zł. Oczywiście można mieć farta i puszczą przesyłkę, jeśli nieznacznie ta wartość jest przekroczona. Przesyłki kurierskie są dokładniej kontrolowane, pocztowe mniej. Najlepiej przesyłać przy pomocy firm polonijnych. Jest po prostu największa szansa, że przejdzie bez cła, mimo wyższej niż 200zł wartości celnej.
pozdrawiam
Macieq (Oregon 600, Nuvi 660)
Avatar użytkownika
Macieq
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:04
Lokalizacja: Wawa

Postprzez dylemat » N, 18 mar 2007 13:59

PouchX napisał(a): Jeśli nie masz nikogo w USA, kto by Ci prywatnie nadał przesyłkę...


co to praktycznie daje jak się kogoś ma i jak się postępuje w ówczas ?
Jędrek
Nuvi 2495LT, etrex 20, GPSMAP60cs, Tradycyjna busola, Nuvi 205
CNE2015 , GPmapa, UMP, Topo, PL Topo
Avatar użytkownika
dylemat
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 16:13

Postprzez GPS Maniak » N, 18 mar 2007 14:05

dylemat napisał(a):co to praktycznie daje jak się kogoś ma i jak się postępuje w ówczas ?

Koledzy pisali o tym w tym wątku. Znajomy wysyła przesyłkę jako "podarunek" małej wartości.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez dylemat » N, 18 mar 2007 14:08

acha , to o to chodziło :), ciekawe czy istnieje rynek wtórny, coś jak komisy, czy może to jeszcze za nowy wyrób
Jędrek
Nuvi 2495LT, etrex 20, GPSMAP60cs, Tradycyjna busola, Nuvi 205
CNE2015 , GPmapa, UMP, Topo, PL Topo
Avatar użytkownika
dylemat
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 16:13

Postprzez PouchX » Śr, 21 mar 2007 7:43

dylemat napisał(a):acha , to o to chodziło :), ciekawe czy istnieje rynek wtórny, coś jak komisy, czy może to jeszcze za nowy wyrób


Jedynie eBay.com
Ja osobiscie szukam cen nowego sprzetu przez froogle.com, znajduje najwięcej ofert. Strony takie jak pricewatch.com, prisegrabber.com itp., wysiadają przy Froogle.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mlodyno » So, 24 mar 2007 12:38

A orientuje sie ktos jaka firme najlepiej wybrac do wysylki do Polski z Kanady? Wysylka byla by od znajomego jako "prezent" :)
mlodyno
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt, 23 mar 2007 19:29
Lokalizacja: Poznan

Postprzez yaro » So, 24 mar 2007 12:53

Skoro od znajomego to nie trzeba szukac zadnej specjalnej firmy, nalezy nadac zwykla poczta jako podarunek i wybrac przesylke morska, i cierpliwie czekac na przesylke. Firmy typu polamer czy doma czy cos w tym stylu uzywa sie gdy sie nie sie ma znajomego za granica i oni nadaja przesylke jako podarunek.
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości