Zakupy w USA

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Postprzez koooza » Pt, 30 maja 2008 22:45

odoakr napisał(a):
Mam pytanie. W którym momencie nadawca wypełnia deklaracje celną


Logika wskazuje na to ze nadawca wypełnia cokolwiek w trakcie nadawania przesyłki.
koooza
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pt, 09 maja 2008 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zdrw » Pt, 15 sie 2008 2:06

WAPM napisał(a):Wszystkie .nuvi sprzedawane na terytorium USA maja preinstalowany jezyk polski - menu i lektor. Turystyczne Colorado rowniez.


"colorado również."
A Oregony?

Czy znacie fakty,przykłady że odbiornik z USA był instalowany (wyposażany, w USA ) "pod" zamawiającego?
Np. ze wgrywano mapy na Europę?
Tak, jak ma to miejsce przy zamawianiu np.laptopa?
Zdrw
Avatar użytkownika
zdrw
Początkujący
 
Posty: 89
Dołączył(a): Wt, 22 lip 2008 0:02
Lokalizacja: z kuchni ;)

Postprzez Azzie » Pt, 15 sie 2008 10:30

zdrw napisał(a):
WAPM napisał(a):Wszystkie .nuvi sprzedawane na terytorium USA maja preinstalowany jezyk polski - menu i lektor. Turystyczne Colorado rowniez.
"colorado również."
A Oregony?

Oregon ma tak czy siak mapę bazową pokrywającą cały świat. Ja kupiłem swojego w Europie, ale z tego co widzę na stronach Garmina, to i tak jest tylko jedna wersja. Lektora nie ma w ogóle, bo nie gada. Standardowo jest menu w języku polskawym (jak zwykle krzywe tłumaczenia i niektóre terminy w języku angielskim), ale pewnie dałoby się to nawet poprawić - pliki językowe są widoczne na karcie.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez Skorzak » Wt, 26 sie 2008 10:40

SP2BZW napisał(a):
odoakr napisał(a):co może grozić nadawcy/aresatowi jak jakiś bardzo nadgorliwy celnik sprawdzi pakę i stwierdzi, że tam jest GPS wartości 300$ a nie np. 89?

IMHO tylko odbiorcy... naliczenia cła i vat (jeżeli podlega) ale warto ryzykować :lol:

nie mam doświadczeń bo dotychczas poza marginalnymi (wartościowo) przesyłkami korzystałem z uprzejmości przyjaciół...


Wielokrotnie przesylalem rozne paczki i USA do PL i musze przyznac, jest to loteria. Z reguly jednak jesli sprzet jest bez fabrycznego kartonu, rachunku i zapakowany w stara gazete, to udaje sie ominac clo i podatek VAT. Wszystko zalezy od sposobu przeslania. Czasami warto wyslac cos drozsza przesylka aby nie trafic do takiej instytucji jak Urzad Celny Gdynia - obslugujacy paczki pocztowe na terenie polnocnej PL.

Ku przestrodze: zdarzylami sie sytuacja, ze ROZPAKOWALI karte do komputera (static sensitive) ze specjalnych woreczkow antystatycznych, pootwierali wszystko i przyslali mi chamski list gdzie "wzywa sie obywatela xxx do stawienia sie w dniu... w siedzibie ... w celu ustalenia zawartosci przesylki z USA". Przesylka byla jako GIFT. Wedlug urzedu celnego mam obowiazek wiedziec jaki prezent mi ktos przesyla. List przewozowy byl dla nich niejasny (techniczna nazwa karty) poza tym zakwestionowali zawartosc paczki bo byla tam dodatkowo ich zdaniem "KSIAZKA i DYSKIETKI" - czyli instrukcja i drivery. A to podlegalo pod inny paragraf niz czesci do komputera. W koncu, kiedy ustalilem z nimi, ze zaplace VAT, jaki naliczyli (UWAGA! wartos przesylki ustalili na podstawie zadeklarowanej kwoty ubezpieczenia paczki a nie rzeczywistej wartosci !) nie wydali mi przesylki do czasu zaplacenia VATu. Kiedy upewnilem sie, ze jest ona uszkodzona, zrezygnowalem z odbioru, odeslali ja do USA, gdzie nadawca (kolega) dostal bez dyskusji zwrot wartosci z ubezpieczenia, bo paczka byla w fatalnym stanie.
Od tamtej pory przesylam paczki poczta lotnicza. Przesylka kosztuje wiecej ale odprawiaja ja w Warszawie, gdzie nikt nie ma czasu na wnikanie w "drobiazgi" za 100USD.
iQue3600, StreetPilot c330
Skorzak
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 26 sie 2008 10:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez vmx » Wt, 09 wrz 2008 15:28

no to ja tez sie dopisze do watku jako nowy posiadacz amerykanskiej
wersji 60csx (ksiazeczka, software, 64MB karta, kabelek usb).
sprzecik kupilem na ebay-u w http://stores.ebay.pl/JJI-ELECTRONICS,
placac paypal-em.

koszty:
gps (263$), ubezpieczona przesylka usps priority mail (25$), clo, vat.

cala zabawa trwala ok. 3 tygodni (z czego ponad 2 tyg. w polsce)
i kosztowala po niedawnym kursie dolara nieco ponad 800pln.
zaoszczedzone 400pln wydam na uchwyt rowerowy, samochodowy
i antene :-)
vmx
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 09 wrz 2008 14:32
Lokalizacja: Kraków

Postprzez p.stradowski » N, 14 wrz 2008 19:00

To ja napiszę o swoim patencie. Szukamy swojego wymarzonego sprzętu na ebay, pricegrabber etc. Następnie dokonujemy zakupu - jeżeli sprzedawca akceptuje płatnika posiadającego adres billingowy poza granicami USA - to często bywa przyczyną problemów. Trick zaczyna się w momencie podania adresu do wysyłki, pełne instrukcje znajdziecie na stronie firmy Polamer - http://polameronline.com/, w skrócie wygląda to tak, ze sprzedawca wysyła towar na adres w USA do Polameru, Polamer przesyła towar do Polski.
76CSX kosztował razem z transportem 588,29 zł :-)
p.stradowski
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 14 wrz 2008 18:52

Postprzez sierżant » Cz, 25 wrz 2008 10:16

W takim razie mam do Panów jeszcze jedno pytanie w tym temacie. Załóżmy,że Colorado300 wpada na Okęciu na UC. Wiadomośc do mnie dochodzi z agencji celnej, która za samą obsługę bierze 215zł(+cło i vat), czy jest mozliwość ominięcia agencji celnej i bezpośrednie załatwienie sprawy z Urzędem Celnym nie wyjeżdżając do Wa-wy?Wie ktoś może czy UC załatwia takie sprawy poprzez np. e-mail?Od czego zależy czy agencja celna moze lub nie pośredniczyć w ocleniu towaru?
sierżant
Początkujący
 
Posty: 57
Dołączył(a): Wt, 15 lip 2008 16:09
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez PouchX » Pn, 29 wrz 2008 20:50

Jak tak wszyscy zaczną otwarcie opisywać jakie triki stosować żeby ominąć cło... to jestem bardziej niż pewny, że te triki lada moment przestaną działać :(
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jasio » Wt, 07 paź 2008 18:56

dobra opcja jest kupsam.com dla tych co chca cos kupic i przeslac prosto do domu, zakupy, przepakowanie, inspekcja towaru oraz zwroty

www.kupsam.com
jasio
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 07 paź 2008 18:39

Re: Zakupy w USA

Postprzez Tatanka » Wt, 11 lis 2008 7:40

Spotkałem się na amerykańskim eBayu ze sprzedającym (sklepem-komisem), który za $10 oferuje oznaczenie przesyłki jako "gift" i wpisanie niewielkiej wartości sprzętu. Zapewnia, że w 99% nie ma żadnych dodatkowych opłat celnych czy podatkowych, a gdyby były zwraca pieniądze. Zarabiają na wszystkim. :roll:
Tatanka
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 07 lis 2008 14:34

Re: Zakupy w USA

Postprzez PouchX » Wt, 11 lis 2008 9:30

"GIFT" już dawno nie działa na polskich celników... a jest nawet wręcz odwrotnie... wszystkie "gifty" są lepiej przeryte :)
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakupy w USA

Postprzez Tatanka » Wt, 18 lis 2008 18:51

Mam praktyczne pytanie. Gdy kupuję używanego GPS-a w Stanach i zostaje on zatrzymany na odprawie celnej w Polsce to na jakiej podstawie jest wyliczane cło, skoro ani ja nie mam, ani celnicy nie mają dowodu zakupu i/lub dowodu zapłaty? Gdy wszystko odbyło się przez internet to co może pełnić rolę takiego dowodu?
Tatanka
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 07 lis 2008 14:34

Re: Zakupy w USA

Postprzez wodnik7 » Wt, 18 lis 2008 19:10

nie wiem, jak w Polsce, ale w Niemczech trzeba wtedy pokazac przelew/wydruk aukcji itp - przeciez jesli sie to netem odbylo, to w jakis sposob zaplaciles wiec wiesz ile kosztowalo - i musisz to potwierdzic - takie tutaj sa zasady. MOze w PL jest podobnie?
Ostatnio edytowano Wt, 18 lis 2008 21:10 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto pełny cytat postu poprzedzającego.
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Re: Zakupy w USA

Postprzez PouchX » Wt, 18 lis 2008 22:19

Tatanka napisał(a):Gdy wszystko odbyło się przez internet to co może pełnić rolę takiego dowodu?


Wydruk samej aukcji, np z eBay i wydruk przelewu kasy, np. PayPal.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakupy w USA

Postprzez sierżant » So, 22 lis 2008 22:53

Miałem dokladnie taka sytuację i jako dowód zakupu dostarczyłem tak jak kolega wyżej napisał wydruk aukcji z ebay-u i potwierdzenie przelewu z PayPal-a. Ponadto z autopsji wiem, że sprzęt bez pudelka, rozpakowany, nadany zwykłą pocztą lotniczą ma duże szanse na ominięcie dodatkowych opłat :D
sierżant
Początkujący
 
Posty: 57
Dołączył(a): Wt, 15 lip 2008 16:09
Lokalizacja: podkarpacie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości