GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez Zachu » Pt, 08 sty 2010 14:07

wodzirej napisał(a):Jak często prosisz o pomoc w ściągnięciu pokrywy colorado?

Na to mam już idealną metodę 100%. Zawleczka w górę, kciuki zapierasz pod przyciskami funkcyjnymi na ekranie, resztą dłoni odsuwam pokrywkę.
Za to jak uwolnić z mocowania na rowerze, to nie mam pomysłu. Czasem sobie wisi i dwa dni.
wodzirej napisał(a):Przedzieranie się przez różne menu do kompasu.

Prawy funkcyjny, trzy kliknięcia rolera w prawo i enter. Z pamięci piszę ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez wodzirej » Pt, 08 sty 2010 14:14

Zachu napisał(a):jak uwolnić z mocowania na rowerze, to nie mam pomysłu.

A miało być o 60CSx i Viście HCx. Jak w realu na wodzirejce, gdzie ludzie mi czasem odpłyną z wężyka i misterny układ rozwalają. Jednak to tylko zabawa, orkiestra gra i jedziemy dalej, proszę Państwa :lol:
Mocowanie masz garminowskie czy RAM-u, Touratecha, inne?
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez Marko » Pt, 08 sty 2010 14:52

Zachu napisał(a):
wodzirej napisał(a):Przedzieranie się przez różne menu do kompasu.

Prawy funkcyjny, trzy kliknięcia rolera w prawo i enter. Z pamięci piszę ;)

Brzmi skomplikowanie.
W Viście prościej, przez dłuższe przytrzymanie prawego górnego przycisku na każdym z ekranów, poza ekranem mapy.
Cóż, każdy model ma swoją specyfikę. Ideału nie ma, przynajmniej w Garminach.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez Zachu » Pt, 08 sty 2010 15:05

wodzirej ten temat się wyczerpał na pierwszej stronie, reszta to typowy Garniakowy flejm. Brakuje tylko uwag paru stałych dyskutantów i osiem stron będzie ;) Twórca tematu już pewnie dawno kupił sprzęt.
Zwykłe mocowanie Garmina. Tylko dość krótka fajka i trzyma jak "kropelka".
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez Bogna » Pt, 08 sty 2010 17:38

Zachu napisał(a):temat się wyczerpał na pierwszej stronie, reszta to typowy Garniakowy flejm. Brakuje tylko uwag paru stałych dyskutantów i osiem stron będzie ;) /.../ i trzyma jak "kropelka".

I o to chodzi Zachu :D. Bo co my za to możemy, że jesteśmy "takie zakręcone Maniaki". I lubimy sobie pogwarzyć na Forum przy lada okazji o naszych zabawkach i nie tylko o nich :lol: :?: A ta "kropelka" to wcale nie chce trzymać... :twisted:
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez Marko » So, 09 sty 2010 9:34

wodzirej napisał(a):...colorado ma kilka mocnych punktów...Jednak jak często ...gryziesz paznokcie, że na ekranie mapy są tylko dwa pola danych?

W Viście ekran mapy może wyglądać następująco (tutaj niestety na mapie bez danych DEM):
Obrazek
W 60-tce podobnie, jednak linia nawigacji będzie ciemno-różowa.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez JacekN » So, 09 sty 2010 10:19

No niestety kolory 60tki to jedyna wada tego urządzenia.Ale to ginie w cieniu zalet
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez soko » So, 09 sty 2010 10:28

Oczywiście ilość pól danych na ekranie mapy mogłaby byc większa w Colorado. Szczególnie w Colorado, gdzie małe piksele pozwalają na "upchnięcie" większej ilości danych mapowych na mniejszej powierzchni.
Ale dostęp do komputera podróży ( kompasu) możesz sobie tak zdefiniować, że masz go po jednej stronie od mapy (na rollerze) a kompas po drugiej stronie pola mapy. Wtedy : prawy guzik> roller>enter w lewo lub w prawo zależnie czy idziesz do kompasu , czy do komp. podróży. W ten sposób masz kilkanaście pól danych w zakresie dwu ruchów rollerem. Między nami mówiąc - o dziesięć pól za dużo dla przeciętnych potrzeb. A w każdym razie dla moich możliwości ogarnięcia znaczenia tych danych w jednej chwili. Oczywiście VistaHCx czy 60SCx to są po prostu ideały nawigacyjne i tu się nie ma co porównywać. Ale nawigacyjne. Natomiast - jak dla mnie - chodzi też o zabawę w nawigację. Tej zabawy Colorado daje ciut więcej.

Jeszcze jeśli chodzi o Dakotę, to ona zdecydowanie lepiej leży w damskiej dłoni, natomiast słusznej budowy mężczyzna może mieć tu obiekcje, bo trzymając w jednej ręce obslugujemy i Dakotę i Colorado kciukiem, a w Dakocie kciuk pokrywa istotną część ekranu. Dakota ma poza tym wyraźnie większe piksele w porównaniu do Colorado, co może być plusem w przypadku map wektorowych, natomiast na pewno nie jest plusem dla zdjęć satelitarnych. W przypadku rastrów map typu "setki topo", czy WIG-ówki nie szkodzi to specjalnie. Tyle, że "ostrość" w Dakocie jest przy zoomie niższym niż w Colorado. Generalnie Dakota w porównaniu do Colorado trochę razi "chropawym" wyglądem szczegółów mapy, właśnie z uwagi na większe piksele. Oceniając pod tym względem - to Colorado daje przyjemny wyraźny obraz.
Dakota w ogóle aż tak bardzo mniejsza nie jest, jak się z początku wydawało. Tu np. dla przykładu obok Colorado. Ani ekran nie jest taki miniaturowy, ani sam odbiornik:

Obrazek

Tutaj zestawiłem je równo dolnym brzegiem ekranów, bo chciałem sobie to porównać. Zwraca też uwagę inna wielkość paska <<120mtr>> w obu odbiornikach, myślę, że z uwagi na inną wielkość piksela. Podejrzewam, że z tego też powodu screenshoty z Dakoty wychodzą na forum takie malutkie, a Colorado jakby powiększone. Mogą być więc w efekcie źródłem błędnej oceny rzeczywistej wielkości urządzeń i ekranów. Dlatego to zdjęcie.

A w ogóle to do pisania posta siadłem by zaprotestować przeciwko stwierdzeniu, że obsluga rollerem jest mniej intuicyjna niż ekranu dotykowego. Nie zgadzam się. Ale to oczywiście subiektywna opinia. :D
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez wodzirej » So, 09 sty 2010 11:33

soko napisał(a):Do pisania posta siadłem by zaprotestować przeciwko stwierdzeniu, że obsluga rollerem jest mniej intuicyjna niż ekranu dotykowego. Nie zgadzam się. Ale to oczywiście subiektywna opinia. :D

Zgoda - po personalizacji menu i oswojeniu go. Razem z rollerem :)
Kiedyś do Twojej subiektywnej opinii przekonywałem dwóch znajomych, którzy zaopatrzyli się w colorado. Potem przyznali, że nie nadążali, kiedy demonstrując im colorado wykręcałem kółkiem. Teraz mogą innych uczyć. Obsługi jak i wykorzystywania możliwości colorado :)
ps. Dzięki za fotkę porównawczą i kilka słów nt. wyświetlania w dakocie. Pomogłeś mi w wysłaniu do cioci w usa zamówienia dakoty dla znajomego
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez GPS Maniak » So, 09 sty 2010 17:06

Co do Dakoty, to już Ranger napisał że ma "ekran dla starszych panów".
Fakt. Większy piksel nie zawsze jest wadą, chociaż jeżeli chodzi o raster, to chyba jest.

Dodam, że dzięki uprzejmości Kuby PouchXa, w moje ręce trafił dwie godziny temu egzemplarz Oregona 400t, którego chcę nieco pomęczyć z CustomMaps. A ponieważ mam świeżo w pamięci jak sprawa rastrów wyglądała w Dakocie 20, będę miał jakieś szersze spojrzenie na ten temat.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez Bogna » So, 09 sty 2010 17:13

GPS Maniak napisał(a):A ponieważ mam świeżo w pamięci jak sprawa rastrów wyglądała w Dakocie 20, będę miał jakieś szersze spojrzenie na ten temat.

I chyba nie ma żadnej wątpliwości, że podzielisz się z nami tym spojrzeniem :D :?:
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez Zachu » So, 09 sty 2010 17:24

Oregon 450 podobno ma lepsiejszy ekran ;) Lechu, nie daj sobie starzywa wciskać ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez GPS Maniak » So, 09 sty 2010 17:35

Tomek, ale ja go nie kupuję :D Piszę artykuł na temat bieszczadzkich WIG-ówek i po prostu potrzebuję "pomoce naukowe".
Jeżeli w 2010r kupowałbym jakiegoś outdoorowca - w co zresztą poważnie wątpię - to obiecuję, że przedtem temat starannie przemyślę.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez JacekN » So, 09 sty 2010 17:59

O ekranach najlepiej się dyskutuje w letnie słoneczne dni.
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: GPSMap 60 CSx lub eTrex Vista HCx. Przepraszam, nie bić

Postprzez michal13031986 » N, 10 sty 2010 13:28

Nie sądziłem że wątek tak rozrośnie się. Miałem możliwość pomacania w sklepie vista hcx i 60csx. Oba fajne :)Vista mniejsza, bardziej trochę dyskretna. W 60csx dużym plusem jest to że klawisze wszystkie są na przodzie. Co do oregon, dakota to według mnie one takie są jak by jakieś zabaweczki. Różnica między hcx i 60csx to jakieś 350zł czyli nie dość mało, jeszcze będę musiał dokupić pokrowiec, uchwyt na rower. Nadal jest problem z wyborem. Oba fajne i pewnie który nie wybiorę będę zadowolony.

Mam prośbę dla posiadaczy vista hcx o zrobienie fotki ekranu z powiększeniem 100m najlepiej jak będzie jakiś punkt chodzi mi jak jest w nim z przyklejaniem napisu do ikonki
etrex20
michal13031986
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości