Problem ze śladami

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Problem ze śladami

Postprzez asyn » So, 25 paź 2014 21:38

Za pomocą kabla USB podłączyłem się do kompa. Pozmieniałem nazwy niektórych śladów, inne wykasowałem.
Powstał problem. Niektóre ślady są widoczne na ekranie monitora, ale w urządzeniu ich nie widać, i odwrotnie niektóre wykasowane ślady (na monitorze ich nie widać) widoczne są nadal w urządzeniu, nie można jednak takiego śladu załadować i podglądnąć. Nie można go też usunąć z poziomu urządzenia. W ogóle nic nie można z nim zrobić, żadna opcja nie działa.
Nie mogę też wejść do katalogu zarchiwizowanych śladów, przy próbie urządzenie się wyłącza.
Proszę o pomoc. Nie znalazłem wątku na ten temat.
Garmin GPSmap 62st
asyn
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 25 paź 2014 21:07
Lokalizacja: Tuchów

Re: Problem ze śladami

Postprzez meridian » So, 25 paź 2014 21:43

Sprawdż, czy masz w odbiorniku plik o nazwie temp.gpx, jeżeli jest taki plik, to go skopiuj na dysk peceta a z odbiornika usuń.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Problem ze śladami

Postprzez asyn » So, 25 paź 2014 21:47

W odbiorniku nie ma pliku o nazwie temp.gpx.
Garmin GPSmap 62st
asyn
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 25 paź 2014 21:07
Lokalizacja: Tuchów

Re: Problem ze śladami

Postprzez meridian » So, 25 paź 2014 21:49

Pliki zarchiwizowane skopuj do peceta i usuń z odbiornika, ogólnie to usuń wszystkie pliki GPX w trybie pamięci masowej.
Może też pomóc reset do ustawień fabrycznych odbiornika.

Reset : PAGE + ENTER + ON
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Problem ze śladami

Postprzez GPS Maniak » N, 26 paź 2014 10:08

asyn napisał(a): niektóre wykasowane ślady (na monitorze ich nie widać) widoczne są nadal w urządzeniu, nie można jednak takiego śladu załadować i podglądnąć. Nie można go też usunąć z poziomu urządzenia. W ogóle nic nie można z nim zrobić, żadna opcja nie działa.

Jeżeli zrobiłeś to z poziomu eksploratora Windows, to jest możliwość że Windows założył w urządzeniu "kosz", do którego przeniósł pliki gpx. Wówczas pliki mogą być "widziane" przez odbiornik, ale niczego z nimi z poziomu odbiornika nie zrobisz. Przy podpiętym do PCta urządzeniu wykonaj operację "opróżnij kosz". Powinno pomóc. Można też spróbować opróżnić kosz grzebiąc w folderze kosza programami typu NortonCommander etc.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Problem ze śladami

Postprzez asyn » Pn, 10 lis 2014 7:45

meridian napisał(a):Pliki zarchiwizowane skopuj do peceta i usuń z odbiornika, ogólnie to usuń wszystkie pliki GPX w trybie pamięci masowej.

Robiłem tak jak napisał "meridian" i wszystko wróciło do normy.
Potem wgrałem potrzebne ślady. Do teraz jest OK, ale nie próbowałem zmieniać nazw plików GPX, bo poprzednio od tego się zaczęły kłopoty.
Garmin GPSmap 62st
asyn
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 25 paź 2014 21:07
Lokalizacja: Tuchów


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości