zasilanie Etrex Vista HCx z powerbank-u

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

zasilanie Etrex Vista HCx z powerbank-u

Postprzez georadek » Pn, 10 paź 2016 8:44

Dzień dobry,

Używam Etrex Vista HCx na długich wypadach podczas, których mam bardzo ograniczonym dostęp do sklepów (zakup nowych baterii) i źródeł prądu. Ponieważ Etrex działa na zasilaniu USB przy wyjętych bateriach to pomyślałem sobie, że powinien działać zasilany z Powerbanku. Wymyśliłem sobie zatem, że będę miał dwa powerbanki + turystyczny panel słoneczny i na przemian będę używał jeden z powerbanków do zasilania GPSa, a drugi ładował. No i pytanie jest o to jaki powerbank. Podczas wizyty w sklepie sprawdziłem na szybko trzy:
1. Aukey Power Bank PB-T6 6000mAh
2. Aukey Power bank PB-T2 12000mAh 3A 2xUSB
3. Aukey Power bank PB-T10 20000 mAh

Z podanych działał tylko 3-ci. Zasilany z 1 i 2 mój Etrex wyłączał się zaraz po uruchomieniu. W przypadku powerbank-u nr 3 Etrex działał zasilany tylko z jednego z dwóch wyjść - najprawdopodobniej z tego: "Output (USB A AiPower): 5V 2.4A" (a zasilany z "Output (USB A Qualcomm Quick Charge 3.0): 3.6-6.5V 3A, 6.5V-9V 2A, 9V-12V 1.5A" nie działał). I tu pytanie:

Jakiego prądu potrzebuje do działania Etrex Vista HCx zasilany przez USB? Rozumiem, że ze specyfikacji USB wynika, że napięcie to 5V i rozumiem, że Etrex z takiego napięcia przy zasilaniu z USB korzysta, ale jakiego wymaga natężenia? Wygląda na to, że 1mA to za mało (tyle daje wymieniony powerbank nr 2 na jednym z wyjść), no i wygląda mi na to, że Etrex nie chce działać podłączony do zasilania "Qualcomm Quick Charge". Czy ma ktoś doświadczenie z zasilaniem Etrex'a z power banku i może coś polecić / doradzić?
georadek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 19 lis 2009 21:32

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości