Montana 650 komp nie widzi

Tutaj lądują posty ku przestrodze. Czekają w swych celach przez miesiąc, a później znikają bez śladu. Nikt po nich nie płacze.

Moderator: Moderatorzy

Montana 650 komp nie widzi

Postprzez sebamed4 » N, 08 lip 2018 15:00

Dzień Dobry
Zakupiłem używanego Garmina montana 650t w dobrym stanie działa dobrze za wyjatkiem komunikacji z komuterem-tu pytania do Was
1.Po podłaczeniu kablem od przenośnego dysku (czy musi być oryginalny kabel garmina?) komp nie widzi urzadzenia-komunikacja jest bo włącza się ładowanie z komutera baterii.Po długim trzymaniu przycisku wlączania i po podłączeniu kabla pojawiaja sie to, co w załączniku i dalej jestem w kropce.Czy to wina kabla,czy brak jakiś sterowników w kompie?
2.Czy rejestracja urzadzenia daje jakieś przywileje? Na razie nie moge tego zrobć bo brak komunikacji z Garmin expresem.
Proszę o pomoc szczególnie w pkcie 1.
PS przetrząsnąłem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Pozdrawiam Tomek
Załączniki
garmin.jpg
sebamed4
Newbie

Re: Garmin Montana 650 komp nie widzi pomocy.

Postprzez wodzirej » N, 08 lip 2018 16:17

sebamed4 napisał(a):przetrząsnąłem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie

Być może potrzebujesz popracować nad techniką przetrząsania. Na szybko np.:
viewtopic.php?p=136957#p136957
Zanim kupisz nowy pożycz od kumpla i sprawdź czy kabel Garmina jest przyczyną problemu.
Oregon 750, Nuvicam, Virb XE, vivosport
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
wodzirej
Bywalec

Re: Garmin Montana 650 komp nie widzi pomocy.

Postprzez sebamed4 » N, 08 lip 2018 17:39

Dziękuję za info.Jutro załatwię kabel.Zapomniałem napisać -soft obecny to 7.40 ale to chyba nie jest przyczyną.
Dam znać z kabelkiem oryginalnym.
sebamed4
Newbie

Re: Montana 650 komp nie widzi

Postprzez sebamed4 » Wt, 10 lip 2018 0:01

Witam ponownie.
Podłączyłem montanę oryginalnym kablem i dalej problem ale trochę inny a mianowicie:podłaczam urządzenie kablem do kompa ,trzymam cały czas przycis zasilania i w programie BaseCamp przez chwile rozpoznaje montanę ale po 10-15 sek podaje hasło ze nie znalazł, a urzadzenie w tym czasie wlącza sie i przechodzi w stan ładowania.Nie widać także urzadzenia wogóle jako dysk.
Program Garmin Expres wogóle nie widzi garmina.
Proszę o poradę może coś żle robię przy włączaniu-może nie trzeba trzymać długo przycisku zasilania???
PS dodam,że software version to 7.40
sebamed4
Newbie

Postprzez Marko » Wt, 10 lip 2018 10:37

Master Reset.
eTrex 30x Epix Virb Tempe
Marko
Bywalec

Postprzez sebamed4 » So, 14 lip 2018 19:20

Nie mam siły na to urządzenie.Master reset zrobiony-nic.
Zauważyłem nowość-w programie baseCamp po trzymaniu power nawigacji rozpoznaje montanę 650 ale tylko na okres około 10 sekund i dalej kiedy w urządzeniu właczają sie mapa to BaseCamp przestaje ja widzieć i ją ładuje.
Pomocy co to może być? Już mi się odechciewa tego urządzenia-co z tego jak działa jako nawigacja kiedy nie można wgrać na nią nic nowego.
Macie jakieś pomysły??
sebamed4
Newbie

Postprzez sebamed4 » Pn, 16 lip 2018 17:24

Witam pomocy nie ma mozę to kogoś natchnie:
Po włączeniu nawigacj wyświetla się komunikat:XM receiver is not supported.Po kliknięciu na OK ładują sie normalnie mapy.Ponownie liczę na pomoc
sebamed4
Newbie

Postprzez Zachu » Pn, 16 lip 2018 18:47

Możliwe że masz uszkodzoną jakąś mapę. Mocno nadwyrężasz cierpliwość. potrzebny soft ratunkowy albo poczytać
viewtopic.php?f=14&t=5494
viewtopic.php?f=14&t=11014
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez sebamed4 » Pn, 16 lip 2018 18:52

nie pomagasz
sebamed4
Newbie

Postprzez Zachu » Pn, 16 lip 2018 19:36

:D no tak, do tej pory to zalew pomocników.
Szukasz "kogoś" kto Ci przez internet naprawi to co sam spieprzyłeś. Za dziękuje. No fakt, ciężko dziś zleźć frajera.
Poczytaj linki a jak Cięto przeraża to wyślij do kogoś kto się na tym zna i to na prawi ale nie za darmo. Brutalne ale szczere.
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez sebamed4 » Wt, 17 lip 2018 12:02

Zachu napisał(a)::D no tak, do tej pory to zalew pomocników.
Szukasz "kogoś" kto Ci przez internet naprawi to co sam spieprzyłeś. Za dziękuje. No fakt, ciężko dziś zleźć frajera.
Poczytaj linki a jak Cięto przeraża to wyślij do kogoś kto się na tym zna i to na prawi ale nie za darmo. Brutalne ale szczere.

Nie unoś się od razu-jak mogę coś zrobić skoro po podłaczeniu do komputera nie widzi w ogóle nawigacji.Wytłumacz mi ,ja nie mówię że się znam bo nie ,ale nie wciskaj mi ,że coś zepsułem bo kupiłem używaną i właśnie to nie działa-sprzedający zapewniał że działa wszystko a tak nie jest.Nie mam zamiaru naprawiać bo ją odsyłam sprzedającemu jako produkt wadliwy.Gdybym chciał naprawiać zapytałbym do kogo wysłać nawigację ot co.
I nie pisz mi o spieprzeniu czegoś-jasnowidz jesteś? Tekst ze może papy są nie teges nic nie wnosi.Dość pisania bo innych to nie interesuje.
sebamed4
Newbie

Powrót do Śmietnik