[etrex 20] odłączanie od PC i joystick

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

[etrex 20] odłączanie od PC i joystick

Postprzez alien7 » Wt, 24 wrz 2013 22:12

1. Czy to normalne, że po odłączeniu urządzenia od komputera (FW 3.2 i wcześniejsze, przez "bezpieczne usuwanie sprzętu") zostają na nim jakby aktywne (ciemne), losowo rozmieszczone piksele w postaci różnych pasów, itp? Usuwa je dopiero włączenie nawigacji i jej ponowne wyłączenie. Taka sytuacja ma miejsce za każdym razem po odłączeniu od kabla.

2. Jak tam Wasze joysticki w eTrex 20? Przy bardzo standardowym użytkowaniu od roku, mój joystick jakby "nie łapie". Przy przesuwaniu go w dół i w prawo jest w porządku. W górę i w dół nie ma już tych charakterystycznych pyknięć/kliknięć. Jakby się już wyrobił. Póki co wszystkie kierunki działają, ale wywołuje to drobny dyskomfort i obawę co do przyszłości, zwłaszcza, że wyjeżdżam na bardzo długo. Ktoś się z tym już spotkał? Myślicie, że nadaje się to do reklamacji?
alien7
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): So, 12 sty 2013 21:46

Re: [etrex 20] odłączanie od PC i joystick

Postprzez ndmystko » Śr, 25 wrz 2013 9:28

Ad 1: Mój eTrex 30 ma tak samo.
Ad 2: "Pyknięcia" chyba nie są częścią funkcjonalności więc reklamacja pewnie byłaby odrzucona ;) Joystick Ci póki co działa.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: [etrex 20] odłączanie od PC i joystick

Postprzez pelsta » Pt, 27 wrz 2013 22:01

ad 1. Też mi się tak zdarza ale nie zawsze. Te pasy po pewnym czasie same znikają.
ad 2. Osobiście mam zastrzeżenia co do funkcji "Enter" joysticka. Trzeba bardzo precyzyjnie kliknąć aby zadziała. Czasami udaje się to dopiero za drugim razem. W Viście działało zawsze za pierwszym razem.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości