Nuvi mało miejsca na aktualizację mapy

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Nuvi mało miejsca na aktualizację mapy

Postprzez Dogmen » Cz, 06 mar 2014 18:40

Witam

Chciałem zapytać was o radę co zrobić w sytuacji kiedy moja nawigacja Garmin 3597 LTM krzyczy do mnie że nie może zainstalować ostatniej aktualizacji map 2014.40 gdyż nie ma miejsca.
Dodam ze w urządzeniu fabrycznie była karta sd 4Gb i jest na niej wolne tylko około 300mb, pisałem do Garmin Support a oni napisali żebym wsadził większa kartę np 8GB .
czy nowa aktualizacja nie nadpisuje starych map?
Nie wiem co zrobić, zastanawiałem się czy nie można by ręcznie wykasować plików z karty pamięci i w ten sposób zrobić miejsce, czy można tak zrobić? Pytam bo jestem kompletnie zielony i nie wiem czy to nie zaszkodzi jak usunę te pliki z karty, z drugiej strony jak wsadzę nowa kartę to i tak te pliki znikną więc nie wiem, proszę powiedzcie czy można tak zrobić.
Widziałem gdzieś pisało że można podzielić mapy na dwa mniejsze pliki ale wolałbym zostać tak jak było fabrycznie.

Z góry przepraszam gdy napisałem w złym dziale.
Pozdrawiam
Dogmen
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 06 mar 2014 18:30
Lokalizacja: UK

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez Zachu » Cz, 06 mar 2014 19:40

Zadzwoń do producenta czemu takie badziewie wypuścił?
Poczytaj załącznik. viewtopic.php?f=1&t=8858
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez Dogmen » Cz, 06 mar 2014 19:45

Uważasz że to badziewie? A to mnie zmartwiłeś bo myślałem ze kupuje dobra nawigacje :(

P.S czyli mogę usunąć te pliki z karty Sd czy nie, bo patrze w ten poradnik i widzę tylko normalne rozdzielenie map na urządzenie is kartę sd . Sorry jeżeli moje pytania są denerwujące. :?
Dogmen
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 06 mar 2014 18:30
Lokalizacja: UK

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez Zachu » Pt, 07 mar 2014 9:23

Nic nie formatuj.
Wyjmij kartę.
Wywal zawartość katalogu ASR zostawiając angielski, to samo zrób z Help, keyboards, Text, Vehicle, Voice.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez wlodek_mega » Pt, 07 mar 2014 10:32

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sposób jaki zaprezentował kolega Zachu - zredukować zawartość folderów Help, keyboards, Text, Vehicle, Voice, powinno to wystarczyć dla mapy 2014.40, pamiętając oczywiście żeby nie kasować plików z obsługą naszego języka.
Gorzej wygląda sprawa z folderem ASR bo kasując go odzyskujemy co prawda miejsce ale w czasie aktualizacji i tak te pliki się ładują (zgodnie z zapisem w GarminDevice.xml) i w sumie brakuje tego miejsca.
Zważywszy na fakt że po polsku z garminem nie porozmawiamy to ja proponuję moim klientom wyłączenie funkcji VOICE COMMAND, wtedy nie ładują się pliki ASR co pozwala na zaoszczędzenie około 1GB pamięci wewnętrznej.
Niestety można to zrobić jedynie przez modyfikację reg.140, tak więc nie jest to operacja do samodzielnego wykonania - oczywiście odważni mogą się pobawić.
Pozdrawiam Włodek
SP3WBW
Serwis Garmin - Poznań
Z Garminem od 2003r.
Avatar użytkownika
wlodek_mega
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr, 27 mar 2013 15:11
Lokalizacja: JO82LH

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez Zachu » Pt, 07 mar 2014 12:37

wlodek_mega napisał(a):Gorzej wygląda sprawa z folderem ASR bo kasując go odzyskujemy co prawda miejsce ale w czasie aktualizacji i tak te pliki się ładują (zgodnie z zapisem w GarminDevice.xml) i w sumie brakuje tego miejsca.
Tak było wcześniej nie tylko z ASR ale innymi plikami.
Teraz wywaliłem wszystko i przy nowej mapie nic nie ściągnęło /chyba/. Mało tego nawet nie proponuje Express tych aktualizacji, tylko WebUpdater. Tek jak i Themes. Najprostsza sprawa dla zwykłego śmiertelnika to zachować pierwotny plik GarminDevice.xml i przy chęci ściągnięcia czegokolwiek podmienić na ten stary. Nagle wszystko staj e się dostępne ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez wlodek_mega » Pt, 07 mar 2014 13:12

Łatwo podejrzeć co ładuje GarminExpres z automatu
Załączniki
GarminExpres.jpg
Pozdrawiam Włodek
SP3WBW
Serwis Garmin - Poznań
Z Garminem od 2003r.
Avatar użytkownika
wlodek_mega
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr, 27 mar 2013 15:11
Lokalizacja: JO82LH

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez Zachu » Pt, 07 mar 2014 18:49

Wiem.
Masz trzy pliki jcv, nie jeden odbiornik aktualizowałeś ;) U mnie jest 18 plików, połowę tego co na obrazku.

Teraz taki upierdliwy jest Express. Instaluje wszystko, POI Loader, WebUpdater itd. Widać bo pliki językowe wracają.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez wlodek_mega » Pt, 07 mar 2014 19:16

Po prostu na tym obrazku są pliki dla wszystkich modeli, i dla różnych regionów jest to wynik aktualizacji kilkudziesięciu - no może kilkunastu odbiorników tygodniowo :D
Ja jadę na dwóch kompach MapUpdaterem a na jednym GE :lol: no i jakoś to gra.
Pozdrawiam Włodek
SP3WBW
Serwis Garmin - Poznań
Z Garminem od 2003r.
Avatar użytkownika
wlodek_mega
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr, 27 mar 2013 15:11
Lokalizacja: JO82LH

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez Dogmen » Pn, 10 mar 2014 16:38

Dzieki panowie za te informacje:)
Pozdrawiam

P.S Niestety nie wiem co jest grane ale za nic nie mogę zrobić tego update, cały czas dostaje informacje o błędzie. Nie rozumie o jaki błąd chodzi, na 100% mam miejsce na te mapy . Używam Garmin express pod mac, ale próbowałem równiez instalacji na Windows i to samo. Macie może jakieś sugestie co może być nie tak? Juz mam powyżej uszu tego badziewa.


Update:

Nie wytrzyałem i po 8 miesiącach oddałem ta nawigacje do sklepu, wymienili mi na TomTom go 6000, wziąłem do domu zrobiłem jazde próbną i o mało się nie popłakałem co to za badziew mi wcisnęli za 281 funtów. Szybko spakowałem te nawigacje i wróciłem do sklepu po garmin i dali mi Garmina 3598 LMT-D . Uff jestem szczęśliwy teraz, między czasie dostałem email z Garmin UK ze błędy były spowodowane małą ilością miejsca w nawigacji a karta jaka wsadziłem była za duża ( 16GB) i nawigacja automatycznie widziała ja jako 4GB. Maxymalna karta jaka obsługuje na dzień dzisiejszy to jest 8GB.
Po zakupieniu 8GB micro sd i wsadzeniu do Nawigacji wszystko poszło i teraz jestem zadowolony.
Dogmen
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 06 mar 2014 18:30
Lokalizacja: UK

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez cbs1 » Wt, 25 mar 2014 18:25

wlodek_mega napisał(a):Zważywszy na fakt że po polsku z garminem nie porozmawiamy to ja proponuję moim klientom wyłączenie funkcji VOICE COMMAND, wtedy nie ładują się pliki ASR co pozwala na zaoszczędzenie około 1GB pamięci wewnętrznej.
Niestety można to zrobić jedynie przez modyfikację reg.140, tak więc nie jest to operacja do samodzielnego wykonania - oczywiście odważni mogą się pobawić.


Czy ten "myk" dotyczy tylko nuvi po gwarancji?
Pozdrawiam
Pozdrawiam, Roman
nüvi 3590LMT // nüvi 3790T //CNE nüMaps Lifetime
cbs1
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 17 mar 2014 12:43
Lokalizacja: 100-lica

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez Zachu » Cz, 27 mar 2014 10:34

Po co to chcesz robić?
Przeczytaj dalej i wywal tylko pliki.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez cbs1 » Cz, 27 mar 2014 15:08

OK. Wcześniejsze posty czytałem.
Po co? Aby uzyskać więcej miejsca w pamięci wewnętrznej nuvi.
Pytam dlatego, że karcie micro ssd trzymam swoje POI i mapę ump i wygodniej dla mnie je aktualizować za pomocą czytnika samej karty niż przez nuvi.
Czy wywalenie całej zawartości katalogu ASR zapewni na stałe dodatkowe miejsce w pamięci wewnętrznej?
Niestety nie jestem tego pewien, gdyż zawartość w ASR jak "Feniks z popiołów", po każdej aktualizacji mapy jest odtwarzana, pliki wracają. :(
Chyba, że trzeba pokombinować z wpisami w GarminDevice, a tutaj brak mi doświadczenia :oops:
Pozdrawiam, Roman
nüvi 3590LMT // nüvi 3790T //CNE nüMaps Lifetime
cbs1
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 17 mar 2014 12:43
Lokalizacja: 100-lica

Re: Garmin 3597 LTM mało miejsca na aktualizację 2014.40

Postprzez sdsyc » Cz, 27 mar 2014 17:32

cbs1 napisał(a):Po co? Aby uzyskać więcej miejsca w pamięci wewnętrznej nuvi.
Pytam dlatego, że karcie micro ssd trzymam swoje POI i mapę ump i wygodniej dla mnie je aktualizować za pomocą czytnika samej karty niż przez nuvi.
Trzymanie POI i UMP na karcie SD nie przeszkadza, aby wykonywać aktualizację CN tę kartę.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi mało miejsca na aktualizację mapy

Postprzez wojtaszek » Pt, 05 gru 2014 14:54

Panowie mam podobny problem. Mam nawigację nuvi 3490 która ma 8GB pamięci. Podłączyłem ją w mass storage, niby widzi teraz te 8GB, pokazuje 4GB zajęte ale jak zaznaczę wszystkie pliki to wychodzi jedynie 300MB a do pozostałej zawartości nie można się dostać (ukryte foldery włączone), Przez to nie da się zainstalować pełnej mapy Europy która waży jak pokazuje Garmin Ekspress 6 GB albo 3,5GB - jak pokazuje MapInstall. Panowie co robić??
wojtaszek
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 17 wrz 2014 23:10

Następna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości