Renowacja odbiornika Vista HCx

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez g01 » So, 03 maja 2014 11:03

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem odbiornika Vista HCx od 2008 roku, z którym jestem związany emocjonalnie. Przez ten czas moja Vista towarzyszyła mi przy nie jednej wyprawie rowerowej po górach, gdzie nie była traktowana w sposób uprzywilejowany, zdobywała coraz to liczniejsze, zewnętrzne ślady użytkowania aż do dzisiaj kiedy na nią spojrzałem i powiedziałem: - dość!!! Czas się Tobą zająć. Zacząłem szperać w internecie i na forum, ale szczerze powiedziawszy nic nie znalazłem na temat wymiany całej obudowy i przywrócenia mojemu odbiornikowi pierwotnego wyglądu (proszę o wybaczenie jeśli coś przeoczyłem i zawracam głowę tym wątkiem). Proszę o informację czy coś takiego jest praktykowane jeśli tak to gdzie i czy to ogólnie jest opłacalne???
Pozdrawiam
g01

Vista HCX
g01
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz, 17 lip 2008 21:09
Lokalizacja: Kraków, Radziechowy

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez wodzirej » So, 03 maja 2014 21:22

Zapewne nie takiej odpowiedzi oczekujesz, niemniej kilka dni temu niespodziewanie odnowiłem sobie obudowę (i całą resztę). Niespodzianka polegała na cenie. Nie moglem się oprzeć :)

Obrazek
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez g01 » N, 04 maja 2014 8:03

Szczerze to właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem, która jest drogą w mniej ekonomiczne rozwiązanie, a na takowym mi nie zależy, no chyba, że znajdzie się taką okazję jak Twoja, ale takowa trafia się bardzo rzadko i podejrzewam, że mogę mieć mniej szczęścia...
A tak na marginesie jeśli kolega wrzuca taką odpowiedź to rozumiem, że podświadomie chce pomóc mojemu szczęściu i zdradzi gdzie takie okazje można spotkać, po cenach mogę jedynie wnioskować, że za wielką wodą, ale coś bliżej?
Pozdrawiam
g01

Vista HCX
g01
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz, 17 lip 2008 21:09
Lokalizacja: Kraków, Radziechowy

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez wodzirej » Pn, 05 maja 2014 1:47

Tak, za wodą (na fotce na żółtej nalepce nazwa sklepu czerwoną czcionką). Jeśli masz znajomego za oceanem, to niech czasem zerknie do sklepów sieci sportowo-turystycznych i jest spora szansa na wyhaczenie gdzieś zapomnianego pojedynczego egzemplarza przecenionego kilka razy.
A w powyższym pudełku standardy sprzed lat, dzisiaj niespotykane, np. kabel USB z żółtą karteczką na wtyczce czy CD z instalką MapSource. Podróż w czasie :)
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez g01 » Śr, 07 maja 2014 7:02

Zakupy przez internet "za wielką wodą" jeszcze przejdą, ale żebym kogoś tam na miejscu wysyłał na shopping to niestety nie da rady... Dlatego jeszcze będę drążyć temat i dociekać czy na naszym rodzimym rynku jesteśmy w stanie, w miarę nie drogim sposobem wymienić całą obudowę Visty HCx na nową. Może ktoś już dokonał tego czynu i podzieli się własnymi doświadczeniami. Może warto z serwisem Garmina wejść w interakcje? Wszystkie wskazówki mile widziane.

Dziękuję "Wodzirejowi" za pierwszą propozycje rozwiązania problemu. Jeśli to możliwe to czekam na kolejne, na pewno na tak liczne grono forumowiczów znajdą się jeszcze jakieś propozycje.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
g01

Vista HCX
g01
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz, 17 lip 2008 21:09
Lokalizacja: Kraków, Radziechowy

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez Abohat » Pn, 25 maja 2015 20:46

Na allegro pojawiły się obudowy do starszch wersji Etrexów. Ja posiadam Etrexa Vista HCx, a na allegro są obudowy do Vista Cx - czy ktoś wie, czy te obudowy są identyczne, bo chciałbym mojemu Garminowi przywrócić drugą młodość.
Abohat
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 25 maja 2015 20:38

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez madman » Wt, 26 maja 2015 19:17

Abohat napisał(a):Na allegro pojawiły się obudowy do starszch wersji Etrexów. Ja posiadam Etrexa Vista HCx, a na allegro są obudowy do Vista Cx - czy ktoś wie, czy te obudowy są identyczne, bo chciałbym mojemu Garminowi przywrócić drugą młodość.

Według mojej wiedzy tak, HCx miało nieco inny hardware w tej samej obudowie.
Inną obudowę miał Legend, brak slotu SD.
eTrex 30
Avatar użytkownika
madman
Bywalec
 
Posty: 153
Dołączył(a): Wt, 22 wrz 2009 10:19
Lokalizacja: Rybnik

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez sdsyc » Wt, 26 maja 2015 19:23

madman napisał(a):Inną obudowę miał Legend, brak slotu SD.

Legend hcx ma taka samą obudowę jak Vista hcx, ma też slot karty SD. Legend hcx nie ma barometru i kompasu.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Renowacja odbiornika Vista HCx

Postprzez Artur » Wt, 26 maja 2015 21:54

Abohat napisał(a):Na allegro pojawiły się obudowy do starszch wersji Etrexów. .... chciałbym mojemu Garminowi przywrócić drugą młodość.

Ktoś wie czy da się przełożyć "bebechy" bez odklejania gumy?

EDIT
Niestety nie: https://www.youtube.com/watch?v=3N1zV83Up0I
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości