Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez literat » N, 08 cze 2014 13:01

Dzisiaj coś mnie podkusiło żeby poeksperymentować z głosami i chyba uwaliłem navi :oops: Mam nadzieję, że nie całkowicie i że ktoś mi pomoże. Zacznę od tego, że usunąłem głos Agaty który miałem zainstalowany na nawigacji i wgrałem w to miejsce Agatę "29 MB". Od tego czasu nawigacja martwa. Cały czas zostaje na logo Garmina i nie mogę nic zrobić - zwłaszcza nie mogę zrobić hard resetu. W komputerze oczywiście jej nie widać. Po przytrzymaniu prawego narożnika i włączeniu nawigacji nie pojawia się okno aby wymazać dane użytkownika i przywrócić stan fabryczny. Jeżeli trzymam wciśnięty prawy narożnik to navi zatrzymuje się na "loading maps", natomiast jeżeli ją resetuję (trzymając Power ponad 10 sekund) to przechodzi "loading map" i zatrzymuje się na ekranie z "Copyright". Podczas wielu prób (kilkudziesięciu) dwa razy pojawił mi się ekran z opcją wymazania danych, ale pojawił się dosłownie na na pół sekundy i zniknął nie dając mi możliwości zrobienia czegokolwiek. Przeczytałem wątki o sofcie ratunkowym, ale niestety nie ma takiego softu do mojego modelu. Jeżeli ktokolwiek mógłby mi coś doradzić, albo udostępnić soft ratunkowy do mojego modelu to byłbym wdzięczny.
literat
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 21 kwi 2014 21:31

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez Mariusz65 » N, 08 cze 2014 14:05

Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez literat » N, 08 cze 2014 14:46

To już przeczytałem - wiem, że "nowa Agata" nie lubi mojej nawigacji i że powinienem ją wykasować, ale nie mogę tego zrobić bo komputer nie widzi nawigacji. Próbowałem już ją uruchomić wielokrotnie (kilkadziesiąt razy) i nic - stąd pytanie o soft ratunkowy dla mojego modelu :?
literat
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 21 kwi 2014 21:31

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez sdsyc » N, 08 cze 2014 15:13

A zauważyłeś tamże link viewtopic.php?p=134287#p134287 ?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez literat » N, 08 cze 2014 15:40

Oczywiście, że zauważyłem i nawet doprowadziłem do uruchomienia Touch Dot - tylko co to zmienia dla mnie bo dalej nic nie można zrobić, komputer nie widzi nawigacji podłączonej z uruchomionym Touch Dot, klikanie w kropkę nic nie zmienia ... Może coś robię nie tak :oops:

P.S.
Jest pewien postęp - aczkolwiek mizerny. Jeżeli zaraz po uruchomieniu kalibracji zaczynam klikać w kropkę to mogę "przejść" 3-5 kropek - w momencie w którym ekran "rozjaśnia" się pełną jasnosnością nawigacja zalicza zwieche. Nawet nie wiem ile tak naprawdę punktów kalibracji ekranu jest do przejścia, bo może bym próbował dalej. Oczywiscie w kwestii widoczności nawigacji przez komputer nic się nie zmieniło :evil:

Niestety postępy się skończyły :? Nawigacja uruchamia się już tylko po podłączeniu zewnętrznego zasilania lub po podłączeniu do komputera. Komputer oczywiscie nawigacji nie widzi, ale program (ten ratunkowy) widzi nawigacje przez jakiś czas (dopóki trzymam przytrzymany ekran w lewym górnym rogu) ale program nie widzi żadnych aktualizacji. Ma ktoś jakieś pomysły :roll:
literat
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 21 kwi 2014 21:31

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez literat » Pn, 09 cze 2014 9:26

Dobra, ożywiłem nawigację :) zrobiłem to za pomocą opisywanego w tym dziale programu GarminCure3. Oczywiście nie obyło się bez wielu prób, etc. i oczywiście każda nawigacja ma chyba swoje "za uszami" bo nie wszystko było tak jak w opisie :) Ważne, że się powiodło.
Natomiast mam pytanie. Czy po takim padnięciu systemu mam jeszcze dodatkowo coś robić (jakieś formatowania pamięci wewnętrznej, przeinstalowywanie oprogramowania etc.) czy po prostu korzystać z nawigacji i się nie zastanawiać ? Następna sprawa to jak sprawdzić jaka wersję głosu Agaty mam zainstalowaną w urządzeniu, bo sądząc po ilości błędów stylistycznych na pewno jakąś starą, ale żaden z programów Garmina nie pokazuje mi aktualizacji głosu.
literat
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 21 kwi 2014 21:31

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez Zachu » Pn, 09 cze 2014 9:52

Chyba nie czytałeś viewtopic.php?f=14&t=5494 Jak za mało wrażeń to kombinuj dalej.
Wszystkie dane masz w zakładce o systemie.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez literat » Pn, 09 cze 2014 9:59

Wrażeń mam aż nadto. Dzięki za przestrogę :D Dam sobie spokój
literat
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 21 kwi 2014 21:31

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez mswiercz » Cz, 11 kwi 2019 11:46

Kolego literat, nie mogę znaleźć plików do naprawy 2595lmn - użyczysz?
mswiercz
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 11 kwi 2019 11:36

Re: Nuvi 2595 - brak łączności wisi na logo

Postprzez Ryszard111 » Śr, 12 kwi 2023 19:00

sposob na uruchomienie nawigacji w przypadku zawieszenia sie na LOGO:
- wyjmij karte pamieci
- wylacz i poczekaj bez zasilania min dobe
- podlacz zwyklym kabelkiem do komputera

mi to zadzialalo,
Ryszard111
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 11 kwi 2023 20:24


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości