Oregon 6xx Improved boot time when a large amount of BirdsEy

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Re: Oregon 6xx Improved boot time when a large amount of BirdsEy

Postprzez Marko » Śr, 22 paź 2014 16:44

Nie zapominajmy o cyklo-rastrach o-o które funkcjonują głównie na terenie Czech i Słowacji.
Dzięki nim eksploracja gór nieoznakowanymi oficjalnie, a komfortowymi dla roweru o-o szutrami staje się przyjemnością.
Korzystam z nich też w turystyce rodzinnej, "wózkowej".

Z mojego punktu widzenia dylemat KMZ/JNX nie istnieje; duży KMZ w eTrexie potrafi odświeżać się nawet przez kilkadziesiąt sekund lub w ogóle zawiesić odbiornik; JNX odświeża się w ciągu kilku sekund i to jest w tej chwili jedyny wybór dla tych, którzy chcą (mimo wszystko) mieć rastry w eTrexie.

BTW. Z moim zestawem kilku GB jnx-ów, wektorami PL, CZ i SK, eTrex startuje ok. 40 sekund.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Oregon 6xx Improved boot time when a large amount of BirdsEy

Postprzez meridian » Cz, 23 paź 2014 7:21

Marko napisał(a):Z mojego punktu widzenia dylemat KMZ/JNX nie istnieje; duży KMZ w eTrexie potrafi odświeżać się nawet przez kilkadziesiąt sekund lub w ogóle zawiesić odbiornik;.

Moje zadnie jest podobne :D po prostu podczas wyświetlania KMZ takie przypadki w moim odbiorniku nie występują
KMZ odświeża się wystarczająco szybko, szybciej niż JNX w eTrexe.

Co, to znaczy duży KMZ przecież eTrex obsługuje KMZ zawierający tylko 100 kafelków.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Oregon 6xx Improved boot time when a large amount of BirdsEy

Postprzez Marko » Cz, 23 paź 2014 9:50

meridian napisał(a):Co, to znaczy duży KMZ przecież eTrex obsługuje KMZ zawierający tylko 100 kafelków.

Beskid Śląski 2013 wyd. Compass przetworzony z pliku graficznego do KMZ programem Global Mapper ver. 14.0, na standardowych ustawieniach, których nie zmieniałem; ma duże problemy, aby odświeżyć się w eTrexie.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Oregon 6xx Improved boot time when a large amount of BirdsEy

Postprzez meridian » Cz, 23 paź 2014 10:00

Rozumiem, że tak jest w eTrexe, ale czy to jest wina kmz czy odbiornika.
...jeżeli tworzysz warstwowy kmz, to eTrex może mieć problem.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Oregon 6xx Improved boot time when a large amount of BirdsEy

Postprzez GPS Maniak » Śr, 25 mar 2015 11:45

Marko napisał(a):Z mojego punktu widzenia dylemat KMZ/JNX nie istnieje; duży KMZ w eTrexie potrafi odświeżać się nawet przez kilkadziesiąt sekund lub w ogóle zawiesić odbiornik; JNX odświeża się w ciągu kilku sekund i to jest w tej chwili jedyny wybór dla tych, którzy chcą (mimo wszystko) mieć rastry w eTrexie.

Z punktu widzenia Etrexa JNX, to faktycznie chyba jedyny sensowny sposób na rastry. Z drugiej strony różnica między renderowaniem rastrów KMZ i JNX także w szybszych odbiornikach też jest wyraźna i zauważalna. Sam praktycznie KMZów nie używam, więc nie chcę tu stawiać łatki Oregonowi 6xx, ale w przypadku Oregona 5xx widać to m.in. na tym filmie:

http://youtu.be/A8hkPN_h9UE

na który to film trafiłem, przygotowując kolejnego "wstępniaka" na Garniaka.

Tak na marginesie i offtopowo - właśnie w kontekście przygotowywanego przeze mnie tekstu. Film ten jest ciekawy także pod innym względem. Użytkownicy Oregona 6xx, Colorado, 62-ki, 64-ki czy nawet Etrexa powinni zwrócić uwagę na sekwencję między 40, a 65 sekundą filmu. Tyle właśnie (25 sekund) trwało przełączenie mapy (bez rękawiczek) w Oregonie 550. Oczywiście gość robił to dość niezdarnie i zapewne mógł uzyskać nieco lepszy wynik, ale tak czy inaczej widać że tego klikania przy zmianie mapy trochę jest. To właśnie efekt tego, o czym wielokrotnie pisałem. Tego, że Garmin w Dakocie i w starszych Oregonach po prostu skopał układ (filozofię) menu, głównie - chociaż nie tylko - z powodu rezygnacji z "quickmenu", czy raczej menu kontekstowego. W efekcie, wiele czynności można wykonać i łatwiej i szybciej nie tylko w zaawansowanych odbiornikach typu Oregon 6xx czy seria 62/64, ale także w tym mułowatym Etrexie. To oczywiście nie przekreśla możliwości użytkowych "starych" dotykowców Garmina, nigdy zresztą nie stawiałem takiej tezy, ale w oczywisty sposób pokazuje, że panel dotykowy w tych właśnie modelach to nie tylko same plusy w stosunku do modeli "guzikowych". To również wyraźne wady, a ponieważ tego typu wiedzy i informacji nie uzyskamy przez zwykłe porównanie specyfikacji odbiorników, trzeba było o tym pisać. Co zresztą czyniłem.

Wracając do topika. Przekroczyłem Rubikon :wink: Przekroczyłem 10 GB aktywnych w tym samym czasie rastrów JNX (wszystkie mam ustawione z ID=0), i zacząłem zauważać pojawiające się w " w trybie JNX" samowyłączenia odbiornika. Oczywiście, to nie oznacza, że idea łączenia pojedynczych map w większe zestawy w z tym samym ID nie ma sensu. Wręcz przeciwnie. Tyle tylko, że trzeba trochę odpuścić z ilością równocześnie aktywnych zestawów.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości