Garmin 310XT problem z baterią - wyłącza się poniżej 50%

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Garmin 310XT problem z baterią - wyłącza się poniżej 50%

Postprzez olek123 » Wt, 13 wrz 2016 16:18

Cześć,
mam problem z moim Garminem 310XT. Bateria można powiedzieć jest jak nowa, połowa wystarcza do 10h pracy. Niestety jeśli rozładuje się poniżej 50% zegarek wyświetla komunikat słaba bateria i się wyłącza. Na wskaźniku zostają 2 kreski, po podłączeniu do ładowarki jest 47%. Soft w wersji 4.50. Robiłem reset i niestety nic nie pomaga. Czy znany jest komuś ten problem, wydaje się, że to sprawa oprogramowania, urządzenie wg. wbudowanego licznika ma tylko 50h zarejestrowanych aktywności, więc bateria powinna pociągnąć pod 20h. Uprzedzając pytania - niestety gwarancja już minęła.
olek123
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 13 wrz 2016 8:54

Re: Garmin 310XT problem z baterią - wyłącza się poniżej 50%

Postprzez traper_24 » Wt, 13 wrz 2016 18:00

Zachowanie dość typowe dla przechodzonych baterii li-Ion - w miarę normalnie schodzi do jakiegoś napięcia (po którym procesor szacuje % naładowania), a potem nagły skok w przepaść. Tu już zostaje tylko wymiana akumulatora, ew. przyzwaczaić się, że 50% (z czasem będzie rosnąć) oznacza koniec.
Dakota 20 + OSM, Samsung S6 + Locus Pro
traper_24
Bywalec
 
Posty: 342
Dołączył(a): So, 27 mar 2010 22:41

Re: Garmin 310XT problem z baterią - wyłącza się poniżej 50%

Postprzez olek123 » Śr, 14 wrz 2016 14:24

Bateria pomimo wieku nie powinna być zużyta. Zegarek ma 70h treningu. Na anglojęzycznym forum Garmina spotkałem się z tym samym problemem. Dziś przetestowałem porady (reset, ładowanie przez komputer) ale niestety nic to nie daje.

Edit/
Jednak się udało :) naładowałem ponownie zegarek przez USB i teraz w trakcie testu bateria spadła poniżej 50%.
olek123
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 13 wrz 2016 8:54


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron