Czujniki kadencji do etrexa 30

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez magar » Cz, 04 maja 2017 21:39

Witam
Jaki czujnik kadencji da się łatwo sparować z etrexem 30? Niestety nabyłem czujnik kadencji garmina (coś takiego: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/146897#devices) ale nie działa. Kupiłem też wcześniej czujnik innej firmy i również nie działał. Dlatego proszę o pomoc tych, którzy mają własne doświadczenia w tym temacie.
Pozdrawiam
magar
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 04 maja 2017 21:30

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez PiK » Cz, 04 maja 2017 22:19

Obawiam się, że nie zadziała, przy zakupie trzeba patrzeć na szczegóły. Zerknij tu https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/518048#accessories. Co prawda to eTrex 30x ale tak samo jest jest w samej trzydziestce. W sekcji "Akcesoria fitness" masz tylko czujnik tętna i temperatury, brak czujnika kadencji.
Czujnik kadencji będzie współpracował z modelem eTrex Touch 35 (https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/156873#accessories). Masz tam zarówno czujnik rytmu pedałowania jak i prędkości.
W szufladzie - Vista, Colorado. Vista HCx poszła do ludzi. W użyciu - Nuvi 250W, Virb, Oregon 600, eTrex 30. Wycieczki rowerowe.
Avatar użytkownika
PiK
Bywalec
 
Posty: 185
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 19:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez magar » Pt, 05 maja 2017 0:41

Niestety wiem, że nie zadziała bo sprawdzałem u innych osób na typowo rowerowych licznikach garmina i jest ok. Chodzi mi o to czy ktoś kojarzy jakieś inne czujniki kadencji, które są jeszcze dostępne do kupienia, a które współdziałają z etrexem 30 - nie muszą być to czujniki garmina. W sumie to powinien działać bo to niby standard ANT +. Ale wiadomo jak to jest ze standardami.
magar
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 04 maja 2017 21:30

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez Enagem » Pt, 05 maja 2017 8:24

Z tym, że Etrex30 w menu zawiera "rytm" w ustawieniach liczników podróży.
Enagem
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn, 24 gru 2012 15:15

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez miecho » Pt, 05 maja 2017 8:49

Chyba tylko stary czujnik prędkości/rytmu GSC10 dało się sparować. I to działa tylko kadencja.
Tu jest wzmianka, że nowy jest nieobsługiwany...
https://support.garmin.com/faqSearch/en ... nY9nbdJCo9
The Garmin Speed/Cadence bike sensor has been discontinued and is no longer available to purchase. The eTrex 30 and eTrex 30x will not pair with the current Garmin Cadence Sensor available for sale. It is not advertised as compatible.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez magar » So, 06 maja 2017 17:15

Jakieś czujniki kadencji obsługuje etrex 30 na pewno - jest o tym w instrukcji i w menu. Zresztą najśmieszniejsze jest to, że w garażu u kolegi bez problemu wykrywał mi czujnik kadencji dostępny w stacjonarnym trenażerze. Jeśli to jest tylko ten jeden czujnik kompatybilny (GSC 10) - to słabo bo będzie problem z zakupem (a cena na pewno odpalona w kosmos). Może ma ktoś doświadczenia jednak z jakimiś innymi czujnikami. Jakiś czas temu znalazłem w necie wypowiedź, że w decathlonie było kilka kompatybilnych czujników. Ale nie mogę tego odnaleźć a poza tym w moich okolicach te sklepy są tak słabo zaopatrzone, że szkoda gadać. Pewnie w centrali w W-wie to jest jakiś wybór.
magar
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 04 maja 2017 21:30

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez miecho » So, 06 maja 2017 21:35

Z cenami nie jest aż tag tragicznie. Na allegro używany 79PLN nowy 159PLN. Jak na Garmina ... taniocha :):):):)
Edit:
Nowy... wg. opisu mało używany :):):).
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez ndmystko » Wt, 09 maja 2017 13:23

Chodzi o kadencję rowerową, prawda? Ja kupiłem combo (kadencja + szybkość) w Decathlonie, ich własna marka. Działał bez zarzutu w upale, mrozie i deszczu dopóki nie zmieniłem go na Wahoo montowany na oś koła. Jeżdżę w terenie i czujnik montowany z boku ramy za bardzo się przesuwał od drgań. Póki guma była nowa, siedział na miejscu ale potem coraz częściej miałem problem z położeniem. Taki na osi roweru nie przesunie się bo nie ma jak :)
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez tmk » Pn, 15 maja 2017 20:16

Jeśli chodzi o czujniki rowerowe, to ANT+ przewiduje 3 różne profile:
1. Kombo kadencja/prędkość
2. Kadencja
3. Prędkość

Wiele urządzeń garmina obsługuje wszystkie trzy profile, ale eTrex 30 obsługuje wyłącznie czujniki kombo, choć żeby było śmieszniej to bierze z nich tylko kadencję.
tmk
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt, 16 sty 2015 13:39

Re: Czujniki kadencji do etrexa 30

Postprzez Yogi » So, 12 lut 2022 15:23

Czy ktoś testował jakieś czujniki kadencji z eTrex 32x?
(magene, meilan, cycplus nie działa - to chyba wszystko jeden chip).
Yogi
eTerex 32x, 60CX USA, eTrex Venture
Avatar użytkownika
Yogi
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 19:17


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron