Modyfikacja pliku językowego w Fenix 5X

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Modyfikacja pliku językowego w Fenix 5X

Postprzez popetelony » So, 05 sie 2017 12:51

Cześć. Gdy miałem Fenixa3 bez problemu udało mi się zmodyfikować plik językowy polski (.LN3) zgodnie z tutorialem z tego linku:
http://gpsdlaaktywnych.pl/2016/11/wlasn ... n-fenix-3/
Gdy dziś zrobiłem to samo w F5X niestety za każdym razem (kilka prób) oraz restartem czy to przez zmianę języków na inny czy też od razu "polski" - zegarek uparcie startował w języku angielskim, a wybranie z menu języka polskiego skutkowało cały czas wyświetlniem angielskiego :(. Musiałem przywrócić oryginalny plik językowy (na szczęście zrobiłem kopię) aby móc wczytać język polski w menu.

Siedzę i główkuję - dlaczego???? Wszak poza zmianą kilku wyrazów nic ni robiłęm - hmmmm.....
Może ktoś ma jakiegoś "pomysła" albo modyfikował już plik językowy w F5X i wie jak to zrobić żeby działało? Będę wdzięczny za porady, amyślę, ze nie tylko ja :D
Pozdro!
popetelony
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 26 lip 2017 20:58

Re: Modyfikacja pliku językowego w Fenix 5X

Postprzez matys » Wt, 05 wrz 2017 6:10

No niestety chyba zaczęli sprawdzać sumy kontrolne... . Po edycji suma pliku się zmienia i oprogramowanie stwierdza, że plik jest uszkodzony i podstawia plik z j. angielskim.
matys
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 04 sie 2017 9:26

Re: Modyfikacja pliku językowego w Fenix 5X

Postprzez popetelony » Wt, 05 wrz 2017 8:49

Chyba tak. Podobne przypuszczenia padły na grupie Feniksa na fejsie. Szkoda. :(
popetelony
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 26 lip 2017 20:58

Re: Modyfikacja pliku językowego w Fenix 5X

Postprzez miecho » Wt, 05 wrz 2017 17:18

Jest tak od jakiegoś czasu w wiekszości nowych nadgarstkowych Garminów. Możesz spróbować ustawić "readonly", w atrybutach pliku. Działało na Vivoactive Hr, które były przeznaczone na rynek zachodni. Troche to jest kulawa metoda no i zawsze jest ryzyko, że kiedyś może go to zaboleć i się obrazi i przestanie działać...
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Modyfikacja pliku językowego w Fenix 5X

Postprzez popetelony » Wt, 05 wrz 2017 17:25

Dzięki - właśnie ta niepewność czy nie dostanie niestrawności w najmniej oczekiwanym momencie... A swoją drogą to jeżeli nie nie pozwalają na poprawiania plików językowych, to mogliby stworzyć jakąś stronkę, gdzie można by było zgłaszać dziwolągi tłumaczeniowe w stylu: "Pas ruchu czysty" dla np "Trochę się poruszałeś" lub "Aktywność zanotowana"
popetelony
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 26 lip 2017 20:58


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości