Jak zainstalować skasowaną aktywność

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Jak zainstalować skasowaną aktywność

Postprzez zborciu » Pn, 28 sie 2017 14:37

Witam.
Mam pewien problem.
Otóż przez pomyłkę skasowałem sobie fabrycznie zainstalowaną aktywność jaką jest basen (chodzi o basen kryty czyli zamknięty). Niestety przez pomyłkę wcisnąłem nie tylko usuń z aktywności ale również usuń z urządzenia. Teraz nie mam tej aktywności i nie wiem jak to zainstalować ponownie (w Connect IQ tego nie ma bo to jest aktywność fabryczna lub nie mogę tego nigdzie znaleźć). Proszę o pomoc bo nie wiem jak to przywrócić czy zainstalować ponownie.
Chodzi o fenix 5. soft najnowszy .
Dziękuje za wszelkie rady i pomoc
Pozdrawiam
zborciu
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 07 lip 2015 22:08

Re: Jak zainstalować skasowaną aktywność

Postprzez sdsyc » Pn, 28 sie 2017 15:42

Zainstaluj Garmin Express
W nim możesz zarządzać aplikacjami zegarka. Może tym sposobem przywrócisz.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Jak zainstalować skasowaną aktywność

Postprzez zborciu » So, 02 wrz 2017 20:48

Mam. Niestety tam nie ma fabrycznie wgranych aktywności. Pomimo tego że odinstalowałem i usunąłem tą aktywność z zegarka to tam się niestety nie pojawia. Serwis Garmina polecił mi przywrócenie zegarka do stanu początkowego. O ile aplikacje to sobie jeszcze raz wgram o tyle nie ma w garminie (co uważam za kardynalny błąd przy tak zaawansowanym i drogim sprzęcie) możliwości importu i eksportu ustawień zegarka (czyli to wszystko co ustawiałem w moim przypadku przez wiele godzin w menu ustawienia). A przepisywanie wszystkiego na kartę co i jak jest poustawiane (włącznie z tarczami aktywności, kolejnościami itp.) to przecież idiotyzm. Tą opcję zostawiam jako ostateczność. Czekam jeszcze na jakąś aktualizację softu. Może to przywróci skasowane fabryczne aktywności a przynajmniej może pokaże ją w garmin express.
Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to jestem do usług i słucham.
P.S. A swoją drogą to uważam to w Garminie za duży BUG, że nie można wgrać seryjnej aktywności jeszcze raz oraz że nie pojawia sie ona w garmin express jako skasowana
zborciu
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 07 lip 2015 22:08

Re: Jak zainstalować skasowaną aktywność

Postprzez Wojtek Szydlowski » So, 02 wrz 2017 20:56

Ja zawsze po zakupie nowego urządzenia robię kopię systemu plików.
Załączam pliki z aktywnościami z fenixa 5x, może do czegoś Ci się to przyda.
Załączniki
Sports.7z
(3.23 KiB) Pobrane 293 razy
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości