Vista HCx Firmware 2.60

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Postprzez andrzejski » Pn, 11 lut 2008 17:56

Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć, że ten firmware źle podaje prędkość. Jechałem dzisiaj z przypadkowo włączonym GPS-em (autobusem) Ustawione jednostki metryczne i po ściągnięciu danych mam max. prędkość 51 km/h
Andrzej Skibicki www.askibicki.com
Vista HCx + UMP-pcPL + Topo_PL_100
Avatar użytkownika
andrzejski
Bywalec
 
Posty: 113
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 7:57
Lokalizacja: Wojkówka k/Krosna

Postprzez j570 » Pn, 11 lut 2008 18:39

Miałem to samo w poprzedniej wersji softu. Jechałem samochodem a on mi zaniżał prędkość prawie o połowę. Po wyłączeniu i włączeniu Visty działał dobrze. Teraz nie sprawdzałem prędkości.
j570
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): N, 09 wrz 2007 20:02

Postprzez wodzirej » Pn, 11 lut 2008 18:40

andrzejski napisał(a):Jechałem autobusem max. prędkość 51 km/h

Jesli to autobus miejski byl, to nie mam pytan tylko gratulacje 8)
A jesli miedzynarodowy na zachodniej autostradzie, to Najwyzszemu trza dziekowac za szczesliwie przeżytą podroz.
Ostatnio edytowano Pn, 11 lut 2008 18:45 przez wodzirej, łącznie edytowano 1 raz
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Postprzez andrzejski » Pn, 11 lut 2008 18:44

Autobus kursowy jadący czasami co najmniej 80 km/h. Nic, jutro go wezmę do samochodu i zobaczę co pokazuje.
Andrzej Skibicki www.askibicki.com
Vista HCx + UMP-pcPL + Topo_PL_100
Avatar użytkownika
andrzejski
Bywalec
 
Posty: 113
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 7:57
Lokalizacja: Wojkówka k/Krosna

Postprzez nixz » Wt, 12 lut 2008 11:02

PouchX napisał(a):
nixz napisał(a):To jeszcze się przyczepie, że "9% full" brzmi mało po polsku.


Bo ja mogę poprawić angielskie wyrazy ale musze zachować długość słowa.

FULL, MARK i FIND też bym poprawił ale co tam wstawię jak mam do dyspozycji tylko 4 litery?? UZYT(e), ZAZN(acz), SZUK(aj)???

I nie przesadzajmy.
Nie chce mi się wierzyć żeby ktoś nie wiedział lub nie potrafił się domyśleć co mogą znaczyć te proste angielskie wyrazy.

A jeśli nie wie to są słowniki i szkoły nauki języków obcych.
Osobiście uważam, że brak znajomości chociaż podstaw języka angielskiego w dzisiejszych czasach to kalectwo.


Zgadzam się z Tobą i sam używam języka angielskiego w Vista'cie, mało tego podobnie język angielski mam ustawiony w innych urządzeniach. Język angielski jest dużo bardziej odpowiedni do obsługi współczesnych urządzeń elektronicznych, jest zwięźlejszy, bardziej precyzyjny i jednoznaczny, z kolei polskie tłumaczenia są w 90% mocno kulawe, a co tłumacz to nowa terminologia.

Nie mniej jednak jako obywatel 40mln kraju i konsument, wymagam od producenta dostarczenia urządzenia na jakimś poziomie. Poziom tłumaczeń Garminów jest żałosny i zamierzam przeczołgać ich support aż do skutku :twisted: - tak dla zasady.
nixz
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 29 gru 2007 16:16

Postprzez tboniasty » Wt, 12 lut 2008 21:15

andrzejski napisał(a):Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć, że ten firmware źle podaje prędkość. Jechałem dzisiaj z przypadkowo włączonym GPS-em (autobusem) Ustawione jednostki metryczne i po ściągnięciu danych mam max. prędkość 51 km/h


U mnie taki efekt nie wystepuje (przynajmniej nie na ekranie mapy bo śladu nie sprawdzałem...).
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Postprzez tboniasty » Pn, 18 lut 2008 14:43

Wykminiłem bug, którego nie pamiętam z poprzedniej wersji firmware. Przy nawigacji na trasie, po pojawieniu sie ekranu ostrzezenia o skrecie, po zniknieciu ostrzezenia nie wlacza sie ponownie podswietlenie przy operacji przyciskami... Dopiero grzebanie w regulacji intensywnosci podswietlenie pozwala znowu je aktywowac :evil:
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Postprzez 1999 » Cz, 21 lut 2008 21:57

Witam.
Rozumiem, że "glide ratio" jest niezmiernie istotnym parametrem dla kolegów latających. Ale dla nas rowerzystów, przełomową będzie chwila, kiedy na wyświetlaczu pojawi się nachylenie drogi w procentach. Wszystkie potrzebne dane są już przecież w urządzeniu, bo można nawet wyświetlić prędkość pionową. Ale co z nachyleniem drogi? To chyba beznadziejne, ale może ktoś już coś próbował coś kombinować w tym temacie?
była Vista, jest Vista HCX
1999
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 21 lut 2008 13:19

Postprzez Guzik » Cz, 21 lut 2008 22:43

1999 napisał(a):może ktoś już coś próbował coś kombinować w tym temacie?

No to kombinuję ;)...

Prędkościomierz rowerowy wyskalowany w m/s
W odbiorniku GPS wyświetlamy wspomnianą prędkość pionową i...
dzielimy drugie przez pierwsze mnożąc razy sto.

Zagadka...
A dlaczego nie bierzemy prędkości z odbiornika?
Ponieważ jest to prędkość rzutowana na płaszczyznę, czyli <= od faktycznej.

Pytanie dodatkowe...
Dlaczego odbiornik potrafi wyznaczyć prędkość w dwóch płaszczyznach, a nie potrafi wyliczyć sumy tych wektorów?

Pozdrawiam,
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez 1999 » Pt, 22 lut 2008 10:53

Pytanie dodatkowe...
Dlaczego odbiornik potrafi wyznaczyć prędkość w dwóch płaszczyznach, a nie potrafi wyliczyć sumy tych wektorów?

Jak nie potrafi, kiedy potrafi. Przecież można sobie w każdej chwili wyświetlić piękny profil aktualnie przejeżdżanej trasy i to z różnymi zaawansowanymi funkcjami. Więc graficznie potrafi. A jeżeli potrafi graficznie to i pewnie liczbowo. Tylko problem z wyświetleniem tych liczb na ekranie.
była Vista, jest Vista HCX
1999
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 21 lut 2008 13:19

Postprzez Guzik » Pt, 22 lut 2008 11:04

1999 napisał(a):Więc graficznie potrafi.

To bierz kątomierz i odczytaj nachylenie ;) :)
pzdr.
Pozdrawiam,

Przemysław (Guzik) Guzinski
GPSmap 62s, UMP PCPl, Góry_PL, PL Topo, GPSWielkopolska
Avatar użytkownika
Guzik
Bywalec
 
Posty: 425
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez 1999 » Pt, 22 lut 2008 15:05

No chyba rzeczywiście nie ma innego wyjścia, tylko skonstruować mocowanie na kierownicę dla kątomierza i kalkulatora oczywiście.
Zwłaszcza, że podejrzewam, iż problem braku wyświetlania spadku drogi jest bardziej fundamentalny. Żeby to wszystko miało jakiś sens, to powinno wyświetlać ten parametr z dokładnością do - powiedzmy - dwóch procentów. A system GPS jest chyba zbyt mało precyzyjny na takie coś. Jeśli bym jechał pod górkę o nachyleniu np. 12%, a na wyświetlaczu migałoby mi to 5, to 25%, to byłoby słabo. Z drugiej strony, jest jeszcze wysokościomierz barometryczny... Może jakiś firmware to kiedyś załatwi. Czekamy.
była Vista, jest Vista HCX
1999
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 21 lut 2008 13:19

Postprzez Bolek1 » Śr, 05 mar 2008 8:58

Właśnie zaktualizowałem firmware. Dziwne bo za pierwszym razem wgrała się wersja 2.4. Troszkę się wystraszyłem ale za drugim razem już było dobrze. Jak dziś pojade z roboty to sprawdzę te prędkości i jutro dam znać.
Poza tym mam pytanie. "Wysokość gps" Vista pokazuje mi, jak sprawdziłem z punktami na mapie, dość precyzyjnie bez kalibracji. Natomiast po skalibrowaniu wysokościomierza jakoś głupieje i pokazuje cuda niewidy.
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez Bolek1 » Cz, 06 mar 2008 8:10

andrzejski napisał(a):Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć, że ten firmware źle podaje prędkość. Jechałem dzisiaj z przypadkowo włączonym GPS-em (autobusem) Ustawione jednostki metryczne i po ściągnięciu danych mam max. prędkość 51 km/h


Sprawdziłem. U mnie działa wszystko O.K.

A tak na marginesie to tłumaczenie PouchX'a było znacznie lepsze niż w nowym firmłerze :wink: , który wczoraj załadowałem.
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez Bolek1 » Cz, 06 mar 2008 9:49

Sorki. Tak to jest jak się opuszcza strony (np. 2 stronę z tego wątku) :oops:
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości