Vivoactive 4 polski język

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Vivoactive 4 polski język

Postprzez SlawekR » Śr, 27 lis 2019 21:00

Na początek się przywitam i przepraszam, że tak od razu po prośbie. Poratowałby ktoś plikiem językowym polish.ln4 z Vivoactive 4?
Mam niby wersję europejską, ale serwis Garmina, do którego dzwoniłem, twierdzi że i z Europy trafiają się bez PL.
Muszę sobie poradzić starym sposobem znanym z Vivoactive 3. Metoda na ściągnięcie Garmin Expressem na zmodyfikowany plik xml niestety nie działa, stąd moja prośba.
Plik można zgrać po podłączeniu kablem, zegarek widoczny jest jako dysk na USB, a rzeczony plik jest w folderze \garmin\txt
Z góry dziękuję.
SlawekR
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 27 lis 2019 20:54

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez kacyk78 » Pt, 27 gru 2019 0:26

podobno ten myk nie działa , mam ten sam problem z Venu ,które dostała córką od wujka z Włoch i póki co nic nie moge z tym zrobić a zegarek cieżko zwrócić w tej sytuacji :evil:
kacyk78
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 27 gru 2019 0:23

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez sebab87 » Śr, 05 lut 2020 20:59

Witam

Kupiłem vivoactive w decathlonie niestety nie ma polskiego języka, poradzi ktoś coś. Dodam że próbowałem się skontaktować z serwisem, ale to porażka. Na FB nie odpowiadają, na stronie www, w opcji czat nie da się połączyć, co chwilę wszyscy "specjaliści" zajęci. Wysłałem meila tydzień temu, poza potwierdzeniem że wysłałem echo. Serwis porażka, wcześniej miałem Polara, m430. Teraz przeszedłem na Garmina bo ponoć najlepsze zegarki ale serwis dno, w Polarze takiego problemu nie było. I mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników VA4, czy gdzieś w opcjach, ewentualnie apkach idzie sprawdzić statystyki snu? czy jest to tylko możliwie przez tel, stronę www.
sebab87
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 05 lut 2020 20:50

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez Zachu » Śr, 05 lut 2020 21:46

Zamiast żebrać miej pretensje do sprzedawcy że Ci taki badziew wcisnął. Każdy polski sprzedawca ma z PL językiem.
Do serwisu można zadzwonić za darmo. Poczytaj na forum, serwis to wzór przy tm co w naszym kraju prezentują sprzedawcy wszelkich marek.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez sebab87 » Cz, 06 lut 2020 18:49

Po pierwsze o nic nie żebram tylko grzecznie pytam. Po drugie decathlon to jest sklep dostępny w PL więc język też powinien być PL. A o co chodzi z badziewiem, nie wiem model ci nie odpowiada czy co? jest to mój pierwszy garmin i do biegania mi wystarczy. Wolę mieć nowego vivoactive niż jakieś stare fenixy.
sebab87
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 05 lut 2020 20:50

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez sdsyc » Cz, 06 lut 2020 19:07

Cóż, Decathlon powinien, ale... nie wiem, czy musi. Jeśli musi, reklamuj w Decathlon powołując się na swoje prawa. Możesz ponarzekać na Decathlon w Garminie.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez UserGarmin » N, 12 lip 2020 22:27

Cześć , jeśli dałoby radę to proszę o przesłanie pliku z językiem polskim do Garmin Vivoactive 4S na email : ajchelalbert@gmail.com , dzięki :D
UserGarmin
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 12 lip 2020 22:23

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez rafon » Pn, 14 wrz 2020 15:35

Ja pamiętam, że jak kupowałem dla żony Vivoactive 4S biały to domyślnie zegarek miał ustawiony język Polski. Myślę, że skoro kupowałeś go w polskim sklepie to też powinieneś go mieć wgranego. Poszukaj w ustawieniach, ewentualnie napisz do sprzedawcy o pomoc. Pozdrawiam
rafon
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 02 lip 2020 11:24

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez JaBa » Wt, 25 maja 2021 13:41

Plik języka polskiego można pobrać stąd:
https://www.dropbox.com/s/hby3t6n3ph0kd ... h.ln4?dl=0
Po pobraniu trzeba zmienić nazwę pliku na tą która już jest w zegarku i podmienić plik np na niemiecki i skopiować go.
Ważne, przed skopiowaniem proszę ustawić "tylko do odczytu" żeby późniejsze aktualizacje nie usunęły go.
Po skopiowaniu a raczej podmianie pliku trzeba z menu zegarka ustawić język na ten którego nazwę wpisaliśmy i zastąpiliśmy oryginał.
U mnie to działa.
JaBa
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 25 maja 2021 13:36

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez dickw » Pn, 22 sie 2022 15:38

Witam.
Podmieniłem ten plik w Vivoactive 4 (wersja nie 4s), po wybraniu niemieckiego (po podmianie oryginału) menu jest w j.polskim, reszta opcji już nie.
Zrobiłem reset, w pobranym pliku zmieniłem nazwę ponownie na polish, atrybut na Tylko do odczytu, wrzuciłem do katalogu GARMIN/TEXT i z menu wybrałem Polski. Wszystkie opcje są już w j. polskim.
Edit:
Jednak po aktualizacji w Garmin Express sytuacja jak wyżej (tylko główne menu w PL). Przerobiłem więc german.lnk i jak dotąd metoda okazała się skuteczna, aktualizacja w Garmin Express nie wywaliła polskiego:
1. w Notepad++ otworzyć plik polish.ln4
2. Zaznaczyć i skopiować całą zawartość oprócz nagłówka: 006- D7905-13|v02.20
3. Skopiować plik german.ln4 z PRIMARY:/GARMIN/TEXT na dysk komputera
4. Otworzyć w Notepad++ plik german.ln4
5. Usunąć całą zawartość oprócz nagłówka: 006-D7905-04|v02.90
6. Wkleić całą skopiowaną zawartość z polish.ln4 do pliku german.ln4 zostawiając nagłówek: 006-D7905-04|v02.90
7. Zapisać plik i ustawić atrybut na Właściwości -> "Tylko do odczytu"
8. Skopiować (podmienić) plik german.ln4 do PRIMARY:/GARMIN/TEXT

Przerobiony, gotowy plik german.ln4 do skopiowania (podmiany) w załączniku (przed skopiowaniem/podmianą ustawić atrybut na Właściwości -> "Tylko do odczytu")
Załączniki
Vivoactive4_przerobiony_german.lnk_na PL.7z
(23.16 KiB) Pobrane 553 razy
Ostatnio edytowano Pn, 22 sie 2022 16:50 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie cytatu całości poprzedzającego postu
dickw
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 22 sie 2022 15:33

Re: Vivoactive 4 polski język

Postprzez piona » N, 22 paź 2023 9:52

Witam,

Zmieniam właściwości pliku na "Tylko do odczytu" ale po wgraniu do zegarka nie ma on odhaczonej tej opcji i po aktualizacji zmieniło mi na niemecki.
Jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
piona
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 22 paź 2023 9:46


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości