eTrex Summit problem z czasem i datą

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

eTrex Summit problem z czasem i datą

Postprzez neroxxx » N, 29 mar 2020 8:12

Dzień dobry,

Posiadam dinozaura eTrex Summit prawie 20 letni sprzęt niestety nie wyświetla on prawidłowo daty w dzisiejszych czasach podejrzewam ze skończył się kalendarz :)
czy istnieje możliwość naprawienia tej sytuacji np. poprzez modyfikacje pliku z firmwarem ?

Dzięki i pozdrawiam
neroxxx
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 04 maja 2010 15:04

Re: eTrex Summit problem z czasem i datą

Postprzez Zachu » N, 29 mar 2020 9:32

Zapoznaj się z tematem i pisz do Garmina
viewtopic.php?f=14&t=18460
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: eTrex Summit problem z czasem i datą

Postprzez neroxxx » N, 29 mar 2020 13:51

Napisałem ale pewnie nic z tego nie będzie jest to dla programisty robota pewnie na kilka minut ale wiadomo jak do tego podchodzą. Dam znać.
Ciekawi mnie czy istnieje możliwość "domowego" obejścia tego problemu z jakimś Hex edytorem
neroxxx
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 04 maja 2010 15:04

Re: eTrex Summit problem z czasem i datą

Postprzez Zachu » Pn, 30 mar 2020 7:11

Czytałeś tamten temat? W nuvi jest ten sam problem i poprawiają soft.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: eTrex Summit problem z czasem i datą

Postprzez neroxxx » Pn, 30 mar 2020 17:53

Tak czytałem. Właśnie otrzymałem odpowiedź od garmina. Dlatego właśnie chciałbym zmodyfikować sofy samodzielnie bo na nich nie ma co liczyć

Hello Adam,

I am sorry to hear your eTrex has been effected by the GPS roll over. Sadly there is no way to update the eTrex Summit nor is there any updates since the device has the older serial data connections that are not compatible with new computers. If the wrong date it being displayed, this can effect timestamp track logs, compute sunrise and sunset, and other functions that rely upon the correct date and time. However, the positioning accuracy will not be affected. The device will continue to deliver the same positioning performance as before the rollover.


Thank you for choosing Garmin,

Aurea
Product Support
Garmin International
For 24-hour access to support videos, manuals, FAQs & more, visit the Support Center.
neroxxx
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 04 maja 2010 15:04


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości