eTrex20 wyłącza się po kilkunastu sekundach od uruchomienia

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

eTrex20 wyłącza się po kilkunastu sekundach od uruchomienia

Postprzez narg » Pt, 03 lip 2020 1:24

Cześć

Potrzebuję porady ponieważ eTrex przestał się uruchamiać a w środku mam trasy, których nie chcę stracić.

Po naciśnięciu przycisku zasilania gps startuje normalnie ale w momencie odczytywania zapisanych map i śladów wyłącza się. Nie jest to związane z bateriami (na kabelku usb też się wyłącza) ani z plikami, które odczytuje. Po włączeniu ekranu diagnostycznego również się wyłącza ale tym razem działa nieco dłużej bo do momentu w którym odbiornik wyświetla status testu ram (pass) oraz rom (pass).

Ktoś może zna przyczynę?
Jeszcze dzień temu wszystko funkcjonowało bez problemów.

Pijoter
Załączniki
20200702_etrex.jpg
ekran diagnostyczny, etrex na kabelku usb
narg
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 25 lis 2013 11:46

Re: eTrex20 wyłącza się po kilkunastu sekundach od uruchomienia

Postprzez narg » Wt, 06 paź 2020 7:16

Cześć

Problem się rozwiązał, być może informacje przydadzą się też innym.

Powodem problemów był (prawdopodobnie) uszkodzony plik .GPX lub .IMG zapisany w pamięci wewnętrznej urządzenia. Przy uruchamianiu GPS skanuje takie pliki i najwidoczniej nie radzie sobie gdy coś jest nie tak. Reset do ustawień fabrycznych pomagał tylko na chwilę, permanentne rozwiązanie wymaga usunięcia błędnych plików.

Tylko jak to zrobić skoro urządzenie wyłącza się po kilkunastu sekundach?

Na szczęście w GPS można wymusić awaryjny tryb podłączenia do komputera jako dysk USB. Wystarczy podłączyć kabelek USB i jednocześnie przesunąć dżojstik do góry wciskając przycisk power-on (przyciski trzeba przytrzymać około 20sek). Po tym czasie pamięć GPS będzie widoczna w komputerze jako dysk. Naprawa polegała na zabezpieczeniu i usunięciu katalogu Garmin/GPX oraz plików .IMG, które wgrywałem wcześniej.

Pomogło.
narg
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 25 lis 2013 11:46


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości