Garmin GPSMAP 276Cx - komunikaty głosowe

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Garmin GPSMAP 276Cx - komunikaty głosowe

Postprzez papillon » Pn, 06 gru 2021 12:18

Coś ok 3 lata temu interesowałem się GPSMAP 276Cx, jednak wtedy nie zdecydowałem się na zakup. Niestety znowu ten Garmin za mną "chodzi" gdyż lubię fizyczne przyciski, chyba naprawdę jestem "Garmin(Micro)Maniakiem". Ale na poważnie mam pytanie, może ktoś potwierdzi, może ktoś to używa.
Z tego co wiem, to GPSMAP 276Cx nie posiada wbudowanego głośnika, ale po zastosowaniu osobnego dedykowanego uchwytu Garmin 010-12456-04, z wbudowanym głośnikiem, odbiornik powyższy staje się pełnoprawnym odbiornikiem samochodowym, który w trasie wypowiada komunikaty głosowo typu "skręć w lewo", "zjedź z ronda drugim zjazdem", itp. - czy ktoś z Szanownych może to potwierdzić ?, ponadto czy są jakieś minusy użytkowania takiego odbiornika w samochodzie ? (oprócz tego że wygląda "cegłowato" :D
Pozdrawiam, Papillon
DriveSmart 61, Oregon 600
były: nüvi 3760, StreetPilot 7200, GPSMap 60cs, Becker Professional .6
papillon
Początkujący
 
Posty: 81
Dołączył(a): Śr, 01 sie 2007 1:22
Lokalizacja: Mokotów/Mniszew

Re: Garmin GPSMAP 276Cx - komunikaty głosowe

Postprzez wodzirej » Wt, 07 gru 2021 19:12

Mam tytułowego, czyli następcę 'Specyficznego'. Nie mam uchwytu Garmin 010-12456-04, niemniej wydaje się, że powinien w pełni współpracować w 276Cx (jeden telefon do serwisu Garmina rozwieje wątpliwości). Minusem w samochodzie byłaby potrzeba błyskawicznego dotarcia do jakiegoś menu odbiornika w nieznanej mi okolicy. Innym 'minusem' byłoby zbytnie zwracanie uwagi na odbiornik i jego wskazania zamiast na sytuację na drodze :wink:
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin GPSMAP 276Cx - komunikaty głosowe

Postprzez papillon » Śr, 08 gru 2021 13:53

Wielkie dzięki za odpowiedź. :D
Niewiele osób posiada tego Garminka. :D
Mój DriveSmart 61 trochę zaczyna mi szwankować i myślę o czymś innym. Co prawda GPSMap 276cx konstrukcyjnie ma już ok 5 lat, ale wciąż mi się podoba.
WW. odbiornik miałem w rekach 3 lata temu, w sklepie stacjonarnym w W-wie. Nie zdecydowałem sie na zakup, gdyż sprzedawca powiedział mi, że on nie ma głośniczka, i nic nie wspomniał o aktywnym uchwycie 010-12456-04.
Jeżeli również używasz ten odbiornik w aucie, to:
Proszę, napisz mi czy do GPSMap 276cx można wgrać własne POI programem POIloader ?, i czy te własne POI są wyświetlane podczas nawigacji ??
Czy można wgrać POIloaderem, "paczkę" z bazy fotoradarów taką ze strony UMP ?, i czy odbiornik głosowo ostrzega przed tymi utrudnieniami - takich informacji nigdzie nie mogę znaleźć, a do tych funkcji jestem b. przywiązany od wielu lat...
Pozdrawiam, Papillon
DriveSmart 61, Oregon 600
były: nüvi 3760, StreetPilot 7200, GPSMap 60cs, Becker Professional .6
papillon
Początkujący
 
Posty: 81
Dołączył(a): Śr, 01 sie 2007 1:22
Lokalizacja: Mokotów/Mniszew

Re: Garmin GPSMAP 276Cx - komunikaty głosowe

Postprzez Zachu » N, 12 gru 2021 19:39

W salonie Garmina jest z głośnikiem na ekspozycji, można się pobawić. Może ktoś tam wie jak jest z POI. Przypuszczam że nic nie popsuli.
Problem z tym odbiornikiem od początku jest taki że obsługuje tylko mapy w formacie NT. Jak chcesz City Navigatora to trochę losowo dostaniesz aktualizację.
Optymistyczne jest to że dalej go aktualizują GPSMAP 276cx software version 5.80 as of September 30, 2021 https://www8.garmin.com/support/downloa ... p?id=10983
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin GPSMAP 276Cx - komunikaty głosowe

Postprzez papillon » Pn, 13 gru 2021 11:38

A czy mógłbyś jaśniej wskazać mi w jakim salonie ??. Dzwoniłem jakiś tydzień temu, jak i dzisiaj do salonu na Corazziego 4 , gdzie "Pani" dwukrotnie powiedziała mi, że nie mają "odbiornika demonstracyjnego", czy też "testowego", a o POI niewiele wie, w sumie była takim przekaźnikiem, gdyż na moje pytania tydzień temu odpowiadała słowami swojego "kolegi". W tym samym salonie jakieś 3 lata temu mieli w gablotce taki odbiornik, i nawet dali mi pomacać.
Tak się uparłem na te POI i speed camera, gdyż bez obsługi powyższych nie kupiłbym, a nie ma kogo zapytać, a na jakiejś stronie angielskojęzycznej wyczytałem, że speed camera - NO, ale to różnie można tłumaczyć.

Zachu napisał(a):Problem z tym odbiornikiem od początku jest taki że obsługuje tylko mapy w formacie NT. Jak chcesz City Navigatora to trochę losowo dostaniesz aktualizację

Wiesz, z City Navigatorem nie jestem jakoś związany emocjonalnie. Kiedy wychodzi nowa aktualizacja, wmawiam sobie, że mapa jest poprawiona i będzie NAPEWNO super!. Taki przykład z piątku, trzy dni temu pojechałem prywatnie z rodziną do Wieliczki, po drodze City Navigator ciągnął mnie objazdami wokół Krakowa, twierdząc, że są korki na trasie, korków wcale nie było, i w pewnym momencie mając już dosyć nadrabiania kilometrów wróciłem na główną trasę. Poza tym na tym objeździe, na mapie najnowszego!! CN brak było chyba ze dwóch albo trzech rond. W drogę powrotną już z Krakowa przestawiłem mojego DriveSmart 61 na mapę UMP. Mapa UMP może bez "wodotrysków", ale prowadzi od adresu do adresu, tak jak być powinno!, jedyne co mi w niej brakuje, a co ma CN, to bieżące wyświetlanie dopuszczalnej prędkości, ale bez tego można się obyć. (Na marginesie wspomnę o mapie która najbardziej odpowiada mi graficznie czyli OSMapa, niestety poległa niedawno, kiedy jechałem z Wawra na adres Wał Miedzeszyński 420. OSMapa zaprowadziła mnie w krzaki na jakiejś prywatnej drodze, twierdząc, że jestem u celu. Piątkową trasę z miejscowości Mniszew do Wieliczki, uparcie proponowała mi przez Wrocław (??). Niestety już nie biorę OSMapę na poważnie) Jednym słowem chylę czoła twórcom i aktualizatorom UMP !!. I tutaj muszę bardzo nieskromnie dodać, że również mam wkład w tą mapę.... jakieś jedna milionowa promila, ale zawsze coś! :D )

Zachu napisał(a):Optymistyczne jest to że dalej go aktualizują GPSMAP 276cx software version 5.80 as of September 30, 2021 https://www8.garmin.com/support/downloa ... p?id=10983

Tak, to jest optymistyczne i wedł. mnie ważne., a tak w ogóle zastanawiam się czy będzie następna edycja GPSMAP 276, albowiem GPSMAP 276Cx ma już pięć lat. - tak się zastanawiam, gdyby tak było to poczekałbym ... wiesz może coś ?
Pozdrawiam, Papillon
DriveSmart 61, Oregon 600
były: nüvi 3760, StreetPilot 7200, GPSMap 60cs, Becker Professional .6
papillon
Początkujący
 
Posty: 81
Dołączył(a): Śr, 01 sie 2007 1:22
Lokalizacja: Mokotów/Mniszew

Re: Garmin GPSMAP 276Cx - komunikaty głosowe

Postprzez Zachu » Pt, 17 gru 2021 16:06

W salonie Garmina w al. Jerozolimskie 181, Warszawa
W Azymucie teraz takie zabawki to na "zamówienie".
Nic nie wiem o następcy, może podpytać w Azymucie ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron