Polski TTS - Polish__Agata.vpm

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez asandrzej » Cz, 08 gru 2011 12:37

Plik o nazwie „Polish__Agata_PouchX.vpm” ma nazwę "głosów"
„Polski-TTS PouchX” wewnątrz pliku .vpm i taka jest wyświetlana na liście,
dlatego nie koliduje z plikiem „Polski__.vpm” (Garminowym)

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez Sebastian1983 » Cz, 08 gru 2011 13:37

Tak na liście głosów jest wyświetlany wpis „Polski-TTS PouchX”, jeśli w katalogu Voice jest sam stary plik w momocie gdy są dwa pliki TTS stary i nowy w katalogu Voice w zakładce ”Język głosu” widziane są dwa pliki TTS stary i nowy, ale nie można wybrać starego pliku zawsze pokazuje się nazwa Polski-Agata(TTS), który tak i tak nie działa.
nuvi 760
Sebastian1983
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 18:56

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez felin » Wt, 13 gru 2011 21:29

Ja mam 765T i u mnie działa nowa Agatka lecz nie widzę różnicy w stosunku do starszej.
felin
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pn, 04 maja 2009 17:07

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez GPS Maniak » Wt, 13 gru 2011 21:43

Żadnej różnicy? A jak dojeżdżasz do celu z listy "Ulubione" - np. do koleżanki Zosi słyszysz "przybywasz do Zosia" czy "przybywasz do celu"? Jeżeli "przybywasz do celu", to przypomnij sobie jak to było przedtem :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez TxF » Cz, 15 gru 2011 9:20

felin napisał(a):Ja mam 765T i u mnie działa nowa Agatka lecz nie widzę różnicy w stosunku do starszej.
Starsza: "Przeliczaam", nowsza: "Przeliczam."
Na starszej wersji przy raportowaniu manewru za jakiś dłuższy czas" "za X kilometrów skręć w prawo", a z bliska "skręć w prawo w Y".
Na nowszej: "Za X kilometrów skręć w prawo w Y", a potem oczywiście już też "skręć w prawo w Y".
Podobnie na nowszej "za 800 metrów wjedź na rondo" a zaraz potem "na rondzie zjedź drugim zjadem w Y".
Możnaby się pobawić w trybie symulacji, jakby się miało za dużo czasu :)
W każdym razie nowsza Agatka też ma problem z przedłużonym "a" - skręć w Andresa z akcentem na ostatnie "a", zamiast krótkiego, i podobne, no i niestety chyba nic nie da się poradzić na nazwy z podwójnymi "e" na przykład. Pojderzewam, że z Tesco podobnie, ale nie sprawdzałem jeszcze.
Jest jakaś szansa, że Garmin będzie poprawiał/rozwijał TTSa (ma do tego pewnie jakieś narzędzia:), więc IMHO warto używać, a co więcej można im zgłaszać problemy.
Pozdrawiam,
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez mbaszyns » Śr, 04 sty 2012 16:40

tak z innej beczki - a czy byłaby możliwość stworzenia innego głosu niż Agatka? Na przykład jakiegoś męskiego. Bo włączenie Agatki jest najprostszą, najszybszą i gwarantowaną metodą na wyprowadzenie z równowagi mojego Szczęścia jadącego ze mną samochodem :-(
Ostatnio edytowano Cz, 05 sty 2012 18:27 przez mbaszyns, łącznie edytowano 1 raz
Michał
GPS II+, 60CSx, Colorado 300, Nuvi1350T + LA/JCV, PL To po, Motorola Defy+ Android 4.4.4 (CM11), Lenovo Yoga 8, Locus, OSMAnd
mbaszyns
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2007 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez frasun » Śr, 04 sty 2012 18:09

Znając Garmina chyba łatwiej będzie to rozwiązać w inny sposób. Albo "Szczęście" musi być bardziej wyrozumiałe, albo musisz postarać się o nowe "Szczęście"...
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez Antonio » Śr, 04 sty 2012 23:23

Jest jeszcze inna metoda: :arrow: Garmin Voice Studio™
Wgrywasz głos swojego "Szczęścia" i na pewno będzie dumna, że tak jej słuchasz :lol: .
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez TxF » Pn, 09 sty 2012 0:14

TxF napisał(a):Starsza: "Przeliczaam", nowsza: "Przeliczam."
Agatka by PouchX mówiła "trzymaj się prawej w <nazwa_ulicy>".
Nowa nie mówi, czego się trzymać w prawo/lewo, to mi akurat przeszkadza...
Pozdrawiam,
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez mbaszyns » Pn, 09 sty 2012 11:35

dzięki Panowie za podpowiedzi :-)
Powiem tylko, ze po zobaczeniu tych odpowiedzi (a zwłaszcza Frasuna) przez moje Szczęście mocno wzrosły moje szanse na wyjazd na kolejne spotkanie forumowiczów :lol:
Michał
GPS II+, 60CSx, Colorado 300, Nuvi1350T + LA/JCV, PL To po, Motorola Defy+ Android 4.4.4 (CM11), Lenovo Yoga 8, Locus, OSMAnd
mbaszyns
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2007 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez Castel 899 » N, 29 sty 2012 13:45

Witam!
Jak Wam Agata_PouchX czyta "I Armii Wojska Polskiego" ? Ja nie jestem w stanie zrozumieć, co ona mówi przed "...mii Wojska Polskiego". To jest jakiś dźwięk pośredni między cyknięciem świerszcza a pioknięciem perliczki.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez Matimag » So, 03 mar 2012 0:03

Witam
Od sierpnia jestem posiadaczem nuvi2450. Obie Agatki stara i nowa działają w moim urządzeniu. W tym miejscu dziękuję koledze PouchXowi za udostępnienie obu plików w formacie .vpm, który wystarczy przeciągnąć do katalogu Voice i gotowe.
Nowa Agatka V2.00 czyta dużo lepiej niż udostępniona przez kolegę PouchXa. Numery dróg np E75 czyta normalnie tzn "E siedemdziesiąt pięć" a nie "E siedem pięć". Skróty w nazwach ulic np "prof." czy "gen." czyta jako cały wyraz czyli "profesora" , "generała" z wyjątkiem skrótu "marsz." który czyta "marsz" zamiast "marszałka". Poziom dźwięku troczę niższy niż oryginalny a głos lekko drżący i monotonny. Ulicę Jan Pawła Ii czyta w sposób opisywany już wielokrotnie w tym wątku.
Ze swoich doświadczeń z czytaniem nazw ulic dorzucę tyko ulicę "Ofiar terroryzmu 11 IX ", w której jedenastego września czyta "jedenaście i iks". Ogólnie Agatka 2.00 jest OK ale przydała by się jej mała ogłada.
Teraz mały problem. Cały czas miałem w urządzeniu dwa pliki głosowe: oryginalny głos polski oraz Agatkę 2.0 z tym, że bieżącym głosem była Agatka. W każdej chwili mogłem wrócić do głosu bez czytania ulic. Niestety, po zakupieniu i zainstalowaniu nowej wersji mapy CNE 2012.4LT została tylko Agatka i pięć najbardziej popularnych języków europejskich (ang. niem. fr. hiszp. włoski). Straciłem plik głosowy, który był zainstalowany w urządzeniu w momencie zakupu. Czy ktoś z kolegów mógłby udostępnić taki plik? Czy wspomniany plik z jęz polskim bez czytania ulic jest taki sam dla rożnych modeli nuvi ?
Na koniec ciekawostka: niezależnie, który plik głosowy był wybrany, nuvi2450 nie używa słowa "przeliczam", które słyszałem w innych modelach. Po prostu zabiera się do obliczenia nowej trasy w ciszy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Matimag/ nuvi 2450/CNE 2012.4LT
nuvi 2460LMT/ CNE 2015.40 /GMT35
Matimag
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 02 mar 2012 21:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez Antonio » So, 03 mar 2012 0:53

Matimag napisał(a):została tylko Agatka i pięć najbardziej popularnych języków europejskich (ang. niem. fr. hiszp. włoski). Straciłem plik głosowy, który był zainstalowany w urządzeniu w momencie zakupu. Czy ktoś z kolegów mógłby udostępnić taki plik?

Podłącz nuviego pod WebUpdater i powinieneś mieć dostępne brakujące głosy.

Matimag napisał(a):Na koniec ciekawostka: niezależnie, który plik głosowy był wybrany, nuvi2450 nie używa słowa "przeliczam", które słyszałem w innych modelach. Po prostu zabiera się do obliczenia nowej trasy w ciszy.

:arrow: Komunikat: "przeliczam"
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez popej » Pt, 16 mar 2012 21:46

255W powinien obsługiwać TTS, ale nie ma polskiego w tym systemie. Agata nie pasuje.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polski TTS - Polish__Agata.vpm

Postprzez realBiker » So, 16 cze 2012 10:39

hej, na nuvifonie a10 Agata od PouchX'a nie gada... widać ją na liście ale nawigacja milczy. Plik wrzuciłem do telefon/storage/voice. Natomiast głosu z rozszerzeniem rgn nie ma nawet na liście. Kombinowałem polską gadułę przez updatera wgrać ale nie wykrywa mi telefonu....
Avatar użytkownika
realBiker
Bywalec
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz, 12 lip 2007 9:02
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości