Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez Junga » N, 30 sty 2011 22:53

@slimak
Czy firmware dla O450 robiłeś metodą opisaną przez Lecha na stronie www, czy metodą opisaną przez soko na początku.
Edward
GPS12, Oregon 450T, Mio P350, Modecom MX3, Evolveo Q7(Android)
PL Topo, Vmapa,
Avatar użytkownika
Junga
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 13:05
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez slimak » Pn, 31 sty 2011 7:55

Metodą @soko, ale skróconą.

„1. Ściągasz plik z firmware (np. 3.50). Na dysk PCta. Plik ten rozpakowujesz jakimś programem typu winzip, winrar itp. ...... Klikając na kolejne foldery dochodzisz do Gupdate.gcd


kopiuje Gupdate.gcd do jakiegoś folderu.

2. Ściągasz tego patchera i umieszczasz w tym samym folderze gdzie Gupdate.gcd


Klikam na patchera.exe albo upuszczam Gupdate.gcd na patchera.exe (nie pamiętam).

4. Teraz usuwasz wyjściowy plik Gupdate.gcd z ...... rozpakowania firmware powiedzmy 3.52.
7. Kopiujesz ten spatchowany plik "Gupdate-patched.gcd" w miejsce po wyrzuconym gupdate.gcd.
8. Zmieniasz nazwę tego pliku na gupdate.gcd
9. Podpinasz Colorado do USB i uruchamiasz plik Copy2Card.exe - jest on 1 lub 2 piętra powyżej tego gupdate.gcd. Piszę o rozpakowanym firmware ze zmienionym przed chwilą gupdate.gcd. Uruchomi się transfer firmware do Colorado jak zwykle. Potem firmware się sam już dalej musi zainstalować w odbiorniku. To chwilę trwa. To wszystko.
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez Marko » Pn, 31 sty 2011 16:10

W jednowarstowych JNX-ach, MOBAC nadaje następujące parametry JNXscale, w zakresie "popularnych" warstw:
...
Warstwa "15", JNXscale=597
Warstwa "14", JNXscale=1194
Warstwa "13", JNXscale=2388
...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez asandrzej » Pn, 31 sty 2011 17:48

W celu utworzenia pliku. jnx lub .kmz programem mapc2mapcnet z arkuszy pobranych z Geoportalu
nie ma konieczności tworzenia pliku .map programem Ozi.
Mapc2mapcnet odczytuje pliki georeferencyjne .tfw generowane przez Geoxa Viewer.
Załączniki
Portal.JPG
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Wt, 01 lut 2011 13:13

Skończyłem moje "dzieło".

Obrazek

A właściwie skończyłem połowę, bo docelowo cały ten obszar chciałbym pokryć zdjęciami SAT, które pojawiałyby się przy zoom=200m, albo 120m.

Mapy w wersji 300dpi przeskałowałem do 70%, co przy optymalnym zoomie=500m nie powoduje uszczerbku w jakości. Delikatne "schodkowanie" linii można zauważyć przy zoom=120-200m, ale jako że jest to mapa w skali 1:100.000 nie stanowi to - dla mnie - problemu. Nie przewiduję oglądania mapy w zoomach dokładniejszych niż 300m. Ponadto - jak wspomniałem wyżej - docelowo mam zamiar w tych właśnie zoomach zlokalizować zdjęcia SAT.

Mapa składa się z 4-ech warstw dobranych metodą prób i błędów. Zoomowanie - w 62ST - wydaje się być płynne, przy jednoczesnym zachowaniu sensownej czytelności dla danego zoomu. Oczywiście to moje subiketywne odczucia :wink: :D

Jeżeli ktoś ma ochotę potestować - proszę bardzo: http://gpsmaniak.com/2010/download-jnx.htm#WIG
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez asandrzej » Wt, 01 lut 2011 14:00

@Lechu
Najpierw krytyka, nie ma J. Solińskiego :lol:
Kiedy?. kiedy ? reszta WIG-ówek z taką, jakością georeferencyjną i wizualna. :?

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez AlexWhiter » Wt, 01 lut 2011 17:23

Hello,

As far as I got from one of the posts above, the JNX maps displaying speed is comparable to the KMZ speed. Right?
AlexWhiter
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 01 lut 2011 17:19
Lokalizacja: Planet Earth

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Wt, 01 lut 2011 17:51

asandrzej napisał(a):Kiedy?. kiedy ? reszta WIG-ówek

Szczerze mówiąc też się nad tym zastanawiam, czy nie zrobić czegoś takiego dla całego obszaru objętego mapą Góry_PL? :shock:

Co do georeferncyjności. Zapewne - jak zwykle - można było zrobić lepiej. Na końcowy wynik w równym stopniu wpłynęły moje poszukiwania jak też .... Twoje narzekania, że unikam Borowej Góry :wink: :D Koniec końców stanęło na tym, że owszem kalibruję mapy jako Borowa Góra, ale nie w Ozim, lecz w Global Mapperze, gdzie od razu mam podgląd na odniesienie do wektorowej mapy wzorcowej. Wydaje mi się też, że w Global Mapperze przekształcenie obrazka do WGS Lat/Lon jest "pełniejsze" niż w Ozim, gdzie zapewne przeliczane są tylko współrzędne punktów georeferncyjnych. Ale być może to tylko moje gdybania.

Stosowałem typowe parametry:

1.jpg

Następnie analizujac położenie rastra względem mapy "wzorcowej" przesuwałem punkty kalibracyjne opcją Shift All. Średnia dla całego obszaru to X = -165m oraz Y = -225m. Na poszczególnych arkuszach bywały jednak odstępstwa od tej reguły.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez slimak » Wt, 01 lut 2011 18:14

Za przykładem @GPS Maniaka zacząłem używać mapc2mapcnet w wersji 4.28. Pierwszą warstwę zrobiłem na ustawieniach domyślnych, a potem w jnxscale ustawiłem 2084=800m. Drugą warstwę potraktowałem [Edit] [rescale] ->50%, a potem w jnxscale ustawiłem 5209=2km.

Pomiar czasów zmiany skali w dół dla mapy 1:50 000 jpg 30MB 120dpi 13571x8066 -> kmz 99MB, jnx (26MB pierwsza warstwa + 7,5MB druga warstwa).

2km
1,2km kmz 10s, jnx 1s (2 warstwa)
800m kmz 4s, jnx 1s
500m kmz 4s, jnx 1s
300m kmz 4s, jnx <1s
200m kmz 3s, jnx <1s
120m kmz 3s, jnx <1s
80m kmz <1s, jnx <1s
50m kmz <1s, jnx <1s

Ewidentnie mapc2mapcnet w wersji 4.33 robi duże i mulące się mapy jnx. :-(

-------------------------------------------------

Po połączeniu obu warstw w jeden plik (jnxmerge.exe) mapa ma 33,5MB czas odświeżania się nie zmienił.
Ostatnio edytowano Wt, 01 lut 2011 18:31 przez slimak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Ślimak

Oregon 450t
Motorola MB526
Samsung Galaxy Spica I5700
Nokia 6630 http://slimak.republika.pl/6630.htm
Dawno dawno temu Garmin 38, II+, V. http://slimak.republika.pl/index2.html :-)
slimak
Bywalec
 
Posty: 179
Dołączył(a): Cz, 06 maja 2010 9:05

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez asandrzej » Wt, 01 lut 2011 18:23

GPS Maniak napisał(a):….Twoje narzekania, że unikam Borowej Góry :wink: :D Koniec końców stanęło na tym, że owszem kalibruję mapy jako Borowa Góra…..


Czemu narzekania, sugerowałem, że w ten sposób można uzyskać dobrą bazę do nanoszenia korekty.

Nadanie georeferencji w Global Mapperze to dobry pomysł, chociaż ja staram się tego unikać.
GM ingeruje w plik graficzny, o czym nie można zapomnieć, przypadkowa powtórna korekta zapisanego pliku kończy się fiaskiem,
trzeba zawsze na wszelki wpadek zapisywać „Workspace.” aby mieć, do czego wrócić.
Próbowałeś Datum Potsdam/DHDN(Germany) . :?:

GPS Maniak napisał(a):Szczerze mówiąc też się nad tym zastanawiam, czy nie zrobić czegoś takiego dla całego obszaru objętego mapą Góry_PL? :shock:


To już się nie zastanawiaj, nie masz wyjścia. :)

andrzej

Georeferencje w Ozim, myślę, że tak samo oddziaływają na arkusz tylko Ozi pod tym względem jest ułomny,
że nie wszystko wyświetla.( nie wszyto widać na ekranie)
Przy błędnych georeferencjach takich, że arkusz jest zwinięty w rulon Ozi dalej wyświetla, jako płaski arkusz,
chyba w tym jest problem.
Arkusz nie jest wyświetlany w przestrzeni, zawsze jest płaską „kartką” i przez to zmiany projekcji nie są uwydatnione.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez asandrzej » Cz, 03 lut 2011 14:50

Aktualizacja mapc2mapcne

"Hi All,

Version 434 is now available for download with a few changes:

The creation of a smaller JNX 'thumbnail' image is now optional
When making a Garmin Custom Map, the work files are now deleted
A memory leak has now been fixed
When making a Garmin Custom Map or a JNX it is now possible to save
and recall the tile selection
For users in America who measure in feet there is now a choice of US
Survey Feet or International Feet
If you install FWTOOLS and use Edit>Locate "listgeo.exe" and
"gdal_translate.exe" the program should now read
GEOTIFF and ECW files in one step.

I would like one or two volunteers to try a 64-bit version of the
program which should handle larger maps.

John Thorn"
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez ciepan » Cz, 03 lut 2011 21:18

Witam wszystkich.
Mimo iż śledzę Wasze forum jakieś pół roku jest to mój pierwszy post.
Wciągnąłem się w tryby waszej machiny, zachęcony łatwością modyfikacji pliku Polish.gtt mojej 62-ki postanowiłem pójśc dalej... . Tropem GPS Maniaka wgrałem patchowany firmware 2.8 - wszystko ładnie pieknie, (jnx-y super sprawa -ileż w tych biesach kiedyś było terenów zamieszkałych :roll:) ... do czasu - do czasu kiedy zauważyłem że mój GPS nagle nie widzi plików gpx :oops:
Mimo iż pliki gpx w archiwum oraz bieżące są nienaruszone tam gdzie powinny być ( porównywałem z kopią sprzed patchowania) garmin nie widzi tras, geocachy przygotowanych z opencaching.pl
Gdzieś coś mi sie obiło... o "niewidzialnych gpx-ach" - ale że w ostatnim czasie przeczytałem chyba za dużo artykułów na raz, nijak sobie niemoge skojarzyć czy to słszałem czy przeczytałem.
Jak znam życie pewnie z czymś przedobrzyłem;)
Mam nadzieje że da się to jakoś odkrecić.
ciepan
62ST...
ciepan
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn, 06 gru 2010 18:56

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Cz, 03 lut 2011 21:26

Cholercia .... :shock: Ja mam tylko ślady w postaci GPXów. Na karcie. Odbiornik widzi je tak, jak "przed wojną".
EDIT: W.wym. ślady pochodziły z zewnętrzenego źródła. Mam też kilka zachowanych śladów. Są tak jak były.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez ciepan » Cz, 03 lut 2011 21:43

A no cholercia... Najdziwniejsze jest to że MapSource, google Earth normalnie czyta te gpx- nawet z pamięci wew. gpsa- czyli same pliki powinny być ok.
Tylko dlaczego moja 62- ich nie widzi?
ciepan
62ST...
ciepan
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn, 06 gru 2010 18:56

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Cz, 03 lut 2011 21:47

Reset odbiornika związany np. z downgradem firmwaru mógł coś pomieszać w listach "wewnętrznych".
Postaraj się zmienić nazwy tych plików, być może odbiornik odkryje je na nowo?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

cron