Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez ciepan » Pt, 04 lut 2011 8:32

Mam kilka gpx z geocache - żeby mieć aktywny tylko ten który akurat potrzebuję w kilku miałem zmienione rozszerzenie na gpxx, wczoraj próbowałem je aktywować i zmieniłem rozszerzenie na gpx ani widu ani słychu. Ale jestem dobrej mysli bo ogólnie gpx widzi ale tylko te nowo utworzone. Będe walczył z tym wieczorkiem.
Dzięki i pozdrawiam
ciepan
62ST...
ciepan
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn, 06 gru 2010 18:56

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Pt, 04 lut 2011 10:09

Nie chodzi o zmianę rozszerzenia na "widoczną". Zmień pierwszy człon nazwy, tak jakby to był zupełnie nowy plik.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez ciepan » Pt, 04 lut 2011 21:41

Ufff... Udało się 62-ka znów "widzi" gpx :D
Idąc tropem zmiany nazw plików spróbowałem tak z ciekawości dla "nauki": zrobiłem Ctrl+x wszystkich plików które miałem w GPS, wkleiłem je na PC a potem z PC skopiowałem spowrotem do urządenia- w plikach zmieniła sie tylko data utworzenia i to najwyraźniej wystarczyło aby GPS poprawnie załadował gpx-y. Podejrzewam że zmiana nazw odniosłaby taki sam skutek.
Dzięki za pomoc
ciepan
62ST...
ciepan
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn, 06 gru 2010 18:56

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez bilbolodz » Wt, 22 lut 2011 11:02

A jest możliwość (pewnie nie ma), żeby do JNXów dodać troszkę wektorów???
Chciałbym dodać do mapy jaką zrobiłem z rastrów parę punktów POI i tracków jakie zebrałem GPSem. Chodzi o to, żeby na mapie jako ładne kreseczki/ikonki pojawiły się obiekty (i może się nawet wyszukiwały), które "fizycznie zweryfikowałem". Ideałem by było, żeby takie informacje dawały się zaszyć w ramach jednego pliku mapy, stąd pytanie czy jest taka techniczna możliwość. Jeśli się nie da i trzeba to zrobić w oddzielnym IMG to jakie w/g Was parametry ("ważność wyświetlania", przezroczystość, itp, itd) miałby mieć taki IMG? W/g mnie taka mapa od pewnego poziomu szczegółowości powinna pojawiać się jako "najważniejsza" widziana "na samym szczycie".

Piotr
bilbolodz
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr, 04 sie 2010 11:21

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez Marko » Pn, 07 mar 2011 17:23

asandrzej napisał(a):W firmware v.3.60 dla Colorado zniknął błąd powodujący restart urządzenia
po przełączeniu w tryb demonstracyjny, przy włączonym BirdsEye.

Potwierdzam - Colorado w trybie DEMO nie wyłącza się; jednak pod warunkiem zapisania plików JNX wyłącznie w pamięci wewnętrznej urządzenia.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez Marko » Cz, 17 mar 2011 9:56

W nowym firmware do Oregona/Dakoty/78 i 62; modyfikowana wersja, póki co - nie działa.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez darzur » N, 20 mar 2011 20:44

Mi nawet nie udało się spatchować nowego FW do Dakoty (4.01 Beta). Patcher wywala info "Pattern not found" i tyle. Najwyraźniej Garmin coś zmienił, aby nie było nam zbyt łatwo.. :(
darzur
Początkujący
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz, 29 paź 2009 18:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez fred__ » N, 20 mar 2011 21:30

Witam,
w Oregonie (550) patcher działa, przed chwilą uruchomiłem na najnowszym FW:
Kod: Zaznacz cały
http://www.sendspace.com/file/c88eg1

jedynie trzeba potraktować zrobione pliki .jnx tym fix-em (bo nie uruchamia się odbiornik-wieczny "loading photos"):
Kod: Zaznacz cały
http://www.sendspace.com/file/eeml24


źródło informacji:
Kod: Zaznacz cały
http://gpsunderground.com/forum/garmin-general-discussions/5863-garmin-jnx-file-format-hacking-47.html



ps. to mój post-przywitanie, więc witam wszystkich

pzdr
fred
Oregon 550
fred__
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 13 sty 2011 14:31

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Pn, 21 mar 2011 21:21

Dzięki i ..... witamy :)
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez soko » Pn, 21 mar 2011 23:02

Nie mam czasu sprawdzać, ale najnowsza (dzisiejsza) wersja MAP2MAPC (445) chyba generuje pliki .jnx nie wymagające patchowania odbiornika z najnowszą wersją firmware. Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Pn, 21 mar 2011 23:29

Tak też wynika z komunikatu jaki się pojawia po uruchomieniu jnxfixer'a. Ponieważ jednak FW 2.93 dla 62ST nie spełnia jednego z podstawowych moich oczekiwań wobec obsługi map wektorowych, też nie sprawdzałem jak to wszystko działa. Pozostaję przy FW 2.80. Jedyne co zrobiłem, to na www dałem wyraźne ostrzeżenia, że są "różne" pliki JNX :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez fred__ » Śr, 23 mar 2011 22:37

soko napisał(a):Nie mam czasu sprawdzać, ale najnowsza (dzisiejsza) wersja MAP2MAPC (445) chyba generuje pliki .jnx nie wymagające patchowania odbiornika z najnowszą wersją firmware. Krzysztof


Aż tak dobrze nie jest (chyba), jedynie nie trzeba korzystać z fix-a do plików jnx, bo najnowszy mapc2mapnet tworzy odpowiednie pliki. Wszystkie narzędzia przeniesiono do pierwszych postów:
Kod: Zaznacz cały
http://gpsunderground.com/forum/garmin-general-discussions/5863-garmin-jnx-file-format-hacking.html

Skorzystanie z możliwości jakie daje nam zmiana wpisów w jnxfixer.ini (jnxfixer.exe) oraz ingerencja w ProductID (JnxProductIdChanger.exe) plików jnx daje, jak dla mnie, rewolucyjne możliwości obsługi rastrów w Garminie (za free).
A efekt jest taki:

Obrazek

pzdr
Oregon 550
fred__
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 13 sty 2011 14:31

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez GPS Maniak » Cz, 24 mar 2011 2:49

Fajnie. Szkoda tylko że soft dla 62 (2.93 beta) wyświetla błędnie mapy wektorowe (na temat innych odbiorników nie mam wiedzy).

EDIT:
Sprawdziłem kilka rzeczy:
* po pierwsze mapc2mapcnet 4_46 jest wystarczającym narzędziem do generowania pojedynczych plików JNX nowej generacji (tj. z ID) z "pełnym zarządzaniem" mapami. Wystarczy tylko w preferencjach każdorazowo ustawić ID mapy. Mapy zgłaszają się co prawda jako "From Mapc2mapc", niemniej szczegółową nazwę pliku widać - przynajmniej w 62ST,
* po drugie ustawiając identyczne ID mapy dla poszczególnych plików JNX otrzymujemy coś na kształt "mapsetu" osobno załączanego pomimo tego, że nie zastosowaliśmy procedury "jnx merge",
* po trzecie nowe JNXy są kompatybilne w dół (przynajmniej "na szybko" tak widzę). Tzn. wyświetlają się np. na FW 2.80 w 62ST, chociaż - oczywiście - pod jednym "wyłącznikiem" tzn. bez możliwości ich pojedynczego wyłączania. To dla mnie o tyle ważne, że będę mógł na www opublikować JNXy w nowym formacie i będą chodziły zarówno na starych FW jak też nowych.

1.jpg
1.jpg (11.81 KiB) Przeglądane 11749 razy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez asandrzej » Cz, 24 mar 2011 20:00

Po potraktowaniu plików .jnx programem JnxFixer i JnxProductIdChanger w Colorado v. 3.60 mod. można
przełączać w tryb demonstracyjni i odwrotnie.
Pliki są umieszczone na karcie.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Przygotowanie firmware do plików . jnx spoza GarminBirdsE

Postprzez Marko » Pt, 25 mar 2011 0:10

Potwierdzam. Wysatrczy zmienić jeden plik, aby pozbyć się resetu Colorado w trybie DEMO.

Czy zauważyliście zmianę jasności rastra skonwertowanego JnxFixer i JnxProductIdChanger?
Mam wrażenie, że po przeróbce te podkłady są wyświetlane jako b. jasne.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości