[nuvi 1350] przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

O elektronice i wewnętrznym oprogramowaniu naszych Garminów. Chipsety, anteny zewnętrzne, baterie, karty pamięci, naprawy. Także o nieoficjalnych firmware, przeróbkach sprzętowych i innych rodzajach tuningu.

Moderator: PouchX

[nuvi 1350] przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez japriv » Pt, 11 mar 2011 7:07

Witam wszystkich - to jest moja premiera na forum, chociaż niejednokrotnie tu wcześniej zaglądałam. Niestety po 1 roku użytkowania, mam problem z moim Garmin, otóż, zostawiłam sprzęt na noc w samochodzie - akurat było sporo na minusie i na drugi dzień po próbie odpalenia nawigacji, włącza się, loguje do pewnego momentu i zawiesza a następnie wyłacza, próbowałam milion razy - obecnie zastanawiam się nad oddaniem do serwisu ale zanim to zrobie chciałabym spóbowac wyjąć baterię -...i tu jest problem, oglądam go z każfdej strony ale nie widze gdzie sięją wyjmyje - czy jest tu ktoś mądry, któ mógłby mi podpowiedzieć..... z góry dzięki (jak by ktoś sie już śmiał z btaku orientacji gdzie bateria - to proszę o łaskawośc bo jestem kobietą)
japriv
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 11 mar 2011 6:57

Re: GARMIN Nuvi1350 przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez PouchX » Pt, 11 mar 2011 7:14

Na początek zdejmij plastikową ramkę, któa jest wokół ekranu.
Pod nią znajdziesz śrubki. (Torx 5)
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: GARMIN Nuvi1350 przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez japriv » Pt, 11 mar 2011 7:18

aha czyli jednak trzeba odkręcić coś... ok , ,może znajdę coś małego do odkręcania. Myślałam, że ta bateria jest gdzieś ukryta i wyjmuje się ją jak w telefonie.... :-)

dzięki, spróbuje

super hiper szybka odpowiedź :-)
pozdrawiam

* * * * * * *

hmmm.. nic z tego, strasznie małe se srubki. zostaje mi serwis. i tu kolejne pytanie czy znsza może jakieśmiejsce, w wawie, gdzie mnie łaskawie potraktuja i przy okazji pomogą.
pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pt, 11 mar 2011 7:36 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączenie treści dwóch kolejnych postów usera.
japriv
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 11 mar 2011 6:57

Re: GARMIN Nuvi1350 przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez PouchX » Pt, 11 mar 2011 7:26

Jeśli nie czujesz się pewnie z rozbieraniem Nuvi i masz uszkodzić obudowę to lepej sobie odpuść.
Jak będą ślady dobierania się do sprzętu to serwis Ci potem tego nie przyjmie.
A podejrzewam, że Nuvi jest na gwarancji.

PS: Zadzoń pod numer podany niżej. Zgłoś usterkę. Potem podjedź do Garmina i wymienią Ci na miejscu.

Garmin Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 181
02-222 Warszawa
Polska
T: 00800 4412454
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: GARMIN Nuvi1350 przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez japriv » Pt, 11 mar 2011 7:28

Poux - dziękuję za informacje i za pomoc. Trzymaj się
japriv
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 11 mar 2011 6:57

Re: [nuvi 1350] przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez mb3 » Cz, 01 sie 2013 16:41

Witam, mam identyczny problem z takim samym urządzeniem. Urządzenie się nie komunikuje, włącza na logo garmin i się resetuje aż do wyczerpania baterii. Nic nie daje trzymanie palcem w prawym rogu podczas włączania (nie ma żadego komunikatu). Jest jakaś procedura naprawy takiego urządzenia?
mb3
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 31 lip 2011 14:05

Re: [nuvi 1350] przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez Zachu » Cz, 01 sie 2013 23:03

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [nuvi 1350] przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez mb3 » Pt, 02 sie 2013 0:15

Skorzystałem z programu podanego tutaj -> viewtopic.php?f=14&t=11014
Oraz Firmware z tąd -> http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... _ID=136228

i komunikacja jest poprawna, lecz wciąż przy włączaniu wisi na logo garmina. Skorzystałem również (po naprawie komunikacji) z programu Garmin Updater, program wrzucił na dysk pliki do aktualizacji, ale po ponownym uruchomieniu nie było komunikatu, że nawi się aktualizuje tylko wciąż wisi na logo garmina.
Jeśli w programie użyję oryginalnego firmware to nawigacja wraca do poprzedniego stanu czyli brak komunikacji oraz wisi na loogo garmin.

Instrukcja naprawy poniżej (nie będe się skupiał na poprzednich nieudanych wielokrotnych próbach)
__________________________________________________________

1. Sciągamy program http://dl.dropbox.com/u/55759275/GarminCure3.zip i wypakowujemy do katalogu (o dowolnej nazwie) garmin
2. Ściągamy download/file.php?id=8045 i podmieniamy w katalogu garmin plik z archiwum
3. Ściągamy ftp://ftp.garminfirmware.com.ua/POUCHX/ ... PouchX.RAR wypakowujemy do katalogu garmin
4. Uruchamiamy program GarminCure3PL.exe, w plik źródłowy dajemy plik z katalogu Krok 1 CURE, zaznaczamy naprawczy, klikamy updater.exe, zaznaczamy USB i czekamy do komunikatu o zakończeniu (nawigacje podłączamy w trybie pre-boot mode - przy wyłączonej naciskamy na lewy górny róg ekranu, podłączamy kabelusb)
5. 4. Uruchamiamy program GarminCure3PL.exe, w plik źródłowy dajemy plik z katalogu Krok 2 ORG, zaznaczamy naprawczy, klikamy updater.exe, zaznaczamy USB i czekamy do komunikatu o zakończeniu (nawigacje podłączamy w trybie pre-boot mode - przy wyłączonej naciskamy na lewy górny róg ekranu, podłączamy kabelusb)
6. Działa
mb3
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N, 31 lip 2011 14:05

Re: [nuvi 1350] przy włączaniu się zawiesza i wyłącza

Postprzez Jestgit2 » Wt, 29 gru 2020 0:00

Czy jest szansa aby umożliwić pobranie pliku z punktu 3 (Nuvi13xx-14xx_HID_0972_CURE_PouchX.RAR)?
Spotkała mnie ta sama przypadłość. Temat stary jednak nadal żywy :)
Jestgit2
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 28 gru 2020 23:55


Powrót do Hardware i firmware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości