UMP instalacja Windows 7/8/10

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Alf/red/, Artur, sdsyc

Re: UMP instalacja Windows 7/8/10

Postprzez jurekg » Śr, 09 sie 2017 17:15

Niestety, mam problem z widocznością map w programie MapSource. Mam system windows7 pro 64bit. Wg poradnika instaluję ump-setup .exe jako administrator. Program ten ściąga mi mapę do folderu c:garmin\UMP-pcPL, po czym pojawia się komunikat, że wszystko zakończyło się pomyślnie (coś w tym stylu). Jednak po uruchomieniu programu MapSource nie widać mapy, która została ściągnięta. Klikając: dodatki- zarządzaj mapami - wyświetla się nazwa mapy, wersja i gdzie jest zlokalizowana. Nie mam pomysłu, co zrobić, przecież to powinno działać od strzału, a widzę, że nie tylko ja mam z tym problemy.
Próbowałem zawartość tego ściągniętego folderu (546 MB) skopiować również do c/programdata/garmin/maps ale również bez rezultatu.
Na pomoc!!!! ;)

ps. Dodam, że te mapy są widoczne w programie BaseCamp
jurekg
Newbie

Postprzez Zachu » Śr, 09 sie 2017 19:59

Trzeba przeczytać i zrobić krok po kroku. Zawsze na stronie jest instrukcja z obrazkami.

http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje#Jak_z ... a.C4.87.3F
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez jurekg » Śr, 09 sie 2017 22:57

Postępując zgodnie z instrukcją - krok po kroku niestety nie mogłem zobaczyć mapy w MapSource.
Natomiast otrzymałem na PW radę od kolegi roro, za którą chciałbym mu podziękować i podzielić się nią na forum.
Otóż do zainstalowanej już za pomocą ump-setup exe którejś z map ( w moim przypadku mapy pełnej) należy dograć tym samym sposobem drugą mapę (np. topograficzną). I wówczas po uruchomieniu MapSource na górnej belce pojawia się możliwość wyświetlania którejś z tych dwóch map.
jurekg
Newbie

Postprzez Zachu » Cz, 10 sie 2017 8:26

Po co?
Jeśli mapa jest widoczna w BC to musi być i w MS. Problem że nie masz tego paska. Trzeba go włączyć w menu -> widok i coś tam. Domyślnie masz pewnie bazową czyli te kreski przypominające drogi główne.
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez Mariusz65 » Pt, 11 sie 2017 13:43

Tego się chyba nie da włączyć jak jest jedna mapa...
Przed laty był watek z takim problemem ale to było jeszcze przed erą nowych Windowsów.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20
Mariusz65
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL