7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez sdsyc » Pt, 01 paź 2021 21:55

bydma napisał(a):Nie wiem, co to android auto. Na co to komu potrzebne?

Potrzebne po to, aby 7ways i UMP zyskało nowych użytkowników. Na przykładzie innego programu nie od Google zza południowej granicy:
https://www.svetandroida.cz/mapy-cz-se- ... -vysledek/
+ kilka obrazków
https://www.svetandroida.cz/media/2021/ ... 0x270.webp
https://www.svetandroida.cz/media/2021/ ... 0x270.webp

A tu wieści ze wschodu
https://github.com/osmandapp/Osmand/iss ... -907019426
+ przykładowy obrazek
https://user-images.githubusercontent.c ... 686846.jpg
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3365
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Śr, 13 paź 2021 18:07

7ways jest idealny, bo jest dla myślących, którzy żadnego googla-gówna nie używają ani nie potrzebują. Czy ktoś używa 7ways, czy nie, to jego wybór.
7ways ma najlepsze mapy z osm aktualizowane co 2 tygodnie i to wszystko na ten temat. Nie wszyscy potrzebują mówić googlom, gdzie kiedy i po co jeżdżą. Cieszy mnie, że jest wreszcie ktoś, kto ma to dokładnie tak samo w d...e jak ja.
Bo to ani postęp, ani żaden walor w podróży.

Orange Material v.1.10
https://disk.yandex.com/d/8jJRwbYXvbSmbg
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez korni007 » Wt, 04 sty 2022 12:38

@bydma - gdzie są mapy do 7ways aktualizowane co 2 tygodnie? ;) Na megamaps.org ostatnie mapy są z października... ;)
Apropo twojego skina - widziałem na 4pda temat i nawet aktualniejszą wersję niż tutaj - 1.12, znalazłem nawet kilka błędów... Jezeli tu zaglądasz pisz do mnie na PW lub maila.
korni007
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 04 sty 2022 10:06

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Wt, 04 sty 2022 14:41

WItam. Jakie błędy znalazłeś, tak 1.12 to ostatnia opublikowana wersja, teraz jestem przy 1.13, kilka poprawek i błędy zgłoszone usunąłem, obecnie jestem w temacie, czego jeszcze nikt nie robił, w sumie nic trudnego, tylko "mechanicznego", tzn. gotowe wyszukiwanie dla każedego POI.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez korni007 » Wt, 04 sty 2022 15:28

1. Pisałeś o tych mapach że update co 2 tyg... na megamaps ostatnie są z października.
2.Błąd w skórce znalazłem taki że przy opcji o powiadomieniu o prędkości i pasy ruchu brakuje dwóch pól do wprowadzenia metrów - prawdopodobnie problem ze skalowaniem skina,przez co okienko jest,ale niewidoczne? (tak obstawiam):
Obrazek
3. Czy 7ways wspiera jakieś pliki traffic? widzialem ze idzie samemu zaznaczyc korki,ale bardziej mnie interesuje "traffic offline" - mam chinskiego PND i na nim by mi sie to przydało.Na Androidzie może być online.
4. Jaki polecasz głos - uproszczony Zenobia czy TTS Zenobia? Który lepszy?
5. Trochę w nawiązaniu do pkt 1 - gdzie znaleźć gotowe mapy OSM dla 7w,bo probowałem konwersji osm2mp, po 10h się poddałem 64GB RAMu,2x intel xeon a on mieli mieli i mieli..
6. Fotoradary - korzystasz z tych z UMP czy z openspeedcams? w openspeedcams nie ma chyba miejsc zaznaczonych gdzie suszą, są tylko typowo stacjonarne radary i odcinkowe.
7. Jakieś przydatne tipy do skonfigurowania 7ways pod siebie? na co zwrócic uwagę?
8. W twoim skinie kolory dróg są niezbyt czytelne (wszystkie w sumie takie same) - mogę jakoś zmienić te kolory na takie które są np w skinie UMP?

Pozdrawiam,robisz bardzo dobrą robotę ;)
korni007
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 04 sty 2022 10:06

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Wt, 04 sty 2022 16:41

korni007 napisał(a):1. Pisałeś o tych mapach że update co 2 tyg... na megamaps ostatnie są z października.

No z tym jest faktycznie różnie. Ja mieszkam w niemczech, i te niemieckie są co jakieś 2-3 tygodnie, więc może trochę przesadziłem, że na wszystkie kraje tak jest. Ostatnia Polska jest faktycznie z 1 października.

korni007 napisał(a):2.Błąd w skórce znalazłem taki że przy opcji o powiadomieniu o prędkości i pasy ruchu brakuje dwóch pól do wprowadzenia metrów - prawdopodobnie problem ze skalowaniem skina,przez co okienko jest,ale niewidoczne? (tak obstawiam):

Problem znany i już w 1.13 usunięty. Problemem nie było skalowanie tylko "przełamanie" linijki. Rosjanie zwrócili mi na to uwagę, ja zasadniczo nie używam smartfona a tym bardziej w pionie i jakoś mi to umknęło. Jak obrócisz w poziomie, to okno wartości się pojawia. Ale jak powiedziałem, już usunięte i musisz troszkę się uzbroić w cierpliwość, aż zrealizuję jeszcze jedno ulepszenie. I tu uchylę rąbka tajemnicy: będzie wyszukiwanie konkretnych POI, a wygląda to tak: (patrz załączniki)


korni007 napisał(a):3. Czy 7ways wspiera jakieś pliki traffic? widzialem ze idzie samemu zaznaczyc korki,ale bardziej mnie interesuje "traffic offline" - mam chinskiego PND i na nim by mi sie to przydało.Na Androidzie może być online.

Poza Rosją to nie działa, a ja właśnie dlatego wybrałem 7ways, bo jest kompletnie offline (także na ustrojstwach z win ce) i nie posiadam karty SIM i jestem nienamierzalny przez GSM. Na moją jazdę ewentualne korki są wkalkulowane i wolę postać, niż dać się trakować.

korni007 napisał(a):4. Jaki polecasz głos - uproszczony Zenobia czy TTS Zenobia? Który lepszy?

Vicki ;-) Doprowadziłem wersję niemiecką do perfekcji według swoich potrzeb, aby nie denerwować znajomych niemców polskim gadaniem, ale jak mam rodzinę to stosuję uproszczoną Zenobię, bo nie lubie dużo gadania. Niemieckie pliki zrobiłem generatorem i brzmi całkiem ok, polskie też testowo i są ok - według mnie lepsze od Zenobii. Ale muszę trochę przysiąść a nie miałem czasu, bo trzeba plik konfiguracyjny po polsku kompletnie na nowo przemyśleć. Vicky zrobiłem według pomysłu ruskich z własnymi ulepszeniami i nie za wiele gadania, ale więcej delikatnych sygnałów dźwiękowych sugerujących odległość od speedcama a przy ograniczeniach prędkości mówi wartość ograniczenia. Słowem - praca w toku.

korni007 napisał(a):5. Trochę w nawiązaniu do pkt 1 - gdzie znaleźć gotowe mapy OSM dla 7w,bo probowałem konwersji osm2mp, po 10h się poddałem 64GB RAMu,2x intel xeon a on mieli mieli i mieli..

Mam nawet trochę mocniejszy serwer, ale na niemieckie warunki to 8GB kompilacji, land po landzie trzeba by robić, i spasowałem też, bo długo trwało. Mapy od ruskich są według mnie OK, a że OSM niemieckie jest naprawdę świetne, więc jest wszystko i to mi wystarcza, co ruscy wygenerują.

korni007 napisał(a):6. Fotoradary - korzystasz z tych z UMP czy z openspeedcams? w openspeedcams nie ma chyba miejsc zaznaczonych gdzie suszą, są tylko typowo stacjonarne radary i odcinkowe.

Używam openspeedcams, tam jest wszystko. Tyle tylko, że w pliku dźwiękowym to musi być skonfigurowane! Jak przełączysz na język niemiecki (Vicki) i wyłączysz głośniczek, żeby nie świergotało po niemiecku, to będą się pokazywały wszystkie typy speedcamów w prawym górnym rogu. Nawet z jednym kolegą tu na forum to porządkowaliśmy według nomenklatury openspeedcam. Nie wiem, jakiego pliku i schematu polskiego on używał. To właśnie trzeba zrobić w polskim pliku konfiguracyjnym dla schematu dźwiękowego (notices.xml).

korni007 napisał(a):7. Jakieś przydatne tipy do skonfigurowania 7ways pod siebie? na co zwrócic uwagę?

Wiele ustawień to sprawa indywidualna. Ja lubię oba wskaźniki ograniczenia prędkości (obecny i nadchodzący), "przyciąganie do drogi" jest zależne od jakości odbiornika GPS, ja stosuję "przyciaganie", chociaż wielu pisze, że nie zawsze to dobrze działa. Musisz trochę poeksperymentować. Zasadniczo karta powinna być dobra, jeżeli chcensię mapy na nie wrzucać, i aby to szybko chodziło.

korni007 napisał(a):8. W twoim skinie kolory dróg są niezbyt czytelne (wszystkie w sumie takie same) - mogę jakoś zmienić te kolory na takie które są np w skinie UMP?

Dobry punkt. Zasadniczo przejąłem schemat kolorów ze skóry MiSerg i w wersji na noc zrobiłem kilka korekt. Ale to jest mozolna dłubanina i na ten czas stwierdziłem, że mi odpowiada. Jak masz pomysły, to daj skreena, pomyślimy. Zasadniczo to się programuje w pliku map.xml, gdzie są "polyline", tam się wpisuje kolory w kodzie heksadecymalnym. To jest tak trochę "try and error", bo na różnym displayu różnie może wyglądać. Ja piszę: zapodaj screen, zobaczymy. Napisz jaki kolor pi razy oko i czy jaśniej albo ciemniej.
Załączniki
Screenshot_20220104_155112.png
Wybór POI i start wyszukiwarki
Screenshot_20220104_152820.png
Opcja "INNE" otwiera wybór POI
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » So, 15 sty 2022 11:42

6. Fotoradary - korzystasz z tych z UMP czy z openspeedcams? w openspeedcams nie ma chyba miejsc zaznaczonych gdzie suszą, są tylko typowo stacjonarne radary i odcinkowe.
Plik radarów na Polskę udostępniłem kilka postów wcześniej.(jak pobierzesz plik, otworzysz w NOTATNIKU to zobaczysz co zawiera.)
Można sobie samemu aktualizować na wybranych trasach, dane porównawcze na TARGEO (zawierają to co jest dostępne na MIPLO).
Radary na "Open Speedcam" zawierają tylko to co dodają użytkownicy, zaktualizowałem odcinki: Jarosławiec-Bytów-Kościerzyna-Skórcz-Kopytkowo, Wrocław-Kudowa i Swarożyn-Malbork-Sztum - Kopytkowo oraz poprawiłem miasto Łódź.
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pn, 28 lut 2022 20:35

Pytanie, czym powodowany jest błąd komunikatu np. "skręć w prawo" przed dojazdem do ronda.
Komunikat prawidłowy to np. " za 200 m rondo".
Miejscowość Sztum, dwa ronda i dwa błędne komunikaty, na kolejnym rondzie komunikat prawidłowy.
Załączniki
RONDO.jpg
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pt, 04 mar 2022 18:38

To błędy w mapie, występują tam gdzie w miejscu tradycyjnych skrzyżowań powstały ronda.
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pn, 29 maja 2023 19:08

Radary oraz plik lektora dla skórki Kolegi byDMA
Po rozpakowaniu plik: OrangeMaterial.7wz kopiujemy do folderu: 7ways / content
Plik nie koliduje z plikami tekstowymi, wybieramy jako dodatkowe radary.
Plik lektora należy rozpakować i skopiować do folderu 7ways / sound
Oznaczenia:
1 - Radar stacjonarny
3 - Radar czerwone światło
12 - kamera wielofunkcyjna
40/41 - Radar odcinkowy początek/koniec pomiaru (poprawiłem
198 - Przejazd kolejowy
202 - teren zabudowany
203 - Fotoradar przenośny ( często suszą w tych miejscach) dlatego zostawiłem.
209 - Kontrola drogowa
215 - Radiowóz z kamerą
666 - Czarny pkt.
2100 - MOP

To jest ostatnia wersja jeśli się nie mylę.
Orange Material 1.12 - zawiera plik języka polskiego. Uwaga plik lektora "Zenobia" nie pasuje dla tego pliku radarów.
https://disk.yandex.com/d/N1gpnIV3R1DIlA
Załączniki
Wybór radarów.jpg
Paulina.zip
(250.51 KiB) Pobrane 229 razy
Radary.zip
(156.68 KiB) Pobrane 226 razy
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron