Przyszłość UMP-pcPL

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez Artur » Pt, 30 wrz 2011 19:32

Wystawiłem nm3.
Na wspomnianym wyżej urządzeniu trasa Szczecin - Ustrzyki Dolne liczy się 3'10", z powrotem 2'50" ;)
Płock - Łódź 30", na lokalnych trasach kalkulacja i rekalkulacja odbywa się natychmiast.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez jziemba » Pn, 03 paź 2011 9:47

Pytanie, czy gra (z nm3) jest warta świeczki ? Ostatnie wersja Navitela z serii 3 z mapą Artura w wersji mn2 sprawuje się świetnie. Zjeździłem z nią całą Polskę i ie miałem żadnych problemów. A pod względem szybkości uruchamiania i kalkulacji nie ma sobie równych.
Natomiast mam pytanie o to info, że Imagis dostarcza im map. Czy to potwierdzona informacja? Czy to co można u nich kupić w nm3 to dane takie jak w MapieMap (kiedyś GPMapie)?
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez Artur » Pn, 03 paź 2011 15:27

jziemba napisał(a):Pytanie, czy gra (z nm3) jest warta świeczki ?

Raczej nie bardzo. Robię to trochę dla zabawy i testów. Wprawdzie używam wersji 5.x, ale i tak jeżdżę bardziej na słuch i wady map nm2 mi nie przeszkadzają.
jziemba napisał(a):Natomiast mam pytanie o to info, że Imagis dostarcza im map. Czy to potwierdzona informacja? Czy to co można u nich kupić w nm3 to dane takie jak w MapieMap (kiedyś GPMapie)?

Tak. Aktualizacja co kwartał. Zobacz
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez foka0111 » N, 13 lis 2011 10:37

Zachu napisał(a):Tym czasem ;)

Obrazek



Witam
Trafiłem do was pośrednio przez aplikację yanosik.
Program ma potencjał,sporą liczbę użytkowników,rozwijany i udostępniany za darmo przez firmę Nepis (kapitał) a nie przez przypadkowe osoby.
Też podzielam zdanie ALF/RED/, że platforma Android to przyszłość.
Teraz trochę pojadę po yanku.Jestem pewien,że załoga yanosika jest tu na forum i się przygląda :)

Program działa on-line (POI , mapy)
Z moich obserwacji wychodzi,że jeżdżąc ok 8 godzin po W-wie potrafi uciągnąć ok. 15 MB (sam sys.op. android i inne aplikacje też ciągną dane więc to transakcja wiązana)
Możliwe,że firma się opamięta i chociaż będzie można zrobić cache wycinka mapy a aktualizować same POI.Wielu moich znajomych właśnie z powodu danych a właściwie braku dużych - (ok 250 -500 MB/miesiąc) pakietów nie korzysta z yanosika a tym samym z UMP.
I prędzej UMP będzie miała 100 % pokrycia,niż coś drgnie z pakietami danych u op.GSM.
Druga sprawa to program pokrywa tylko Polskę.Jest to aplikacja typowo samochodowa.
No i wiele do życzenia pozostawia aktualizacja map.Opóźnienie w moim przypadku trwa ok 2 tygodni od naniesienia oprawek do UMP.
Poza tym program pomocny,dane o korkach i omijanie ich przy wyznaczaniu trasy działa.
I
Avatar użytkownika
foka0111
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 13 lis 2011 10:02

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez jziemba » Śr, 07 gru 2011 13:01

Faktycznie Imagis dostarcza map dla Navitela, może co kwartał ale z chyba z rocznym opóźnieniem :) Ostatnia aktualizacja mapy Polski w Navitel-u jest starsza niż ostatnia GPMapa z ubiegłego roku. Nie ma nawet S8 od Połczyńskiej do Trasy Toruńskiej przy Powązkach.
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez asandrzej » Śr, 07 gru 2011 13:11

Witam
O tym już kiedyś napisałem, że od kogo (jakiej firmy) są kupowane dane nie jest wyznacznikiem aktualności,
jest to kwestia, co chcemy kupić i ile trzeba zapłacić.
Starsze lub mniej szczegółowe dane są zapewne w niższej cenie.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez jziemba » Pn, 02 kwi 2012 9:40

Artur,
Czy będziesz nadal generował i publikował mapy do Navitel-a (.nm2) ? Pytam, bo ostatniej Twojej produkcji nie da się już pobrać z RS.
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez Artur » Pn, 02 kwi 2012 16:11

jziemba napisał(a):Artur,
Czy będziesz nadal generował i publikował mapy do Navitel-a (.nm2) ?

Tak. Dziś zrobię aktualną.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez jziemba » Cz, 12 kwi 2012 14:16

A będziesz (i gdzie) ją publikował ?
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez Artur » Cz, 12 kwi 2012 17:53

Naprawdę nie daje się ściągać z RS? U mnie działa...
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez jziemba » Pt, 13 kwi 2012 6:50

Jedyne znane mi linki były na ump.waw.pl które teraz odsyłają na stronę informacyjną nazwa.pl
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez EGON » Pt, 13 kwi 2012 7:01

To może ja podam bardziej "łopatologicznie": :arrow:
Kod: Zaznacz cały
https://rapidshare.com/#!download|62p12|2558090170|pl-navitel.zip|116900|R~9EC356C5F002957ACAA204099A13A672|0|0
Pozdrawiam, Piotr

GPSMap 60CSx + PL_TOPO + Walker mapset + UMP pcPL + kilka innych map
Nüvi 3490LM + UMP pcPL + CNE
Huawei Mate 10 Lite Android 8.0.0
Avatar użytkownika
EGON
Garniak
 
Posty: 1161
Dołączył(a): So, 26 kwi 2008 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez Artur » Pt, 13 kwi 2012 7:07

Dzisiaj rzeczywiście :shock:
A sprawdzałem z wielu komputerów i było ok.
Na przełomie marca i kwietnia zmieniałem coś w konfiguracji i teraz co jakiś czas pojawiają się problemy. spróbuję w łykend coś poprawić.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez wilmington19805 » Pt, 13 kwi 2012 14:00

Witam.
Na mapie UMP-pcPL w kilku miejscach są znaczki"potrzebne ślady" - wczoraj sprawdziłem takie miejsce i nie było tam żadnych dróg tylko dojazdy do gospodarstw.
Pozdrawiam
Nuvi 205 - Oregon 300-GPMapa- UMP-pc PL - Topo PL
wilmington19805
Bywalec
 
Posty: 225
Dołączył(a): Śr, 30 kwi 2008 12:01
Lokalizacja: N49.60000 E20.70000

Re: Przyszłość UMP-pcPL

Postprzez Alf/red/ » Pt, 13 kwi 2012 14:28

wilmington19805 napisał(a):wczoraj sprawdziłem takie miejsce i nie było tam żadnych dróg tylko dojazdy do gospodarstw.

No to daj nam informację! Najprościej przez formularz - wskaż miejsce, wpisz opis "tylko drogi dojazdowe bla bla", wyślij. Dziękuję!
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości