UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Kuzmicz » Pn, 17 wrz 2012 13:48

kokornik napisał(a):Zainstalowałem ostatnią wersję developerską: #1708M i tam nie ma takiego menu jak "Ustawienia -> Mapy".

Na ekranie mapy wchodzisz w "ustawienia" ("trybik" w prawym górnym rogu) i na liście wybierasz "styl renderowania", tam jest do wyboru m.in. UMP-Szlaki (jeśli wrzuciłeś plik do /osmand/rendering i zrestartowałeś aplikację).
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Miszka » Pn, 17 wrz 2012 14:04

Poprawiłem instrukcje: http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Dla_Androida
Trzeba klikać w kółko zębate.
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez kokornik » Pn, 17 wrz 2012 15:15

A czy da się do mapy UMP pcPL dodać na OSAMND kontury (SRTM)?
kokornik
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 17 wrz 2012 8:24

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Miszka » Pn, 17 wrz 2012 18:48

Jeśli chodzi o poziomice to się pewnie da.
Wydaje mi się że może są nawet już gotowce w internecie jako ( nakładka) overlay
Poszukaj.

Ja raczej nie będę tego integrował z mapą UMP. Bardzo by to powiększyło rozmiar mapy.
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Kuzmicz » Pn, 17 wrz 2012 19:34

Ja pobrałem (Ustawienia > Dane offline) Poland europe srtm elevation contour lines (32.1 MB), ale na razie nie umiem tego włączyć... :wink:
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Miszka » Pn, 17 wrz 2012 19:49

Dołożyłem nowy rozdział do wiki o OsmAnd'ie
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Dla_Androida ... i_i_porady

Jak coś fajnego wymyślicie z poziomicami to piszcie.
Przekopiuje tam wasze porady.
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez kokornik » Wt, 18 wrz 2012 8:10

Kuzmicz napisał(a):Ja pobrałem (Ustawienia > Dane offline) Poland europe srtm elevation contour lines (32.1 MB), ale na razie nie umiem tego włączyć... :wink:

Już wiem. Po pobraniu danych srtm, trzeba wejść w ustawienia mapy (ikonka z kółkiem zębatym) i "Show contour lines".
Nawet działa.

Ale mam następne pytanie: czy routing offline działa komuś sensownie - bo ja wczoraj próbowałem wyznaczyć trasę W-wa - Mazury a OsmAnd myślał myślał i nie wymyślił. Potem przełączyłem się na routing online (bodajże OSR) i jakąś trasę wyznaczył. Niezbyt optymalną, próbowałem dodać punkty pośrednie 'via' i nic takiego nie znalazłem w programie...
kokornik
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 17 wrz 2012 8:24

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Miszka » Wt, 18 wrz 2012 8:44

Tak do 100km routing jakoś działa.
Z Wawy na Gizycka (>200km) myślał , myślał i nie wymyślił.
Pkt. pośrednich nie znalazłem.

Polecam OsmAnd bardziej jako podręczny mapnik i bazę POI.
Daje się wyszukiwać bankomaty, adresy '
przeglądać mapę itp. bez kontaktu z internetem.

Routing offline to już słabiej działa.

Michał
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Castel 899 » Śr, 26 wrz 2012 22:59

Czy to jest jedyna deska ratunku dla UMP, jeśli obawy popej-a się sprawdzą?
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez wojtek » Cz, 27 wrz 2012 8:02

Raczej nierozsądnie byłoby mieć jedną "deskę ratunku".
Po pierwsze można nadal naginać kompilacje tak by na urządzeniach garmina w miarę funkcjonowały.
Poza tym UMP jest przygotowywany w wersjach na OsmAnd, Navitel i TwoNav. Nawigacja Yanosik również działa w oparciu o dane UMP. Mapa www otrzymała moduł liczenia tras. Te wszystkie ruchy rozwojowe były poczynione przed podaniem wyników dochodzenia przez popej'a więc jak widać staramy się nieco wyprzedzać sytuację ;)
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Miszka » Pt, 28 wrz 2012 20:35

Castel 899 napisał(a):Czy to jest jedyna deska ratunku dla UMP, jeśli obawy popej-a się sprawdzą?

W ostateczności zawsze możemy przygotować mapę UMP w shape'ach do samodzielnej kompilacji MPC. :evil:
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Bas » Wt, 30 paź 2012 16:56

Przeglądam w ostatnich dniach różne aplikacje gps na Androidzie. Najciekawiej (z tych darmowych) wygląda OsmAnd.
Routing offline w wersje devel: mapa Polski Poland_europe.obf (291MB) ma tak fatalny routing, ze jezdzac po Lodzi zdumiewam sie, ze mozna wybrac taka wlasnie trase przejazdu - tam gdzie wystarcza 2-3 zakrety po glownych drogach prowadzi bocznymi, waskimi drozkami, a w dodatku wcale nie jest to droga krotsza. Za to bardzo dobrze spisuje sie nasza mapa UMP za co bardzo dziękuję :) W jazdach po mieście przelicza zmiany trasy sprawnie i poprawnie wskazuje droge, a z testow ("tylko pokaż") po dłuższej chwili wytyczył trase z Lodzi do Jastarni i tez zrobil to dobrze ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez wopozka » Śr, 31 paź 2012 15:51

Fajnie że działa dobrze. Były jakiś czas temu informacje, że właśnie na UMP OSMAnd wylicza bardzo dziwne trasy, dlatego miło teraz usłyszeć przeciwne zdanie.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: UMPpcPL na Androidzie (OsmAnd)

Postprzez Bas » Śr, 31 paź 2012 22:31

Zbyt krotko korzystam z tego programu, zeby pokusic sie o miarodajne wnioski, ale wydaje mi sie ze w gre wchodza 2 duze sprawy jesli chodzi o routing:
1. "budowa mapy": z UMP korzystam od... juz nawet nie wiem od jak dawna i zawsze dobrze mi sie z nia jezdzilo. W OsmAnd jest bez porownania lepiej z UMP niz z mapa OSM, wiec plus ogromny ;)
2. algorytmy (routing offline) wyznaczania trasy dojazdu zaszyte w aplikacji.

Ad.2.
Mam wrazenie, ze program:
- gubi sie w koncowkach, tzn. idzie mu calkiem dobrze na dlugich odcinkach trasy, a gdy juz w finale podrozy trzeba skrecic w docelowa uliczke zaczyna czasami niemozliwie kombinowac.
- jesli zjade z ustalonej trasy, to zwykle bardzo szybko znajduje trase alternatywna. Czasami jednak zupelnie jakby sie na mnie pogniewal - nie pokazuje juz zadnej alternatywnej trasy i trzeba go poprosic, zeby jednak ja wyznaczyl ;)

Dzisiaj na przyklad zjechalem z krajowej Jedynki, zeby ominac korki i pojechalem bocznymi drogami (asfaltem). Wszystko pieknie sie ukladalo, modyfikacje trasy adekwatnie do zmian (bo jechalem po swojemu) az tu nagle wymyslil 6 km od Lodzi, zeby na skrzyzowaniu skrecic w lewo po to tylko, zeby 700m dalej zawrocic, minac skrzyzowanie na ktorym bylem i pojechac dalej. A byloby tak milo gdyby po prostu zalecil: skrec w prawo.

Widze, ze OsmAnd moze prowadzic wzdluz przebytego sladu. Spojrze i na to.
Znowu ciekawe:
- co zrobi gdy zjedziemy z trasy?
- czy przyjmie trase zlozona z samych punktow wezlowych miedzy ktorymi mialby odnalezc wlasciwa droge.
itd. ;)

A tak wygląda komunikat: "zawróć gdy to możliwe" :D
asap.png
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

UMP-pcPL w programie OSMAND

Postprzez survival » Cz, 08 lis 2012 14:36

Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum gdyz jestem w tym temacie nowicjuszem. Otóż zainstalowałem w/w mapę w telefonie z Androidem i po ciezkich próbach ( musi przy starcie być włączona sieć internetowa) mapa pojawiła sie na ekranie. Moje pytania:
1. Mapa jest zainstalowana w głównym katalogu /osmad. Czy nie powinna być zainstalowana w katalogu tiles?
2. W katalogu tiles jest Mapnik : jakiego typu mapy można w nim instalować ( z jakim rozszerzeniem)?
3. Chciałbym utworzyc swoje mapy utworzone w Mobac'u Jako format wyjsciowy daję opcję OSMAND tiles storage. Do jakiego katalogu mam przerzucic te utworzone pliki aby pokazywały mi sie na mpaie oczywiście trybie off line?
Docelowo chce aby aplikacja pracowała w ten sposób: Wgrywam na mapę UMP-pcPL plik gpx z nakreśloną trasą rowerowa ( nie tylko szosowe ale równiez dukty leśne) a następnie OSMAND prowadzi mnie komunikatami głosowymi ( jak w zwykłej nawigacji samochodowej)po tym śladzie gpx. Mam wgraną do programu syntezę dzwieku:SyncTalc 2.0 (pl-tts) Czy jeszcze musze wgrac jakis plik? Oczywiście wszystko musi pracować w trybie off line
Pytania może są banalne , ale tak jak pisałem zaczynam zabawę z tym , więc prosze o wyrozumiałość. Z góry dzięki za podpowiedź.
survival
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 02 lis 2012 14:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości