7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Wt, 02 mar 2021 18:57

Nadol napisał(a):Tak jak już Markowi wspominałem...
Dane OSM zawierają wszystkie informacje, które są potrzebne do wyświetlenia tablic "zjazdowych". Numer zjazdu, nazwa węzła, numer drogi, kierunek (piszę ogólnie, nie tylko o Polsce).
Niestety bez ingerencji programistów Navikey'a nie ma możliwości tego użyć. Zgłosiłem prośbę o dodatnie takiej opcji w programie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tu trochę informacji:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway_junction
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lane_assist/Examples/Motorway_exit
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Exit_Info

Aktualizacja...
Dostałem odpowiedź. Zdawkową ale zawsze coś:

This functionality is very interesting for our program.
We will introduce these improvements in future versions of the program.

I O TO MI WŁAŚNIE CHODZI.
Minęło 5 lat a "producenci" oprogramowania (Garmin i inni) pokazuą to "kopnięte" "RelityView" ze statycznymi obrazkami, jak zjazdy wyglądają. A w 7ways można to chyba zrobić dynamicznie.
Przy całym szacunku dla iwensa i "tablic" na zielono, przecież tych tablic jest tysiące. Jedyne, czego jeszcze nie rozkminiłem, to powiązania konkretnej pozycji speedcama z tabliczką iwana.

No i mam pomysł, nie wiem, czy w dobrym kierunku myślę. Jak widać na moim skinie na dolnej i górnej belce można zrobić ze słowa kluczowego z tekstem obrazek. I to już świetnie działa.
W MainMapForm.xml było:
Kod: Zaznacz cały
<button left="60pd" right="60pd" top="26pd" height="18pd" bgColor="Color040" fontColor="Color210"
            fontSize="FontSize310" text='{"%nextRoadTitle"; "%nextRoadType{" (%nextRoadDirection)"}"}' tags="route"/>


i wystarczy z tego zrobić
Kod: Zaznacz cały
<button left="60pd" right="60pd" top="26pd" height="18pd" bgColor="Color040" fontColor="Color210"
            fontSize="FontSize310" text='%nextRoadType {"%nextRoadTitle"; "%nextRoadDirection"}' tags="route"/>

przy czym słowo kluczowe "nextRoadType" to zmienna "tekstowa", opisana w pliku językowym, powiązana z typem drogi (dokładnie "polyline"), i gdzie w pliku jezykowym można stosować kod bbcode :D .
Kod: Zaznacz cały
<msg id="MajorHighway" text="[picture=MajorHighway]"/>

Czyli zamiast słowa "autostrada" mamy ikonkę autostrady i jej numer, to samo drogi krajowe itd. Oczywiście odpowiednio wyskalowaną. Dla dróg typu "motorway_link" i "primary_link" zastosowałem ikonkę skrzyżowania. Jest to logiczne, bo na węźle, o ile nie zjeżdżamy, zawsze zmieniamy rangę drogi.

Jako kolega napisał 5 lat temu, w pliku z OSM są informacje dotyczące zjazdów, są to punkty typu "motorway_junction" i znajdują sie one (patrz mój drugi screen) dokładnie TUŻ przed "motorway_link", które również sa jako takie identyfikowane przez 7ways i stanowią punkt, w kierunku którego jedziemy (patrz mój skin ze screnami, gdzie jest ikonka skrzyżowania na górze "motorway_link").

A teraz sedno pomysłu: a gdyby z "motorway_junction" zrobić dynamiczne tablice "speedcam"?

I tak, za pomącą "awka" albo czegoś innego można uzyskać strukturę jak do speedcam, tak więc mielibyśmy kilkanaście tysięcy punktów zjazdu z opisem i numerem (obojętnie jaki kraj).
Do każdej geolokacji mamy tez opis (weźmy przykład ze screena):
Kod: Zaznacz cały
geolokacja...., typ..... \\ $10744="[center]| 13 |[/center]\n Oldenburg-Eversten"

gdzie:
- 10744 to ID lokacyjny tego punktu
- 13 Numer
- tekst opisu, czyli zwykle miejscowość lub kierunek (tu Oldenburg-Eversten)
I to cudo pakowałoby się na buton pod ikonką skrzyżowania, tuż przed zjazdem!
Oczywiście tło, kolory, zielone, niebieskie, jakie są w danym kraju, można pakować w opicie indykatora, czyli:
Kod: Zaznacz cały
<indicator id="SpeedCamIndicator" title="$Zjazd" text="$10744"
         left="0mm" width="25mm" height="19mm" bottomMargin="0pd" tags="speedcam" fontColor="speedCamTextColor" pic="przezroczysty_pixel"
/>


Pytanie, jak sa powiązane konkretne lokacje speedcamu z konkretną (zieloną) tabliczką?

W Polsce musiałoby wyglądać to jakos tak:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wzory_zna ... k_E-2d.svg
oczywiście bez strzałek
Załączniki
motorway_junction.png
motorway_junction2.png
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Cz, 04 mar 2021 19:23

Przeniosę rozmowę tutaj, jak więcej osób zobaczy, że coś sie dzieje, to może dołączy.

Nie każdy używa Google i Waze (nie używam tu specjalnie słowa "korzysta", bo korzyści są u nich wątpliwe) ;-)

Jeżeli masz ochotę, to możemy wspólnym niewielkim nakładem sił i środków zrobić milowy krok i korzyści będą dla wszystkich.
Ustalmy priorytety: żaden z nas nie ma zamiaru siedzieć tygodniami nad oprogramowaniem. Moim zamiarem zrobić jest lekki i w miarę elegancki interfejs. I to w 90% prawie jest zakończone.
Pozostają ostatnie szlify. Dobra nawigacja to przede wszystkim dobre mapy. I z tego, co testowałem, openstreetmap ma najlepsze, przynajmniej na profil, na jaki ja używam. Więc własne kompilacje to raczej trochę plany przyszłe, o ile czas pozwoli.

Speedkamy
Dlatego właśnie chciałem zapytać, w jakim celu ty nad tym siedzisz. Przecież są gotowce od Rosjan. I to, co mnie najbardziej interesuje, radary prędkości na Niemcy (Polski nie testowałem) są dokładnie tam, gdzie powinny być.
http://openspeedcam.net/?zoom=7&center= ... ,51.780010
Jak sobie założysz konto, to możesz edytować speedkamy i eksportować plik, a na drugi dzień masz to na swoim ustrojstwie z serwera, więc nie rozumiem, dlaczego ty to ręcznie robiłeś. Format jest "stary", czyli taki, jak w Twoim udostępnianym tu pliku. Natomiast z serwera przychodzi zaszyfrowane (ponoć żeby szybciej chodziło)
To dostałem jakieś pół roku temu na forum navikey od Rosjan. Jak wrzucisz do katalogu "content", to widzisz na każdym ustrojstwie sieciowym te speedcamy, aktualizacja jest codziennie. Ja robie to od czasu do czasu na desktopie linuksowym a content kopiuje na Chińskie tablety z win ce do aut i mam lepsze mapy i kamerki niż moi kumple z pracy :-)

Link do speedcamów z openspeedcam.net: https://disk.yandex.ru/d/yINn-eSCdii0Wg (musisz to próbowac na mojej skórce)
I tak jak pisałeś, typy spedkamów muszą pasować do pliku Indicators.xml, i tu jest właśnie kogiel mogiel u Ciebie. W życiu nie pójdą te speedkamy z rosyjskiego projektu na twojej skórce, bo masz numerację inną!
Ja głównie siedziałem nad interfejsem i dopiero teraz wgryzłem się w temat:
- są dwa formaty (stary i nowy), oba są obsługiwane (jednocześnie! testowałem swoje od rosjan z twoim speedcam.txt)
- pliki konfiguracyjne mogą być z serwera od nich (w content), albo własne w katalogu speedcam
- pliki speedcamów w katalogu lokalnym trzeba "aktywować" w pliku konfiguracyjnym settings.xml (to jest dobre, bo można sobie samemu segregować tematycznie, w każdym pliku co innego, lepszy przegląd)
- należy rozróżnić punkty przedstawiane na mapie jako POI od tych pokazywanych jako alert. Mogą być 1. tylko POI, 2.tylko alert, 3. jedno i drugie, każdy typ jest konfigurowany w innym pliku
I w tym kontekscie informacji technicznych trzeba się zastanowić, aby niewielkim nakładem sił poprawić to, co nam brakuje:

- informacje o prędkości uważam za kompletnie zbędne. nie wiem czy wiesz, w openstreetmap KAŻDY odcinek drogima naznaczoną prędkość, a jezeli nie, to ma domyślną wartość według typu drogi (naprawdę świetnie to funkcjonuje w 7ways, a jeżdzę po Frankfurcie /n Menem), zwłaszcza, że można sobie wyswietlic obecne i przyszłe ograniczenie (super sprawa przy wjazdach i wyjazdach z małych miejscowości, gdzie czaja sie mobilne kamerki
- zwierzęta ok, mogą być, tylko po co sie samemu męczyć) na openspeedcam.net wprowadzisz 5 rekordów w 10 minut a nazajutrz masz to na nawigacji w pliku z serwera.
- Inne naniesione przez ciebie radary, można zrobić w prosty sposób porównanie z tym, co ty masz z tym, co jest od ruskich i będziemy widzeli, że może robiłeś coś, co dawno już jest w gotowcu.

Czyli zasadniczo wiele mamy od nich z gotowca.
Ale jest parę rzeczy, których oni nie zrobią, a które ja chciałbym mieć, aktóre ty już z tak wielkim wisiłkiem masz, ale można to zrobić szybciej i lepiej.
Przy czym mój sposób myślenia jest uniwersalny, nawet jak myślę o swojej potrzebie, łatwo nadzędzi można wykorzystać w innym kierunku. Tzn. jak coś sie zrobi dla Polski, to będzie i do Niemiec i do Rosji itd.
I to, co jest do zrobienia, to jest jako "nakładka", bez potrzeby zmiany mapy od megamaps.org



- Moje PRIO. Nr.1 Tabliczki
https://navikey.ru/vanilla/discussion/1 ... ams#latest
No nie takie dokładne jak Twoje, bo to jest w taki sposób - moim zdaniem - bezcelowe. "Hitem" jest "realityView" na statycznych zdjęciach pod tablicami na niemieckich autostradach (zobacz na garminy i inne, jak niemiaszki to łykają, że o zdechłym Navigonie nie wspomnę, ale to historia na inna okazję (Volkswagen sprzedawał Radia z Navi z tym oprogramowaniem i firma padła i Nawigacje w drogich autach przestały działać)

Chciałem to zrealizować przez alterty, ale jak mówisz, że tylko 500 jest możliwych, to trzeba iść drogą przez POI, gdzie POI na karcie można manipulować. Nie masz od ruskich skórki ani speedcamów, oni mają dylematy, na ile stawiaja na openstreetmap a ile na swoje bazy danych. W każdym razie jest możliwość "formatowania" znaczków POI i u ruskich tak pokazywane są prędkości na znakach ograniczenia (rysowane dynamicznie) Rozumiesz? Na każdy znaczek nakładasz tekst, jaki jest w rekordzie speedcam.
Na tabliczki można wygnerować skryptem (wczoraj sprawdziłem liczby) dla Polski jakieś 4 tysiący, dla Niemiec jakieś 10 Tysięcy rekordów z plików openstreetmap i jako wynik masz linjkę jak w pliku speedcama. To oznacza, w jakim miejscu jesteś, pojawia ci sie co prawda POI, ale i to można zmanipulować, bo każdy typ może mieć własne definicje atrybutów i można wymodzic tak, żeby wygladało jak alert, już to z grubsza obmyśliłem.

To samo MOPy (tudzież niemieckie "Raststätte")? Nic nie musisz ręcznie rzeźbić, jedyne co, to dane musza być z openstreetmap dobre, a są.
No i można sobie porobić kategorie, jakie się chce, to by robił mój serwer nocna porą (i tak idzie non stop), a potem na serwer do ruskich. I przez aktualizacje na interfejsie mamy nowe MOPy, Tabliczki i co tam jeszcze chcemy, bez ręcznego kopiowania, po co sie męczyć? Na drugi dzień, rozumiesz?

"Zauważyłem brak ikonek i tablic dla Czarny Punkt, Kamera wielofunkcyjna, chyba że przeoczyłem tak na szybko przeglądałem."

Musimy to uporządkować, bo nam sie numery speedkamów nie zgadzają i testowanie jest żmudne. Dobrze by było przejść na jedna skórkę, na tej Twojej ciężko coś znaleźć ... ;-)
Powiedz, co trzeba przerobić, widziałem jeden Plik do konfigu speedkamów, czego nie było w Baltic od ruskiego. Nie znalazłem u ciebie linku do tego dialogu. Speedcams.xml w katalogu settings.
I wtedy i inne rzeczy sobie sami "nałożymy", może nawet jest jakas ofocjalna strona urzędowa z tymi geolokacjami? Skryptem się potraktuje i już.
Kamer mam wszystkie typy, jak u ruskich, nawet te na "spinie" ;-), rozróżniają nawet takowe, no i te kontroli odcinkowej, wszystko jest, Grafiki są w jednej konwencji, kierowcę podczas jazdy malo interesuje dokładny opis, ale detalami sie różnią. Czyli: np. atrapy trzeba by nałożyć samemu, bo ruscy nie robią.


"Z tego co napisałeś to stworzyłeś na bazie własnych profesjonalnych grafik własny interfejs.
Pobrałem ( taka uwaga, win 10 blokuje pobieranie pliku interfejsu, musisz go wrzucić do folderu i spakować i teraz na dysk)
przeskalowałem stosując trik podmiany wartości ppi dla folderów. 288 zmieniłem na 432 i skaluje chociaż nie wszystko.
Bardzo ciekawie to wygląda."
Szkoda Twojej roboty, trzeba było powiedzieć, bo mam pokatalogowane klasy wielkości i w skryptach dane o rozmiarach. Ale tu powiem, że nie bez kozery ruski zrobił 2 skani, ten na HD osobno, bo wiedz, dla dużych rozdzielczości są już takie różnice do niskich, że definicje wielkości elementów musisz nowo przekalkulować, a to jest w plikach XML, których nie podmienisz, to znaczy podmienisz robiąc nowa skórkę. Ruski przemyślał wiele i trudno tu cokolwiek zmieniać. Na 288 to szkoda pracy, bo moje jest ostatnie 240, to do 288 niewiele daje, tu już raczej trzeba przejść na HD, minimum 320. A to oznacza nową skórkę.

"Ja jestem zielony jeśli chodzi o programowanie, nie pomogę w kompilacji mapy. Trzeba mieć dobry sprzęt aby szybko chodziło. Kiedyś od Rosjan można było pobrać pik dla kompilacji mapy, bawiłem się dodając do wpisu nazwy miast aby się pokazywały na pasku z ulicą."
Narazie nic nie kompilujemy, Twoja wiedza jest cenna, najpierw musimy w tej dziedzinie tagów dopracować wyszukiwarki.

"z którego korzystałem w clio III i clio IV na rozkodowanym systemie Media Naw Evolution 192ppi.
W tym radyjku jest ogołocone IGO, bez komentarza."
Tego Igo to Chińczyki kradną i sprzedaja niemcom na tabletach z win ce, sam takie kupiłem od niemców po 30 euronów za sztuke, 9 calowe do aut, zgadnij, co na nich chodzi ;-)
A widziałeś na linku moje radio do Volkswagena? To inna robótka rosjan, gość zrobił nakładkę na orginalne radio z volkswagena, gdzie zapuścisz każdą nawigację, co chodzi na win ce.


"Jeśli chodzi o tablice alertów to: tablice, ikonki, plik lektora, plik indicators.xml są ze sobą powiązane tworząc jedną całość."
To wiem. Ale nie wiem jak to zrobiłeś, albo co ja źle zrobiłem, od 2 dni nie daje rady z takim czymś: dodałem w pliku speedcam.txt (na twojej skórce) nowe położenie do istniejącej już tablicy (typ, prędkość, wszystko bez zmian), wstawiłem tylko inne położenie tego motorway_link z pliku openstreetmap. Ni hu hu, nie pokaże. Sprawdziłbys u siebie na symulacji?

Kod: Zaznacz cały
IDX,X,Y,TYPE,SPEED,DirType,Direction
//----------------  motorway_junction GERMANY -------------------------------------------------------------------
0,8.5643267,50.5543867,255,60,1,315          //Wetzlar-Süd
0,8.5646078,50.5540421,255,60,1,315          //Wetzlar-Süd von Frankfurt fahrend


Prędkość, Direction zmyślone. Musisz tylko Niemcy doinstalować albo przynajmniej mapę Hesji. To znaczy nie widzi jako alert, bo jak zrobiłem konfiguracje na POI, to są. Nie wiem, co robie nie tak.

"Alerty i tablice dla określonej wartości ograniczenia, tak sobie to wymyśliłem i zrobiłem."
Ale te informacje pokazywane są przecież na alercie prędkości prosto z samej mapy.

"Chociaż można dać jedną uniwersalną tablicę i ikonkę a w pliku radarów podać wartość ograniczenia a w pliku dźwiękowym wpis uniwersalny, że ma czytać i podawać wartość ograniczenia i odległość, mniej roboty:)"
Dokładnie tak to ruscy zrobili.
Aktuwuj moja skórkę, speedcamy co ci wrzuciłem od nich, zainstaluj sobie mapę Rosji i zrób wirtualna przejażdżkę po Moskwie na 7 ways. Spadniesz z krzesła...

"Jeśli chodzi o tablice zjazdów to masz rację, ale też robiłem dla siebie jest jednak ograniczenie gdyż wykorzystałem funkcję radarów.
Niestety można dodać 500 radarów i koniec, jest blokada, pisałem do Rosjan nie wiem czy odblokowali."

Moment, nie rozumiem, masz na myśli 500 rekordów czy 500 TYPÓW kamer? Teraz widzę, 500 TYPów, bo twój plik ma przeszło 8000 rekordów, z tego wnoszę, że można wrzucać, ile się chce?
No ale ten sposób chyba umarł, bo ruski mi pisał, że Indicator Speedcam działa tylko w jednej instancji. Wytłumacz mi jeszcze raz dokładnie, jak to zrobiłeś, bo u mnie nie działa.
Jak pisałem: dodałem położenie, z nowym typem, potem nowy typ dopisałem w Indicator.xml, ikony wrzuciłem do katalogu gui (dzieńm noc) i ni huhu. Nie chciał pokazać. A Twoje tabliczki ida z odledłością. Jest jeszcze gdzie indziej coś do ustawienia?
To bym chętnie zrozumiał, ale na tabliczki dynamiczne tego nie wykorzystasz, bo nie ma atrybutu tekstu zmieniającego się według położenia, przyjrzymy się temu.

Blokuje prawdopodobnie plik dźwiękowy - lektor.
Nie, przećwiczyłem temat dogłębnie, zrobiłem niemiecki schemat. Nikt przy zdrowych zmysłach tego tak nie ustawi, u ruskich po Moskwie jest tak, że gęba sie jej nie zamyka, co 200 metrów u nich leżący policjant, szok. My to zrobimy inaczej. Niemiecki głos dziewczyny wziąłem stąd, no i Pulinę nową zrobimy.. Ja mam Zenobię, o niebo lepsze. Zobacz tu, można zrobić jak sie chce, tak daleko się to posunęło:
https://freetts.com/


"W Twojej skórce masz ikonki teren zabudowany i koniec terenu zabudowanego i też bazują na funkcji Radarów."
Tak, po Rosji (jak wirtualnie jeździłem) to świetnie chodzi, tylko na europejskie realia to bezsens. No może w Polsc ejszcze. Cały ruch idzie poza miasto, a w miescie 50 (Niemcy). Czyli tabliczka miejscowości = znak 50. Nie wiem jak w Polsce.


"Ale to tylko dwie ikonki i dwie tablice plus plik z danymi mają oddzielny plik z danymi dodany do radarów. Na GARNIAKU są pliki gotowe Przejazdów kolejowych i słupków ale jak wiesz przy zerowym oznaczeniu najazdu trąbi z każdej strony:)"
To też archaizm powoli. W Niemczech wycofali ten znak, bo nie ma tu już przejazdów bez szlabanu. Więc jak widzisz, parę rzeczy zrobiłem, bo są, ale praktycznie można to wyłączyć.

"Ja poświęciłem sporo wolnego czasu dla radarów jednak tutaj jeśli już to wolą tylko gotowca, zero pomocy a przecież to nic trudnego."
Każdy tak chce. Ale w Niemczech, gdzie mieszkam przebudowali skrzyżowanie, i doszły następne kamery do szpiclowania, więc naniosę u ruskim, zanim tutaj zabronią o tym pisać i używać (wszystko możliwe!)


"A ja już tego nie aktualizuję, aktualizuję tylko na trasie na której jadę np. Łódź- Jarosławiec są aktualne."
Rzuc okiem na openspeedcam.net, czy już nie ma tego.

"Do tego dodałem tak informacyjnie uwaga zwierzęta, uwaga na drogę z p przejazdu, ograniczenia prawidłowe na wybranej trasie np. Kudowa - Wrocław. Te zaszyte w mapie zarówno UMP jak i OSM są przypadkowe."
To jak pisałem lepiej bezpośrednio u ruskich zrobić.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pt, 05 mar 2021 10:13

Witam
Ale się namęczyłeś, za dużo na raz:)

1/ Prędkości na drogach, w miastach itd.
Mam wgraną aktualną mapę OSM i w niej prędkości nie mają nic wspólnego z realem, Tu gdzie faktyczne ograniczenie 50, na czytanym z mapy 90 i to w mieście.
Może Polska traktowana jest po macoszemu, to przecież nanoszą "wszyscy" każdy może dołożyć swoją cegiełkę, tak mi się wydaje.
2/ Numeracja Radarów itd - ja wykorzystałem tą dla IGO, i jednocześnie dla 7ways zmodyfikowany plik (udostępniony plik radarów na forum DACIA dla IGO)
Różnica taka że w IGO można ustawić kierunek odczytu, w 7ways nie ma takiej funkcji, więc trąbi gdy zbliżasz się do kamery z każdej strony a nie z wybranego kierunku.
Tak jest czy coś się zmieniło.
Ja poświęciłem trochę prywatnego czasu aby do każdego punktu przypisać właściwy kąt najazdu na kamerę
przykład: speedcam.txt
0,21.873986,52.827291,199,50,2,98 //Radar, Ostrów Mazowiecka,Stacyjna,d627
masz: 1/ miejsce ustawienia, 2/ numer radaru 199 - to radar stacjonarny przypisany tylko dla ograniczenia 50km/h, dla tego przykładu najazd z dwóch stron (2) może cykać z przodu i z tyłu. Ustawiony na prostym odcinku drogi, ale bywa tak, że dla jednego radaru są dwa wpisy w pliku speedcam ze względu na inne kąty najazdu na radar. (nr 199 określa jednocześnie nr tablicy w folderach gui_day i gui_night jaka się pojawi na ekranie oraz ikonki w folderze map_day ->speedcam widocznej na mapie, 3/ ograniczenie 50km/h (lektor jak ma wpis w pliku notices.xml :
<!-- Radar Stacjonarny 50km/h -->
<event type="speedcam:199">
<notice sourceId="prepare400" speech="speedcam1 50km_h %distance2"/>
<notice sourceId="prepare100" speech="speedcam1"/>
</event>
to odczyta i poda to ograniczenie i u mnie poda również odległość do radaru,
jednak trzeba dodatkowo utworzyć pliki dźwiękowe np. u mnie speedcam1.opus - Radar, km_h.opus - kilometrów na godzinę.
4/ 2 - mówiłem kierunek najazdu z dwóch stron a 1 - z jednej strony, 5/ 98 to kąt najazdu na kamerę w stopniach (w pliku settings.xml jaki znajduje się w folderze o tej samej nazwie można skorygować kąt odczytu plus, minus:
<speedcam chosenSpeedcams="speedcam;" angle="5" minTime="2" changeTime="1" showOnMap="1" mapMaxScale="200"/>
ustawiłem na 5 stopni.

Teraz aby to działało należy również wprowadzić wpisy w:
1/ Folder: gui ---> indicators ---> plik indicators.xml
<indicator id="SpeedCamIndicator" title="$SpeedCam"
left="0mm" width="25mm" height="19mm" bottomMargin="0pd" tags="speedcam" fontColor="speedCamTextColor"
pic1="speedcam001" pic2="speedcam002" pic3="speedcam003" itak dalej
2/Plik map.xml
<speedCams>
<speedCam picPosition="center;above"/>
<speedCam type="3" picture="003"/>
<speedCam type="4" picture="004"/>
<speedCam type="5" picture="005"/>
<speedCam type="6" picture="006"/>
.//.....//.........
<speedCam type="199" picture="199"/>
<speedCam type="200" picture="200"/>
<speedCam type="201" picture="201"/>
<speedCam type="202" picture="202"/>
./////
<speedCam type="208" picture="208"/>

trzeba wpisać dla wszystkich speedcam

Pobierz moje wypociny masz tam wszystko po rozpakowaniu
Lektor - najlepszy jest głos Marzenki z AutoMapy dostępny na MIPLO.
trzeba samodzielnie przygotować plik.

Powiem, że przeskalowałem w Gimpie na ppi 432 w Twojej skórce wszystko na dzień, dodałem moje pliki grafiki speedcam i tablic zjazdów,
Działa jednak przycina wyświetlane obrazy ale to nie problem ze zmianą wymiarowania.
Trochę się męczyłem bo wywalało błąd a powodował go opis koloru tutaj
<indicator id="SpeedCamIndicator" title="$SpeedCam"
left="0mm" width="25mm" height="19mm" bottomMargin="0pd" tags="speedcam" fontColor="speedCamTextColor"
u Ciebie nie ma takiego koloru jest on opisany jako BLACK, po zmianie zadziałało.

Dla mnie ze względu na latka opisy panelu pilota oraz informacji na belkach dolnej i górnej kolor biały, bardziej widoczny.
----------------------------------
Ja korzystam z mapy UMP - niezawodna na Polskę.
Podziękowania za aktualizację.
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pt, 05 mar 2021 11:06

Jeśli chodzi o radary to w interfejsie możesz sobie dowolnie wybierać z jakiego pliku radarów chcesz aktualnie korzystać.
Na Czechach korzystałem z tych na IGO dla Czech z mapą OSM i działało.
Zmiana numeracji radarów to 3 minuty roboty.
Otwierasz plik tekstowy w WordPad, wybierasz opcję zmień wybierasz nr radaru obowiązkowo w "" dajesz komendę zmień wszystko na to co chcesz i masz.
Zmień sobie te moje, wrzuć do folderu, wybierz i masz na Polskę.
albo podaj swoją numerację to zmienię.
Nie wiem gdzie tego szukać w Twoim projekcie.
"Mój" Interfejs powstał na bazie domyślnego Rosjan. Zmodyfikowany pod "moje potrzeby".
Stukam i mam to co mi jest potrzebne, kiedys miałem też zmodyfikowanego "PILOTA".
U mnie po stuknięciu w panel z aktualną prędkością mam okienko
Stukam w wybór radarów i mam kolejne okienko
Stukam w pobierz z internetu i mam kolejne okienko z możliwością pobrania Pliku z UMP
oraz chyba tego o czym mówisz z OSM.
Jeśli pobiorę to program z automatu utworzy dodatkowe pliki potrzebne dla informacji o
możliwości aktualizacji.
Nie pobierałem, to nie ma tych plików w "moim" interfejsie, dlatego ich nie znalazłeś:)
Tak samo jest z mapami. Pobieram to mam wpisy i komunikat w postaci ikonki że dostępna jest aktualizacja
z UMP lub OSM.
Druga opcja to skorzystanie z "Dodatków" również można pobrać to samo.
Załączniki
Interfejs.jpg
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pt, 05 mar 2021 14:01

//---------------- motorway_junction GERMANY -------------------------------------------------------------------
0,8.5643267,50.5543867,255,60,1,315 //Wetzlar-Süd
0,8.5646078,50.5540421,255,60,1,315 //Wetzlar-Süd von Frankfurt fahrend
To prawie ten sam punkt. Czy kąt najazdu sam dodałeś? Bo jest zły dla tego pktu.
Powinien mieć przy najeździe od północy 335 a od południa 165 stopni. Przy zadanym 315 nigdy go nie zobaczysz bo masz przy najeździe zły kąt co widać na załączonym obrazku. Przy dodawaniu kąta najazdu mapa musi być w położeniu północ/południe, ustawia się to przez stuknięcie w KOMPAS.
Załączniki
W pobliżu WELTZLAR.jpg
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Pt, 05 mar 2021 15:42

iwens napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
//----------------  motorway_junction GERMANY -------------------------------------------------------------------
0,8.5643267,50.5543867,255,60,1,315          //Wetzlar-Süd
0,8.5646078,50.5540421,255,60,1,315          //Wetzlar-Süd von Frankfurt fahrend

To prawie ten sam punkt. Czy kąt najazdu sam dodałeś? Bo jest zły dla tego pktu.
Powinien mieć przy najeździe od północy 335 a od południa 165 stopni. Przy zadanym 315 nigdy go nie zobaczysz bo masz przy najeździe zły kąt co widać na załączonym obrazku. Przy dodawaniu kąta najazdu mapa musi być w położeniu północ/południe, ustawia się to przez stuknięcie w KOMPAS.

Powoli mi się rozjaśnia. Z geomapowania mam jeszcze luki i tu jesteś moim ekspertem :-). Funkcjonowanie programu to jedno, a modelowanie rzeczywistości to drugie.
Przestudiowałem jeszcze raz rozmowy na forum navikey sprzed 7 lat do teraz i w zasadzie potwierdza to to, co piszesz, nie zwróciłem na to uwagi. Te wartości wrzuciłem "ot tak".
I kąty najazdu sa oczywiście przez 7ways obsługiwane i muszą być właściwie skonfigurowane, żeby alert działał (pomijam teraz kwestie programowe, konfiguracji w XML, ikonek itd). gviktor na tym rosyjskim forum napisał konwerter dla tabliczek miejscowości, żeby kąty generowały się w obie strony.

Najperw trzeba sobie to "ułożyć". Jest tak, mamy na autostradzie 2 zjazdy (motorway_junction) z dwóch przeciwnych kierunków. Dlatego wychodzi ci na to, że to prawie ten sam punkt. I ponieważ te wartości dla najazdów "nieszczęśliwie" przypadkowo takie wrzuciłem, wychodzi na to, że dla 7ways to nie jest na mojej trasie, dlatego nic nie pokazuje. Hm. No wiesz, dla 10 tysięcy punktów nie będę klikał w kompas i ustawial nachylenia. ;-)
Na rosyjskim forum pisał gość, że przy wyjazdach z miejscowości ustawia na swoim konwerterze o 180 stopni oba punkty naprzeciw siebie względem wlotu/wylotu do miasta, i to wystarcza, żeby auto "załapało" się na pole działania. Hm. Nie jest to jednak takie trywialne, jak myślałem. Bo dla speedkama musi być ten kąt najazdu. Nawet załóżmy, że wygenerujemy te najazdy na 180 stopni, to na takich węzłach jak mój Wetzlar-Süd, nawet na wjeździe pojawi się tabliczka wyjazdowa. Gdyby to natomiast zrobić jako POI, to będę w tym miejscu widział 4 tabliczki, tak jakby to sklep był... Niestety tych danych najazdowych z openstreetmap nie mamy. Achkolwiek swoje ulubione zjazdy można by zrobić, ale o masówce ze skryptu nie ma mowy...
Chyba, że jeszcze przemyślmy tak:
Kod: Zaznacz cały
//----------------  motorway_junction GERMANY -------------------------------------------------------------------
0,8.5643267,50.5543867,255,Wetzlar-Süd,1,0          //Wetzlar-Süd jadąc z Dortmundu
0,8.5646078,50.5540421,255,Wetzlar-Süd,1,0          //Wetzlar-Süd jadąc z Frankfurtu

Dla 0 jest "patrz w koło". W którym miejscu reagowałby program i pojawiałby sie alert? W rzeczywistości możemy najechać na ten punkt na autostradzie tylko z jednego kierunku. Gdyby ustawić pole rażenia skryptem "na stałe" 50 metrów dla tabliczek, (na autostradzie to jest chyba ~ 1 Sekunda jazdy przy ~140km/h), to z 50 metrów można dojechać tylko z jednego możliwego kierunku i nie "wcinałyby się". Wadą jest, że zjazd sie pokaże, jakbędziemy np. na wiadukcie nad zjazdem. Dobrze myślę?

I odnośnie ustawiania kątów dla radru prędkości. Nic nie musisz w rzeyczywistości obmierzać! Zobacz na ten obrazek, wartości ustawiają sie same, jak ciągniesz linijkę po mapie.
Załączniki
DodawanieKamery.png
Jak dodać kamerke na openspeedcam.net. Praktycznie to tylko wybór punktu na mapie, a "pole rażenia" czyli kąt najazdu definiuje się sam podczas przeciągania na mapie linii na ulicę.
Zjazdy.png
Zjazdy z dwóch stron, przytoczone punkty mają geolokację z pliku OSM
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Pt, 05 mar 2021 16:47

iwens napisał(a):Jeśli chodzi o radary to w interfejsie możesz sobie dowolnie wybierać z jakiego pliku radarów chcesz aktualnie korzystać.
Na Czechach korzystałem z tych na IGO dla Czech z mapą OSM i działało.
Zmiana numeracji radarów to 3 minuty roboty.
Otwierasz plik tekstowy w WordPad, wybierasz opcję zmień wybierasz nr radaru obowiązkowo w "" dajesz komendę zmień wszystko na to co chcesz i masz.
Zmień sobie te moje, wrzuć do folderu, wybierz i masz na Polskę.
albo podaj swoją numerację to zmienię.
Nie wiem gdzie tego szukać w Twoim projekcie.

No właśnie chodzi o to, aby tak robić, żeby jak najmniej robić. Dlatego chcę mieć jedną nawigację na wszystkich ustrojstwach taką samą, bez konieczności edytowania samemu i korzystanie z gotowców, a dodawanie ważnych informacji robi sie przez platformę.
A jak już coś trzeba zmieniać, to tak, żeby to robić jeden raz. Nie używam windows i takie rzeczy robi sie przez awk. Jak masz w dwóch kolumnach jedynki (np kierunek i typ kamery), to bez wyrażeń regularnych sie nie obejdzie. Nawet nie wiedziałem, że awk jest na windows (bo używam wyłącznie linuksa)
http://www.cs.put.poznan.pl/akozak/stud ... w5-awk.pdf

iwens napisał(a):J
"Mój" Interfejs powstał na bazie domyślnego Rosjan. Zmodyfikowany pod "moje potrzeby".
Stukam i mam to co mi jest potrzebne, kiedys miałem też zmodyfikowanego "PILOTA".
U mnie po stuknięciu w panel z aktualną prędkością mam okienko
Stukam w wybór radarów i mam kolejne okienko
Stukam w pobierz z internetu i mam kolejne okienko z możliwością pobrania Pliku z UMP
oraz chyba tego o czym mówisz z OSM.

Teraz załapałem. To jest poddialog, prosto do katalogu ze spedkamami. Nie jest to w zgodzie z moją koncepcją interfejsu ;-)
Po ściąganie speedkamów wchodzi się tylko JEDEN raz. Reszta to aktualizacja, no ale wtedy przyz ikonke "Update", która wyskakuje u mnie na doln Panel przechodzi się do "pobrane pliki" i widać, co jest do odświeżenia.
I jeszcze raz: jeżeli używasz swojej skórki, albo przynajmniej takiej konfiguracji speedkamów w twojej skórce jak teraz, to nie zobaczysz żadnej kamerki z bazy od ruskich z openspeedcam.net.

Najlepiej jest orientować się na nich, bo oni mają pod to gotowce. Niestety nie ma JEDNEJ kompletnej listy, ale kilku programistów ustaliło de facto swoje konwencje. Większość numeracji jest w rosyjskich skinach zorientowana na Baltic. Czyli musisz przejąć numerację z mojej skórki. Twój speedcam.txt jest znowóż na mojej skórce niewidoczny.

W Baltic i w moim skinie widać prawie wszystko, dlatego niektóre numery i obrazki sie powtarzają, w przypadku, gdy u ruskich gotowce maja odstepstwa - widać wszystko.
Twój jest zupełnie niestandardowy.
W dokumentacji pisze, że najlepiej orientować sie według rosyjskiej numeracji, i tak np. ryzyko kolizji ze zwierzętami powinno być dla dzikich 127 a dla domowych 126
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0 ... 0%B8%D0%B8

Z MOPami trzeba by sie zastanowić, w drugiej wersji konfiguracji speedkamów piszą, aby dzielić to na grupy, opis na stronie:
https://navikey.ru/wiki/doku.php?id=ru:content:speedcam

Rozumiem, że MOPy u Ciebie też jako speedcamy funkcjonują. Nie rozumiem tego, ale wiem, że robiłem ikonkę MOPu (niemiecki wzór, wziąłem wektor z wikipedii), bo był opis w skinie Baltic, symbol o numerze 0x2100, więc dorobiłem takie POI, chociaż nie rozumiałem wtedy, dlaczego nie było Ikonki. Teraz rozumiem.

To może zacznijmy porządki od MOPów? (do tego zrobię od razu porządek ze zwierzetami 127 ) Żeby było łatwiej. Ja zrobiłbym tak:
-> Robimy to od razu porządnie, w formacie speedcam 2.0, dlatego konieczny osobny plik
https://navikey.ru/wiki/doku.php?id=ru:content:speedcam
1. nowy plik 20-021.txt, żeby nie mieszać ze starymi, dopisujemy w konfiguracji w settings.xml i wrzucamy do katalogu speedcams
Kod: Zaznacz cały
<speedcam chosenSpeedcams="speedcam;20-021;127;%content/PL_OPENSPEEDCAM.7wz:speedcam/pl.txt;%content/DE_OPENSPEEDCAM.7wz:speedcam/de.txt;" angle="5" minTime="2" changeTime="1" showOnMap="1" mapMaxScale="200"/>

2. Typ dajemy zgodnie z zaleceniami 20-021
zamiast 70, czyli w konfigach musimy pozamieniać na 20-021 (127), w dźwiękach, ikonki itd.
Zapytam ruskich jeszcze o tą numeracje MOPów. Jak już raz zrobiłeś, to ruscy mogą wykorzystac jadąc do Polski, jak wrzucimy na server do Navikey.

3. Tu się chyba bez awka nie obejdzie, bo w nowym formacie jest więcej kolumn.
Spróbuje to w ten weekend zrobić.

A z drugiej strony, to lubisz utrudniać sobie życie. Jak chcesz zmieniać kolor, to wystarczy jeden Plik pozmieniać, const.xml, i akuraz to co chcesz (znam juz na pamięć), to Color210, jest #bfbfbf - jasnoszary, jak chcesz biały to #ffffff i we wszystkich innych miejscach (w listach itd, masz białe litery). Nie, nie możesz tak zrobić, musisz na samej listwie zrobić, bo będzie to paszczasto. W kilku miejscach jest tekst zlewający sie z tłem, bo rozdzieliłem wyszukiwanie od etykietki i na menu będzie tekst nałozony. Odnośnie wielkości elementów: nic nie kręć, bo w niższych rozdzielczościach będzie jeszcze gorzej, postaram się zrobić w ten weekend skóre po hd. to będzie: 288, 360, 432 i 576 PPI.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pt, 05 mar 2021 19:37

Teraz załapałem. To jest poddialog, prosto do katalogu ze spedkamami. Nie jest to w zgodzie z moją koncepcją interfejsu ;-)
Po ściąganie speedkamów wchodzi się tylko JEDEN raz. Reszta to aktualizacja, no ale wtedy przyz ikonke "Update", która wyskakuje u mnie na doln Panel przechodzi się do "pobrane pliki" i widać, co jest do odświeżenia.

Przecież u Ciebie jest identycznie, tylko nie wiem gdzie to masz podpięte. Tak wyskakuje ikona powiadomienia o aktualizacji to już mówiłem.
Odnośnie pliku speedcam z OSM - ubogo, stacjonarne , Radar Czerwone światlo, i tyle np. Kluki brak odcinkowego, brak kontroli drogowych,
Radar Łódź Liściasta/Srebrzyńska ograniczenie 60km/h, błąd bo jest 50km/h
Radar Warszkowo ograniczenie 50km/h a powinno być 40km/h
Sprawdzone na Twoich ustawieniach.
Brak przejazdów kolejowych.
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » Pt, 05 mar 2021 22:12

Możliwe, nie mam oceny sytuacji danych z Polski.
Kończe skalowanie ikon z wektorów ma HD, mam jeszcze dosłownie kilka grafik (najgorsze to pojedyncze piksele na suwakach, żeby wszystko poznikało. Potem jeszcze przejżeć pliki xml. Jutro wieczorem powinna być gotowa.
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » So, 06 mar 2021 18:28

Ok, wersja HD gotowa, na niższych rozdzielczościach też jeszcze kilka małych poprawek.
Możesz testować. PPI432 to chyba jakiś tablet?
Narazie nie bawię się w jakieś przezroczyste panele i zaokrąglenia. Jak masz propozycje poprawek kolorystycznych /Czcionka /forma to zgłaszaj.
Każdy pikselek "siedzi". Sam zrobiłem "wow", jak odpaliłem to na monitorze 2K w rozdzielczości 2550x1345 i PPI432. Jest jeszcze PPI576.
- 96, 144,192,240 -> LLMN7 1.0.12 ~20MB
- 288, 360, 432, 576 -> LLMN7 HD 1.0.12 ~50MB

Teraz wezmę się za te MOPy.
Załączniki
2550x1345.png
432PPI
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » So, 06 mar 2021 20:17

432ppi to np. telefon Galaxy A70
Pobrałem radary z openspeedcam.net na teren Polski. Najpierw wersja dla Navitela myśląc,
że numeracja radarów dostosowana dla 7ways. Nie mogąc rozszyfrować pobrałem wersję dla IGO.
Tutaj po numeracji mamy w pliku tekstowym: Odcinkowy, Stacjonarny, P kolejowy, Uwaga Dzieci,
TEREN ZABUDOWANY, Czarny punkt, Niebezpieczne miejsce, Fotoradar mobilny.
Taka pobieżna ocena tego to straszny bałagan nie są pogrupowane tematycznie.
Chyba, że należy ściągać pojedyncze typy. Muszę to dokładnie sprawdzić.
Po wrzuceniu współrzędnych radaru odcinkowego, pokazał się na mapie tak jak to wcześniej
pokazałeś na zrzucie ale u mnie ograniczenie 90km/h u nich 70 km/h.
Czyli dodając współrzędne można szybko /np. 20 jednego dnia/ dodać na Polskę z mojego pliku, do rozważenia.
W wykazie nie ma Kontroli drogowej chyba, że to to:
Mobilna zasadzka. Wybrany z 2 podtypów: załoga DPS i kamera (statyw).
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » So, 06 mar 2021 21:28

Z przelicznika wynika, że do tego telefonu optymalne PPI to 392, więc jesteś dokładnie pośrodku. W razie, gdyby miało być więcej szczegółów, ale wtedy ikonki mniejsze, możesz próbować z 360PPI.

Tak, trzeba kilka rzeczy przemysleć, jak to zrobić najbardzie sensownie. Wczroaj mi jeden na forum jeden ruski objaśnił. Problem z szyfrowanym gotowcami jest taki, że nie mówią, jak sa numerowane speedkamy, po to, aby kupować ich skiny. więc trzeba by metoda prób i błędów próbować, albo samemu sciągnąć w formacie nawitela (potrzeba uporządkowac tylko typy. Dla awka to w 10 sekund. I wtedy dopasowywać te numery do własnej konfiguracji. Kurcze, jednak problemem jest brak standardu i trzeba te typy konwertować. Mam jednak nadzieję, że może dojdziemy z gotowca do tego, jak numerują. Być może jest tez tak, że nie wszystkie typy eksportują do tego pliku.

A jakie to ma znaczenie, w jakiej kolejności? Przeciez nikt ręcznie tego nie sprawdza. Zainstaluj sobie awka pod windows, w sieci znajdziesz setki skryptów na sortowanie. W razie czego mam kumpli w pracy :-)

Acha. zacząłem z tymi MOPami. Mam pytanie. W Twoim speedkam przy MOPach jest cymes parametr najazdowy. W pliku OSM jest tych MOPów więcej, dziwnym trafem dokładnie wiele z nich typu motorway_junction, czyli zjazdy, ale nie ma niestety kąta najazdu. Dałoby się to jakoś maszynowo ustawić jakis standradowy kąt najazdu? Albo "dookoła"? U ciebie jest jakies 70 linijek.
np cos takiego
Kod: Zaznacz cały
<node id="3277391289" version="5" timestamp="2019-05-29T12:04:47Z" lat="52.3404754" lon="19.3555728">
    <tag k="name" v="MOP Strzelce Południe"/>
    <tag k="highway" v="motorway_junction"/>
  </node>
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » N, 07 mar 2021 18:16

iwens napisał(a):432ppi to np. telefon Galaxy A70
Pobrałem radary z openspeedcam.net na teren Polski. Najpierw wersja dla Navitela myśląc,
że numeracja radarów dostosowana dla 7ways. Nie mogąc rozszyfrować pobrałem wersję dla IGO.
Tutaj po numeracji mamy w pliku tekstowym: Odcinkowy, Stacjonarny, P kolejowy, Uwaga Dzieci,
TEREN ZABUDOWANY, Czarny punkt, Niebezpieczne miejsce, Fotoradar mobilny.
Taka pobieżna ocena tego to straszny bałagan nie są pogrupowane tematycznie.
Chyba, że należy ściągać pojedyncze typy. Muszę to dokładnie sprawdzić.

No wiesz, dla Polski jest 3500 linijek. Nikt, tzn. pojedynczy człowiek, tego dokładnie nie jest w stanie sprawdzić. A odnośnie "formatu": to przecież tylko kolejka kolumn, w jakiej dany program interpretuje dane. Ściągnięty plik tekstowy można sobie obrabiac jak się chce (i jak się potrafi), można zrobić sobie z tego csv, a potem Excelem, Libre Calc, czy innym programem, który wykorzystuje działania z tzw. "wyrażeniami regularnymi".

Odnośnie moich "prac". Zrobiłem kilka testów z MOPami i ogarnąłem wreszcie temat. Niestety, nie będzie możliwe zrealizowanie tego, co sobie zakładałem. Po kolei...

Ze strony GDDKiA można sobie ściągnąć kompletną listę MOPów wraz z lokacjami. (ok.350)
https://www.gddkia.gov.pl/pl/24/pliki-do-pobrania
przetransformowałem dane do formatu 7ways i dodałem Twoje MOPy z listy. Następnie zrobiłem kilka symulacji (na przykładzie MOP Osieczna).
Jest tak:
- nadałem tymczasowo typ 300 (bo wyczytałem, że tylko cyfry dziesiętne muszą być w typie, więc 20-021 nie działało (7ways nie startował, bo atrybut byl zły) i musiałem przerobić, może być ew. 20021 - potem zmienię) zarówno dla Twoich MOPów, jak również tych z pliku z linku.
- Twoje dane są oczywiście bardziej precyzyjne (definicje najazdu), w kompletnej liście z linka takich danych oczywiście nie ma
- dla MOPów z linka dałem stałą wartość (wyssana z palca) ograniczenia prędkości 70 oraz dodałem w konfiguracji widoczną wartość, aby było widać, które MOPy Twoje, które moje i jak to wygląda podczas symulacji (tutaj TWOJE 100, moje 70)
- W praktyce jest tak, jak widać na screenach: Twój "punkt widzenia" jest taki, że tabliczki stoją na drodze PRZED obiektem, a dane z linka pokazują te obiekty tam, gdzie one fizycznie stoją (mniej więcej pośrodku placu) PRZY drodze, ale nie na niej.
- podmiana wartości liczbowej w kolumnie SPEED na tekst (próbowałem nadużyć tego pola, aby przy wyświetlaniu "prędkości" był widoczny tekst, czyli opis MOPu) skutkuje tym, że program najwyraźniej kwalifikuje rekord (linijkę z danymi) jaką błędną i obrazek nie wyświetla się. :-/

Wnioski i możliwości:
- niestety nie da się na tym etapie rozwoju programu dynamicznie generować grafiki z tekstem ze zmiennej (oprócz znaku prędkości + wartości prędkości), możliwy jest tylko TYP, czyli jedna grafika, dla określonego typu.
- Grafiki MOPów są pokazywane ładnie w alercie, ale wyłącznie tych zdefiniowanych przez Ciebie. Jeżeli usunę Twoje dane i zostawię te z listy, to alertu nie ma, bo MOP leży dla progemu "poza trasą", i wartość 0 tu nic nie pomoże ("zbliżanie dookoła"), bo geolokacje MOPów z listy leżą "poza drogą" i są widocznie jedynie na mapie jako POI
- może sie też zdarzyć (niestety nie mam screena), że przed MOPami stoją kamery. Wtedy jest tak, że ten alert dla tego zdefiniowanego przez Ciebie MOPu widoczny jest tylko przez ułamek sekundy, bo pojawia się w tym momecie radar (w tym miejscu "Osieczna" jest akurat kompleks kamer)
- Symbole MOPów są widoczne na mapie zawsze, nawet jak jesteśmy w dużej odległości od nich, widać je jako POI na drodze (Twoje) i przy drodze (moje)

Zastanawiam się, czy jest sens walczyć o takie detale (katy najazdu) przy MOPach, co w efekcie skutkuje sekundowym pojawieniem sie alertu. Natomiast nawet jak sie te dane geolokacyjne obrobi maszynowo, to te miejsca na mapie i tak widać. Raczej nie mam zamiaru ręcznie tego wprowadzać i zadowolę się wyłącznie widokiem na mapie. I to jest bardziej praktyczne, bo lepiej być alertowanym, że jest radar i nie zabulić niż być o wszystkim cały czas informowanym. Zostawiam dla siebie więc wyłącznie konfigurację "punktową" MOPów. Jak przerobię numerację na 20021 to możesz ten plik otrzymać gotowy.

Czyli dodając współrzędne można szybko /np. 20 jednego dnia/ dodać na Polskę z mojego pliku, do rozważenia.
W wykazie nie ma Kontroli drogowej chyba, że to to:
Mobilna zasadzka. Wybrany z 2 podtypów: załoga DPS i kamera (statyw).

Dokładnie. Lepiej dodawać prosto na mapę, a z powrotem otrzymujesz i tak gotowca na drugi dzień, a numery typów można we własnej skórze zrobić tak, żeby z marszu pasowały do tego formatu z Navitelu - mniej roboty. Navitel to format 7ways, tyle, że następnym warunkiem pojawienia się ich jest pasująca numeracja speedkamów w skinie. Więc jeżeli robi się "swoje" typy, właśnie jak MOP, trzeba wybrać taki numer, żeby się nie krzyżował z tymi numerami z formatu Navitela. I tak jest - podejrzewam - w tym zaszyfrowanym pliku, tzn. według formatu Navitelu.

Tutaj zebrałem kilka wypowiedzi z forum na ten temat, żeby były pod ręką, odnośnie numeracji i kątu najazdu:
https://vk.com/@bydmapl-speedcam
Załączniki
MOP-Osiecza-4x.png
MOP-Osiecza-Najazd.png
MOP-Osiecza.png
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez bydma » N, 07 mar 2021 19:15

Znalazłem screena z Twoimi kamerami i moimi MOPami. Tak to wygląda, bez Twoich MOPów.

-> Tu jest lista wszystkich 350 MOPów wraz z lokalizacją.

Ponadto zrobiłem nową wersję 1.0.13 (Drobne korektury kilku ikon + konfiguracja speedkamu 2100 - ikony+symbol alertu).
Trzeba "tylko" wprowadzić te dane kierunkowe (jak ktoś chce i to skoryguje) i skonfigurować plik dźwiękowy. Ibędzie alert. W przeciwnym wypadku widac tylko ikony na mapie.
Linki jak poprzednio, podmieniłem tylko pliki.
Załączniki
MOPy.png
Avatar użytkownika
bydma
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 02 mar 2021 10:39

Re: 7ways -UMP dla:Android, WnCE/WinM/WinPhone, Linux,Win32, iOS

Postprzez iwens » Pn, 08 mar 2021 10:49

MOPY i ZJAZDY - tak wykorzystałem funkcję radarów (można dodać nie 500 jak powiedziałem a 250) bowiem chodziło mi o tablice ( to pikanie przy mopach i zjazdach budzi na autostradzie).
Słuchaj jeśli MOPY i ZJAZDY mają być widoczne jako POI to tylko musi być dodany odpowiedni wpis w pliku tags.xml jaki dodawany jest do kompilacji mapy.
Kolega Wojtek udostępniał do wglądu taki plik oraz informował co dodał dla mapy, miał ten projekt rozwijać ale teraz nawet nie wiadomo czy cos nowego zostało dodane
Na forum panuje grobowa cisza w tym temacie.
Dodał MOPY i Zjazdy oczywiście dla mapy POLSKA_UMP i teraz wystarczy tylko dodać odpowiednią regułę w filtracji POI.
Dla mapy POLSKA_UMP to :słowo kluczowe HWExit dla 0x2000 Zjazd i HWMop - 0x2200. Teraz co sobie wybierzesz masz widoczne na mapie ale bez informacji dźwiękowej. Do tego masz dokładny opis miejsca co to za MOP czy Zjazd. teraz sobie przypomniałem, że ja z tych punktów gotowych na mapie korzystałem dla nadania kąta najazdu dla tablic.
Nie działa na mapie OSM.
U Ciebie są takie wpisy:
<!-- Съезд с шоссе -->
<poi type="0x2000" picture="0x2000" verbal="$0x2000"/> <!-- Съезд с шоссе -->
<poi type="0x2100" picture="0x2100" verbal="$0x2100"/> <!-- Съезд с шоссе с инфраструктурой -->
<poi type="0x2200" picture="0x2200" verbal="$0x2200"/> <!-- Съезд к туалету -->
<poi type="0x2300" picture="0x2300" verbal="$0x2300"/> <!-- Съезд к магазину -->
<poi type="0x2400" picture="0x2400" verbal="$0x2400"/> <!-- Съезд к весовой станции | Waga-->
<poi type="0x2500" picture="0x2500" verbal="$0x2500"/> <!-- Платный проезд (съезд) -->
<poi type="0x2600" picture="0x2600" verbal="$0x2600"/> <!-- Съезд к справочной -->
<poi type="0x2700" picture="0x2700" verbal="$0x2700"/> <!-- Съезд с шоссе |Autobahnausfahrt -->
więc teraz co wpisać w filtracji aby się POI pojawił na mapie.
Taka moja uwaga, możesz przecież pobrać mapę Polska UMP, jest dostępna na serwerze. W ustawieniach wybierasz OSM na Niemcy a UMP na Polskę. Dajesz ptaszka przy OSM i UMP i masz dwie mapy w użyciu.
A tak to wygląda w praktyce.
Załączniki
ZJAZD MOP Mapa POLSKA_UMP.jpg
iwens
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): Śr, 14 sty 2015 11:24
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość