Sygnalizatory świetlne

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Sygnalizatory świetlne

Postprzez Janusz_ » Wt, 15 gru 2015 12:24

Witajcie.

Czy przez przypadek w ferworze zbierania punktów miał ktoś z Was "głupi pomysł" i zbierał lokalizacje sygnalizatorów świetlnych? :wink:
Ostatnio stojąc w korku przyszło mi do głowy, że fajnie byłoby sygnalizację świetlną móc dodać do "unikania" :D - np. trasa z najmniejszą liczbą sygnalizatorów
spośród tras najszybszych, byłaby jeszcze szybsza :wink:
Pozdrawiam
Janusz

|| Nuvi 760 | UMP pcPL | CNE nüMaps Lifetime | OSMapaPL || Sygic ||
Avatar użytkownika
Janusz_
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): Wt, 26 sie 2008 13:05

Re: Sygnalizatory świetlne

Postprzez Zachu » Wt, 15 gru 2015 15:02

Na mapie są "światła". Nie koniecznie trasa z sygnalizacją jest wolniejsza, "zielona fala".
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sygnalizatory świetlne

Postprzez Castel 899 » Śr, 16 gru 2015 0:16

Janusz_ napisał(a):... fajnie byłoby coś (mój skrót) móc dodać do "unikania"
To jest postulat do twórców firmware a nie UMP
Janusz_ napisał(a):... trasa z ... spośród tras najszybszych, byłaby jeszcze szybsza :wink:
Nazwy trybów trasowania "Krótszy czas - Mniej paliwa - Najkrótsza" to chwyt marketingowy na nabywców, żeby kupili takie mądre urządzenie. Faktycznie to działa jak kolorowe okulary zakładane procesorowi, żeby nie widział określonych kategorii dróg; wtedy widzi rzadszą siatkę i szybciej wybiera trasę. A ponieważ czas obliczania trasy jest jednym z parametrów w reklamach, więc trzeba go skrócić za wszelka cenę, żeby klient wybrał "nasze".
Testując w symulacji tę samą trasę A -> B w ww. wariantach i zapisując uzyskane długości i czasy dziwimy się, że "Szybsza" nie jest szybsza a "Najkrótsza" nie jest najkrótsza.
Ktoś wkurzony, że Garmin robi z niego frajera, podał tu nawet sposób ingerencji w soft zmieniający nazwy wybieranych trybów trasowania, ale nie mogę tego znaleźć.
Zachu napisał(a):Na mapie są "światła"...
Chiba musze sie cafnąć do abecadła. Jak te światła objawiają swoją obecność na mapie ?
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sygnalizatory świetlne

Postprzez Zachu » Śr, 16 gru 2015 5:52

Castel 899 napisał(a):Jak te światła objawiają swoją obecność na mapie ?
;)
http://umapa.pl/fpLs4
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sygnalizatory świetlne

Postprzez Janusz_ » Śr, 16 gru 2015 11:48

Castel 899 napisał(a): Nazwy trybów trasowania "Krótszy czas - Mniej paliwa - Najkrótsza" to chwyt marketingowy na nabywców, żeby kupili takie mądre urządzenie. Faktycznie to działa jak kolorowe okulary zakładane procesorowi, żeby nie widział określonych kategorii dróg; wtedy widzi rzadszą siatkę i szybciej wybiera trasę. A ponieważ czas obliczania trasy jest jednym z parametrów w reklamach, więc trzeba go skrócić za wszelka cenę, żeby klient wybrał "nasze".
Testując w symulacji tę samą trasę A -> B w ww. wariantach i zapisując uzyskane długości i czasy dziwimy się, że "Szybsza" nie jest szybsza a "Najkrótsza" nie jest najkrótsza

Jest jeszcze coś takiego, jak praktyka. Niejeden raz się przekonałem, że warto jeździć drogami niższej kategorii, ale bez sygnalizacji świetlnej, bo jednak "reguła prawej ręki" działa sprawniej, niż sztywno zatrzymujący ruch sygnalizator.

Zachu napisał(a):;)
http://umapa.pl/fpLs4

Da się do ich współrzędnych "jakoś dobrać"?
Pozdrawiam
Janusz

|| Nuvi 760 | UMP pcPL | CNE nüMaps Lifetime | OSMapaPL || Sygic ||
Avatar użytkownika
Janusz_
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): Wt, 26 sie 2008 13:05

Re: Sygnalizatory świetlne

Postprzez Zachu » Śr, 16 gru 2015 16:08

Da. Tylko tego nie ma wszędzie bo dodaje ten kto chce. Na www masz gotowe współrzędne. Można też wszystko pobrać na gotowo viewtopic.php?p=136400#p136400
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sygnalizatory świetlne

Postprzez Janusz_ » Śr, 16 gru 2015 16:29

Dzięki
Pozdrawiam
Janusz

|| Nuvi 760 | UMP pcPL | CNE nüMaps Lifetime | OSMapaPL || Sygic ||
Avatar użytkownika
Janusz_
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): Wt, 26 sie 2008 13:05

Re: Sygnalizatory świetlne

Postprzez Castel 899 » Cz, 17 gru 2015 14:54

Zachu napisał(a):
Castel 899 napisał(a):Jak te światła objawiają swoją obecność na mapie ?
;)
Wyjeżdżałem ze stolycy Modlińską i Jacek zapodał "Uwaga - czerwone światło" akurat w momencie, gdy się włączyło. A kolo, którego wiozłem:
- Ja [wymoderowano] !!! Co to za nawigacja ?
- Garmin.
- O [wymoderowano] , ile za nią dałeś ?
W drodze powrotnej przed tym samym skrzyżowaniem Jacek znów nadaje, ale światło tym razem było zielone, więc kolo:
- Eee ... myślałem, że to bajer, a on jakiś niedoszlifowany. :lol:
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości