Ładowanie mapy UMP na na kartę SD w NUVI 42

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Ładowanie mapy UMP na na kartę SD w NUVI 42

Postprzez kp@ » Wt, 12 lip 2016 9:29

Ładowanie mapy UMP na kartę SD włożoną do nawigacji Nuvi 42 kończy się komunikatem mapy nie udało się przesłać. Na Karcie SD w podglądzie widać w katalogu / map pełną nazwę przesyłanej mapy z wartością zero. Próba ponownej instalacji kończy się komunikatem że karta SD jest zabezpieczona przed przesyłem mapy.
Mapę udaje się przesłać po wyjęciu karty SD z nawigacji. Mapa instaluje się w katalogu /garmin pod nazwą ogólną gmapsupp.
Po włożeniu karty do nawigacji wszystko funkcjonuje ok. Mapa CN w nawigacji Nuvi aktualizuje się bez problemu.
Może marudzę bo nawigować się daje bez problemu ale zastanawiam się gdzie robię błąd bo do tej pory blokowanie kart SD robiłem przełącznikiem ale na karcie micro SD niema takiego przełącznika.
Pozdrawiam
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: Ładowanie mapy UMP na na kartę SD w NUVI 42

Postprzez Zachu » Wt, 12 lip 2016 9:33

Tak od początku. Jak Ty ją ładujesz?
MapSource działa OK, BaseCamp a w zasadzie MapInstall też.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowanie mapy UMP na na kartę SD w NUVI 42

Postprzez kp@ » Śr, 13 lip 2016 17:31

Zachu napisał(a):Tak od początku. Jak Ty ją ładujesz?
MapSource działa OK, BaseCamp a w zasadzie MapInstall też.

Nawigacja z włożoną kartą SD jest podłączona do usb. Wcześniej ściągam UMP skryptem.Uruchamiam MapInstall. System daje mi do wyboru tylko Garmin z kartą SD .System mi mówi że w tym urządzeniu są już aktualne mapy wiec wybieram dostosuj. Pokazują się możliwe mapy. Wybieram instalacja zaawansowana i pokazuje ump z podświetlonymi segmentami mapy. Wybieram np. 182 map ump i klikam kontynuuj. I dalej klikam instaluj. Podczas wysyłania pisze ze wysyła do nuvi.( Jak mam podłączoną tylko kartę SD to wtedy pisze ze wysyła na kartę) .Jak jest podłączona cała nawigacja z kartą to zatrzymuje się na 1% i kończy komunikatem że dane nie zostały wysłane. Po ponownej próbie system już nie widzi miejsca na wysył tylko daje komunikat ze urządzenie karta pamięci ( wymienia jako kartę nawigację E: a nie samą kartę F:)jest chronione przed zapisem- dalej pisze wyłącz zabezpieczenie i ponownie uruchom Mapinstall. Dalej idzie długi komunikat który się kończy uwagą "być może będzie ustawić opcję interfejsu w urządzeniu GPS na "Garmin" lub "Host". Tego nie umiem bo ciągle nie czytam ukrytych plików na Garminie. Po odłączeniu Garmina od komputera nawigację trzeba resetować bo ekran wygląda jak podczas wysyłki. Po wstawieniu samej karty do pc system sygnalizuje błąd dysku. Stara mapa w katalogu garmin jest wymazana a nowa z wartością 0 jest katalogu map.
Dlatego wtedy wyciągam kartę SD z nawigacji wstawiam do PC razem adapterem i powtarzam cała operację i wtedy mapa się ładuje szybko ale katalogu garmin .Dla sportu mogę ją przekopiować do katalogu map.
Właśnie to zrobiłem i mam dzisiejsza UMP na karcie SD.
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: Ładowanie mapy UMP na na kartę SD w NUVI 42

Postprzez Zachu » Śr, 13 lip 2016 17:56

Można szukać wielu problemów.
Co jest nie tak z kopiowaniem? Wywal z karty i tworzysz katalog Map\ tu wrzucasz mapę z dowolną nazwą.
Na karcie mam plik Id.txt i MapInsatll wykrywa ją w czytniku. Bez przeszkód mogę instalować z pominięciem Nuvi.
Nuvi się jakoś anormalnie zachowuje. Zrób restart.
reszta tu jest opisana viewtopic.php?f=1&t=12176
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości