Gotowiec "Sygnalizacja świetlna".

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Gotowiec "Sygnalizacja świetlna".

Postprzez Castel 899 » Pn, 20 mar 2017 1:14

Na stronie ump.waw.pl/wszystkie pod gotowcami radarów pojawił się gotowiec "Światła drogowe".
Nie udało mi się znaleźć na forum nic na ten temat, więc przetestowałem onegoż i wyszło, że:
Najprawdopodobniej jest to niekompletna baza skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, bo pojawiły się na nich szaroniebieskie punkty a u dojeżdżających wyskakuje na ekranie pasek z napisem "Alert" bez sprecyzowania i słychać dong-dong.
Przydatność tegoż widzę w przypadku jazdy pod ostre słońce oraz podczas gęstej mgły lub śnieżycy.
Śmiem zaproponować zmianę koloru punktów na czerwony (wtedy niezauważenie jest groźne) a nazwę gotowca na "Sygnalizacja świetlna", gdyż światła drogowe to mamy w pojazdach (te dłuższe od świateł mijania).
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec "Sygnalizacja świetlna".

Postprzez Castel 899 » N, 28 maja 2017 20:59

Dopisuję zamiast edytować (zgodnie z zasadami) sorki, bo edycji po takim czasie nikt nie zauważy.
Jest już chyba 3-cia odsłona gotowca. Miałem 2 przypadki ostrzeżenia przed innymi niespodziankami:
1) skrzyżowaniem z pituniową ale równorzędną uliczką z prawej strony,
2) beznadziejnie oznakowanym przejściem - ledwie widoczna stara zebra i znak schowany w gałęziach.
Jeśli moje spostrzeżenie jest trafne, to autor chyba zna wszystkie drogi w Polsce.
Miło byłoby, gdyby się tu ujawnił, lub gdyby ktoś mi wytknął, że dubluję istniejący temat.

PS.: Pierwotnie umieściłem wątek w dziale Software, bo tam jest pokrewny stary temat "Gotowiec - fotoradary" .
Ktoś przeniósł do działu UMP-pcPL, a przecież obie nakładki działają niezależnie od aktualnie używanej mapy.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec "Sygnalizacja świetlna".

Postprzez Castel 899 » Wt, 06 cze 2017 23:57

Temat pewnie jest w fazie prób, bo w wersji z 1 czerwca znikły napisy ostrzegawcze i sygnalizacja akustyczna.
Oznaczenia skrzyżowań z sygnalizacją zostały, a że nie są widoczne w każdej skali, więc temat się cósik zawiesił.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec "Sygnalizacja świetlna".

Postprzez Zachu » Śr, 07 cze 2017 7:21

Badania trwają a do gotowców nie mam pamięci by jakoś częściej niż miesiąc aktualizować ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec "Sygnalizacja świetlna".

Postprzez Zachu » Cz, 14 lut 2019 21:46

Dodane ikony żeby było widać. Czasem, dalej są problemy z powiadomieniem dźwiękowym.

34285.png
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości