Jak wgrać UMP?

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Jak wgrać UMP?

Postprzez Polak. » Wt, 18 mar 2008 23:38

Witam panowie. Wiem, że jest o tym bardzo dużo na forum lecz ja jestem w tym temacie bardzo zielony a bardzo mi zależy na wgraniu mapy UMP na swojego Garmina nuvi 250W. Panowie czy moglibyście jak najprościej wyjaśnić krok po kroku jak wgrać tą mapke na mojego Garmina ? Myśle, że taki temat warto by było nawet tutaj przykleić w końcu ten dział ma opis

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?


a nie ma żadnego tematu o tym ;)

Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc jak to najłatwiej zrobić. Krata piwa dla tego, który pomoże :!:
Polak.
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt, 18 mar 2008 23:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez PouchX » Śr, 19 mar 2008 0:09

Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4538
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Polak. » Śr, 19 mar 2008 0:11

nic mi nie daje to FAQ niestety :(
Polak.
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt, 18 mar 2008 23:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez PouchX » Śr, 19 mar 2008 0:19

To czego nie wiesz?
Próbowałeś wogle jakoś wgrać?
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4538
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Polak. » Śr, 19 mar 2008 0:35

Tak. Ściągnełem ten instalator tej mapki, otworzyła mi sie MapSourcie ale jak wciskam Send to device to twierdzi że mam wybrać mape. Zaznaczyłem to wszystko co jest na tej mapce na obrazku, po lewej pojawiły mi sie nazwy różnych miast i kiedy chciałem to wrzucić to okazało sie, że mam tylko 32 mb wolnego a potrzeba ponad 50 :O czemu mam tak mało ? A kiedy patrze w systemie na Removable Disk (I:) to tam jest prawie 1GB. Czemu nie moge tam tego wrzucić ? I czy ja w ogóle to dobrze robie :/

dobra, teraz mam kolejne pytanie. Czy jeśli wgrałem już tą mape UMP to GPmape która była na moim garminie trafił szlag ? Bo w opcjach Mapy nie widze już jej :/
Polak.
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt, 18 mar 2008 23:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 mar 2008 0:51

Polak. napisał(a): kiedy chciałem to wrzucić to okazało sie, że mam tylko 32 mb wolnego a potrzeba ponad 50 :O

Czasami zdarza się, że jakaś wersja jest trefna i pojawiają się różne dziwne komunikaty. Należy to zgłaszać - np. na naszym Forum - a koledzy błąd poparwią.

Polak. napisał(a):Czy jeśli wgrałem już tą mape UMP to GPmape która była na moim garminie trafił szlag ? Bo w opcjach Mapy nie widze już jej :/

Hmmm. Cytuję:

System przechowywania map (w jednym pliku) powoduje, że wysyłając mapy do odbiornika de facto wysyłamy plik: GMPASUPP.IMG, który oczywiście nadpisze plik, znajdujący się dotychczas w odbiorniku (lub na karcie). W konsekwencji poprzednio wgrane mapy użytkownika - po prostu znikną. Dlatego też, jeżeli chcesz mieć w odbiorniku więcej niż jedną mapę, musisz wysłać wszystkie interesujące Ciebie mapy w jednej sesji.

Cytat pochodzi stąd: http://gpsmaniak.com/new/mapy-wgrywanie.htm
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Polak. » Śr, 19 mar 2008 0:55

W takim razie jeśli teraz nadpisałem już tą moją GPmape to jakie są szanse odzyskania jej ? Ale dałem ciała
Polak.
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt, 18 mar 2008 23:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 mar 2008 1:04

Polak. napisał(a):W takim razie jeśli teraz nadpisałem już tą moją GPmape to jakie są szanse odzyskania jej ? Ale dałem ciała

E tam. Nic się nie stało.
- Jeżeli mapa jest legal, to rejestrujesz swój odbiornik na gpmapa.garmin.pl i ściągasz GPMapę + kody etc.
- Jeżeli mapa jest unlegal to proponuję skontaktować się ze sprzedawcą.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Polak. » Śr, 19 mar 2008 1:07

uffffff mapa legal, już ściągam instalke. Wielkie dzięki za pomoc !!!

Ale niestety jako iż jestem upierdliwy to mam pytanie. Jak to GPmape i UMP skondensować w jedność i wgrać na raz ? Obiecuje, że wiecej pytał nie bede ;)
Polak.
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt, 18 mar 2008 23:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 mar 2008 1:20

Polak. napisał(a):Jak to GPmape i UMP skondensować w jedność i wgrać na raz ?

Proponuję cofnąć się dwa posty wyżej i przeczytać artykuł, do którego link podałem :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez wodzirej » Śr, 19 mar 2008 1:26

Polak. napisał(a):Jak to GPmape i UMP skondensować w jedność i wgrać na raz?

Otwierasz GPMape w Mapsource, wybrane jej fragmenty (lub cala) zaznaczasz ikonka 'Map tool'
Otwierasz UMP w Mapsource, wybrane fragmenty (lub wszystko) zaznaczasz ikonka 'Map tool'.
Tak zaznaczone mapy wysylasz do odbiornika 'Send To device'. W jednej, w tej same wysylce wysylasz obie mapy. I to wszystko :)
Polak. napisał(a):Obiecuje, że wiecej pytał nie bede

Zwalniam Cie z tej obietnicy. Pytaj :)
Tylko qrde przed postawieniem pytania przemyśl i doprecyzuj temat wątku.
I dopiero wtedy zakładaj wątek.
Ostatnio edytowano Śr, 19 mar 2008 2:08 przez wodzirej, łącznie edytowano 1 raz
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Postprzez Polak. » Śr, 19 mar 2008 1:32

niesamowici jesteście Panowie. Wielkie podziękowania dla Was ! Na pewno bede pytał jeszcze jeśli coś mnie najdzie !! ;) Pozdrawiam !!
Polak.
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt, 18 mar 2008 23:15
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Solos » Śr, 19 mar 2008 7:58

To ja sie dolacze jesli mozna. Jak wiadomo UMP jest aktualizowana codziennie. Czy w takim razie chcac codziennie miec najaktualniejsza wersje UMC, musze codziennie wgrywac z Mapsource wszystkiw mapy - przykladowo GPMape i UMC? Mimo, ze GPMapa sie nie zmienila? Czy to samo tyczy sie CNE? Majac jednoczesnie CNE, GPMape i UMC musze codziennie wgrywac wszystkie trzy mimo, ze tylko UMC sie zmienia?

Drugie pytanie tyczy sie kart SD. Jak wyglada sprawa wgeywania kilku map jesli czesc mam w pamieci wewnetrznej, a czesc chce miec na karcie SD?
Avatar użytkownika
Solos
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): Pt, 07 mar 2008 13:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wojtek » Śr, 19 mar 2008 8:05

Solos napisał(a):Czy w takim razie chcac codziennie miec najaktualniejsza wersje UMC, musze codziennie wgrywac z Mapsource wszystkiw mapy - przykladowo GPMape i UMC? Mimo, ze GPMapa sie nie zmienila? Czy to samo tyczy sie CNE? Majac jednoczesnie CNE, GPMape i UMC musze codziennie wgrywac wszystkie trzy mimo, ze tylko UMC sie zmienia?
Po pierwsze UMP a nie UMC :wink:
Po drugie nie musisz ale to zależy od tego w jaki sposób poszczególne mapy sa wgrane do urządzenia.
Jakie masz urządzenie i i gdzie sa poszczególne mapy (pamięć odbiornika, karta SD?)

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jgj » Śr, 19 mar 2008 8:06

Solos napisał(a):To ja sie dolacze jesli mozna. Jak wiadomo UMC jest aktualizowana codziennie. Czy w takim razie chcac codziennie miec najaktualniejsza wersje UMC, musze codziennie wgrywac z Mapsource wszystkiw mapy - przykladowo GPMape i UMC? Mimo, ze GPMapa sie nie zmienila? Czy to samo tyczy sie CNE? Majac jednoczesnie CNE, GPMape i UMC musze codziennie wgrywac wszystkie trzy mimo, ze tylko UMC sie zmienia?

Drugie pytanie tyczy sie kart SD. Jak wyglada sprawa wgeywania kilku map jesli czesc mam w pamieci wewnetrznej, a czesc chce miec na karcie SD?


tak - trzeba codziennie wgrywać całość, ale żeby tę operacje ułatwić i przyśpieszyć najlepiej skorzystać z programu gmaptool
jgj
62s, 60csx, nuvi 765T, Krapkowice, TOPO_100, http://www.makama.eu
Obrazek
Avatar użytkownika
jgj
Bywalec
 
Posty: 264
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 21:58
Lokalizacja: Kraków, Krapkowice

Następna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości