Jestem nowy chce pomoc ale nie potrafie

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Jestem nowy chce pomoc ale nie potrafie

Postprzez kozlik » Śr, 26 mar 2008 9:56

Mam problem taki mieszkam w okolicach Katowic i chce dodawac brakujace elementy mapy ale mam problem mam juz na dysku zrodla ale po uruchomieniu mont-demont niestety nic sie nie dzieje prosze o pomoc
Ostatnio edytowano N, 08 mar 2009 9:18 przez Zachu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmiana na małe literki
Grzegorz
------------------------------------------------
Był Etrex Vista i Quest orax 60csx JEST OREGON 450 Topo + UMP-pcPL + GP Mapa Topo

ObrazekObrazek
kozlik
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2008 9:44
Lokalizacja: Katowice

Re: JESTEM NOWY CHCE POMOC ALE NIE POTRAFIE

Postprzez vit » Śr, 26 mar 2008 10:15

kozlik napisał(a):Mam problem taki mieszkam w okolicach Katowic

nie przejmuj się, w tej aglomeracji mieszkają prawiew 3 miliony ludzi i mają taki sam problem, duży jesteś to sobie wytłumaczysz i przywykniesz :mrgreen:

czytaj tu: http://ump.waw.pl/faq.html
Pozdrawiam vit
60
Avatar użytkownika
vit
Bywalec
 
Posty: 151
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:17
Lokalizacja: kwa sity

Re: JESTEM NOWY CHCE POMOC ALE NIE POTRAFIE

Postprzez stara zientara » Śr, 26 mar 2008 14:39

kozlik napisał(a):po uruchomieniu mont-demont niestety nic sie nie dzieje


Konkrety proszę :)
Pozdrawiam
Wojtek
GPSmap76CSx, Nüvi 205 i różne służbowe (poprzednio GPSmap76, GPS76, GPS48, GPS45XL, Navstar2000)
http://wojtekzientara.pl/
Avatar użytkownika
stara zientara
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): N, 20 maja 2007 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Ja też, ja też!

Postprzez 1999 » Cz, 27 mar 2008 10:33

Mam dokład nie tę samą sytuację. Udało mi się zciągnąć źródła, narzędzia itp., ale kiedy klikam mont-demont, brak reakcji. Przyczyna leży, jak podejrzewam, w złej edycji pliku setenv.bat. Źródła mam umieszczone w katalogu D:\gps\CVS. Tam jest cvs.exe, mapedit.exe i podkatalog UMP-pcPL. Zmieniłem ścieżkę dostępu do "katalogu początkowego" (szczerze mówiąc już nie pamiętam jak, bo poźniej robiłem różne nieudane eksperymenty), żródła się zciągnęły, ale nic więcej.
Pytanie: które linijki mam jeszcze zmienić i czy tylko w setenv.bat, czy też gdzie indziej?

Przepraszam, że się wepchnąłem tutaj, ale podejrzewam, że to jest ten sam problem, a czytanie ump.waw.pl/faq.html na głos, ani po cichu - nie pomaga.
była Vista, jest Vista HCX
1999
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 21 lut 2008 13:19

Re: Ja też, ja też!

Postprzez Bolek1 » Cz, 27 mar 2008 10:43

1999 napisał(a):Zmieniłem ścieżkę dostępu do "katalogu początkowego" (szczerze mówiąc już nie pamiętam jak, bo poźniej robiłem różne nieudane eksperymenty

Nie wiem czy to pomoże ale miałem taką sytuację: zmieniałem ścieżkę dostępu w notepad i to nie pomagało. Dopiero zmiana w rejestrze (regedit) przynosiła efekt. Zresztą nie wiem dlaczego ale do dziś tak jest.
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez Zachu » Cz, 27 mar 2008 10:53

Jeśli maż już źródła to w /narzedzia/install może być plik instaluj.bat. Poczytaj instaluj.txt i dalej samo się zrobi ;) Jak by ni poszło pisz na pocztę to podeśle.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hrsystem » Cz, 27 mar 2008 17:51

No to ja jestem kolejnym przedstawicielem pokolenia okienkowo-windowsowego. Źródła i narzędzia mam już w katalogu C:\Cvs. Znajdują się w nim foldery "narzedzia" różne "UMP-miasto" i pliczek "Entries.Log" i nic poza tym. Skopiowałem plik setenv.bat z "narzędzia" do katalogu C:\CVs. I teraz moje pytania:
1.Katalog C:\Cvs w moim przypadku jest katalogiem początkowym i powinienem do niego właśnie skopiować sobie cvs.exe, mapedit.exe i netgen.exe? Rozumiem, żę te trzy programy mam poprać z internetu we własnym zakresie?
2.Co to jest katalog ze żódłami CVS? Mam go sobie założyć i po prostu nazwać "UMP-pcPL"?

Jeśli chodzi o
Jeśli maż już źródła to w /narzedzia/install może być plik instaluj.bat. Poczytaj instaluj.txt i dalej samo się zrobi Jak by ni poszło pisz na pocztę to podeśle.
to też mam problem w pliczku "instaluj.txt" jest napisane "zawartość rozpakuj tam, gdzie chcesz mieć wszystkie programy i źródła" Tylko co mam rozpakować jak tam same pliki .bat i jeden .iss?
Nuvi 250 + CNE 2008 NT + GPmapa 2007.3 + UMP pcPL
hrsystem
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 14:58
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez hrsystem » Cz, 27 mar 2008 18:41

Ok, udało się! :lol: Ale teraz pojawia się kolejne pytanie... Co znaczy, że "Źle powiedziałeś gdzie jest cvs <C:\cvs> ale może jest dostępny"> Nie wiem co trzeba poprawić bo i tak działa... a może to w niczym nie przeszkadza?
edit jeszcze jedno pytanie, nie tworzy się plik !nowosci.txt, ale za to tworzą się pliki .diff.txt. Bardzo bym prosił o jakąś poradę.
Pozdrawiam,Michał W.
Ostatnio edytowano Cz, 27 mar 2008 19:01 przez hrsystem, łącznie edytowano 1 raz
Nuvi 250 + CNE 2008 NT + GPmapa 2007.3 + UMP pcPL
hrsystem
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 14:58
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez wojtek » Cz, 27 mar 2008 18:57

To może tak?
http://ump.waw.pl/startup-pack.html
Przyznaję się bez bicia że soją część porzuciłem nie kończąc z braku czasu/innych priorytetów :oops:
Może dokończę.... :roll:

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Alf/red/ » Cz, 27 mar 2008 19:26

hrsystem napisał(a):Nie wiem co trzeba poprawić bo i tak działa... a może to w niczym nie przeszkadza?

Nie przeszkadza. Jakby przeszkadzało, to by darł się wyraźniej, na przykłąd z wykrzyknikami.

hrsystem napisał(a):nie tworzy się plik !nowosci.txt, ale za to tworzą się pliki .diff.txt.

A może tylko zmieniałeś/kasowałeś, a nie dodałeś nic nowego?
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez hrsystem » Cz, 27 mar 2008 19:51

Jasne! Użyłem opcji "add node" żeby poprawić przebieg drogi. Jak sobie coś dorysowałem tak na próbę to plik !nowosci.txt się utworzył. Dzięki wielkie za pomoc. No to po trzech godzinach spędzonych przed komputerem wszystko działa :wink: Pewnie niedługo się pojawią kolejne pytania odnośnie rysowania w MapEdit.
Pozdrawiam jeszcze raz, Michał W.
Nuvi 250 + CNE 2008 NT + GPmapa 2007.3 + UMP pcPL
hrsystem
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 14:58
Lokalizacja: Piaseczno

kłopotów c.d.

Postprzez 1999 » Pt, 28 mar 2008 15:09

Postąpiłem zgodnie z instrukcją Wojtka zawartą w http://ump.waw.pl/startup-pack.html. Aż doszedłem do punktu
"Wybieramy przycisk ... nad Pomoc i przechodzimy do kolejnego okna. Tu wybieramy kolejno:
Protocol: pserver
Repository path: /home/cvsroot"
Niestety to "kolejne okno" nie jest aktywne. Podejrzewam (chyba niesłusznie), że wincvs nie może znaleść cvs.exe. Ale to nie to. Ale co? Proszę o radę.
była Vista, jest Vista HCX
1999
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 21 lut 2008 13:19

Postprzez ZGR » So, 29 mar 2008 16:31

To ja zadam kolejne pytanie. Mam już pliki diff i chciałbym je wrzucić na serwer. Mogę oczywiście poprzez Flyspray ale chciałbym bezpośrednio. Więc gdzie się zalogować żeby móc wrzucać poprawki bezpośrednio na serwer? Konto na FlySpray oczywiście mam.


I druga rzecz.
Widzę dużo rozbieżność wśród kategorii i poziomów dróg.
Czy poniższa ściąga jest OK? Co należałoby tu zmienić? (Bazowałem na ksw-funcard i Tomku Surmaczu).

TYPE 0x01, LEVELS 4
~[0x2b]A4 # autostrady

TYPE 0x02, LEVELS 4
~[0x2c]S7 # drogi ekspresowe/krajowe dwujezdniowe

TYPE 0x03, LEVELS 3
~[0x2c]12 # drogi krajowe 1- i 2-cyfrowe
~[0x2d]345 # niektóre ważniejsze drogi 3-cyfrowe

TYPE 0x04, LEVELS 2
~[0x2d]345 # większość dróg 3-cyfrowych

TYPE 0x05, LEVELS 1
# drogi lokalne, bez numerów

TYPE 0x06, LEVELS ?
# drogi pozostałe, osiedlowe w miastach, zupełnie boczne we wsiach itp.

TYPE 0x0a, LEVELS ?
# drogi gruntowe, polne, leśne


pozdrawiam
ZGR
Początkujący
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn, 24 wrz 2007 18:09
Lokalizacja: Lubin

Postprzez stara zientara » So, 29 mar 2008 17:17

ZGR napisał(a):To ja zadam kolejne pytanie. Mam już pliki diff i chciałbym je wrzucić na serwer. Mogę oczywiście poprzez Flyspray ale chciałbym bezpośrednio. Więc gdzie się zalogować żeby móc wrzucać poprawki bezpośrednio na serwer?


Bezpośrednio na serwer się nie da. Tzn. Ty nie możesz. Wyobrażasz sobie, jakby wyglądała mapa, gdyby każdy mógł w niej grzebać? Jak przygotujesz kilka dobrych wrzutek i Alfred uzna, że nie narozrabiasz, to dostaniesz login i hasło.

ZGR napisał(a):Widzę dużo rozbieżność wśród kategorii i poziomów dróg.
Czy poniższa ściąga jest OK? Co należałoby tu zmienić?


W źródłach jest plik narzedzia/opisy/UMP-signify.txt. Podane są tam kategorie i poziomy obiektów.
Pozdrawiam
Wojtek
GPSmap76CSx, Nüvi 205 i różne służbowe (poprzednio GPSmap76, GPS76, GPS48, GPS45XL, Navstar2000)
http://wojtekzientara.pl/
Avatar użytkownika
stara zientara
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): N, 20 maja 2007 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ZGR » N, 30 mar 2008 10:58

stara zientara napisał(a):Bezpośrednio na serwer się nie da. Tzn. Ty nie możesz. Wyobrażasz sobie, jakby wyglądała mapa, gdyby każdy mógł w niej grzebać? Jak przygotujesz kilka dobrych wrzutek i Alfred uzna, że nie narozrabiasz, to dostaniesz login i hasło.


Jasne i oczywiste. Widzę sporo poprawek i chciałem pomóc bez angażowania pośredników. W takim razie wrzucam dalej na Flyspray i czekam na zaproszenie :D

stara zientara napisał(a):W źródłach jest plik narzedzia/opisy/UMP-signify.txt. Podane są tam kategorie i poziomy obiektów.


O dzięki, właśnie takiego czegoś szukałem.

pozdrawiam
ZGR
Początkujący
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn, 24 wrz 2007 18:09
Lokalizacja: Lubin


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość