Jak wgrać mapę UMP-pcPL

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez frasun » Pt, 15 maja 2009 11:37

Może odpowiesz na stawianie Ci pytania? Byłoby łatwej Ci pomóc!
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez kolos » Pt, 15 maja 2009 15:10

Poszedłem za śladem beetle-m i Artura zakupu karty micro tak też zrobiłem. Mam UMP i GPMMapę jest możliwość odhaczania. 2 piwka dla panów :D Tak na marginesie do emy to jakieś 20 wiosen :(
Nuvi 205+GPMapa ,UMP-pcPL NI, Nuvi 58LM
Avatar użytkownika
kolos
Bywalec
 
Posty: 149
Dołączył(a): N, 29 mar 2009 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez lennin » Pn, 27 lip 2009 16:38

Witam.

Od jakiegoś czasu używam MS i 60CSa. Wszystko śmigało pięknie. Dzisiaj zrobiłem aktualizacje. Wrzucam nowe mapy do garmina i ... urządzenie ich nie widzi. Zczytuje je z urządzenia mapsurcem i są na nim. W okienku opcji nie ma ich widocznych. Mapa sie nie wyświetla:/ Nie rozumie z czego powstał problem bo miesiąc temu szykując sie na wyjazd wrzuciłem inne rejony bez problemu. Teraz mimo iż są w urządzeniu ich ono nie widzi? W czym może tkwić problem?

Pozdrawiam.

Edyta. Wywaliłem cała UMP z Map Sourca. Zainstalowałem paczke UMP-pcPL nie instalatora sieciowego. Jest ok. Po update mam dokładnie to samo. Czyli Niby mapy są na 60ce a nie można ich włączyć. Czy kotś zna powód takiego zachowania garmina?
Obrazek
lennin
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 13 kwi 2009 8:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Crockett84 » So, 13 lip 2013 11:55

Jeśli natomiast chodzi o zintegrowane systemy jak DNX5280BT, to wystarczy, że ściągne gotowy plik NI w formacie .img (gmapsupp-eu.zip) i wrzucę go na USB bo w Suzuki Swift mam wejście USB zintegrowane z Kenwoodem ?
Ostatnio edytowano So, 13 lip 2013 15:31 przez Crockett84, łącznie edytowano 1 raz
Crockett84
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 10 lip 2013 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Zachu » So, 13 lip 2013 12:47

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Crockett84 » So, 13 lip 2013 15:24

Ja z POI nie mam żadnych problemów, po podpięciu złącza USB stacja normalnie mi je wykryła i wszystko działa bez zarzutu. Chodzi mi o to, czy jak ściągnąłem gotowy plik z mapą z UMP to wystarczy, że wrzucę go na USB i potem nawigacja automatycznie go wykryje, czy muszę jeszcze coś robić z tym plikiem aby działał ? ( wiem, że głupie pytanie ale forum znalazłem dopiero wczoraj, i z racji tego, że w poniedziałek wyjeżdzamy to jest sporo roboty i nie mam za bardzo czasu na czytanie wszystkiego ale obiecuję to nadrobić po powrocie, a w międzyczasie będę wdzięczny za pomoc).
tak jak pisałem w poprzednim poście - plik który ściągnąłem to ten sugerowany dla mojego sprzętu na UMP - gmapsupp-eu.zip (wersja NI, przeznaczona dla serii DNX)
pozdrawiam
Crockett84
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 10 lip 2013 20:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Mayor7 » Wt, 23 lip 2013 11:31

Witam.
Trochę poczytałem wcześniej forum o wgrywaniu map do Garmina ale coś mi nie wychodzi.
Chodzi dokładnie o nawigację Garmin nuvi50lm (niedawno kupiona). Kiedy podłączę do komputera w katalogu Garmin nie widać plików map czyli tych z rozszerzeniem .iso jak dobrze pamiętam ale mapa garminowa oczywiście jest. Katalogu Map czy jakoś tak tam nie ma. Ściągnąłem plik z mapą UMP, rozpakowałem, wgrałem do tego katalogu, próbowałem zmieniać nazwy ale nic się jakoś nie zmieniło.
W związku z tym mam pytanie. Trzeba nawigację odblokować czy co? Czy może trzeba posługiwać się wspomnianym wcześniej programem do wgrywania map?
Proszę o jakąś podpowiedź co jak zrobić. Fajnie by było jak by zachować obie mapy coś w stylu jak koledzy pisali wcześniej.
Mayor7
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 23 lip 2013 11:01

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez beetle-m » Wt, 23 lip 2013 11:38

Witam.
Mapy garminowe siedzą w plikach .img (nie .iso).
Oryginalne (fabryczne) mapy ukryte są z reguły w folderze systemowym, którego standardowo nie widać. Trzeba zmienić ustawienia Eksploratora Windows by je zobaczyć.

Twój nuvi ma slot kart SD ?
Wgraj mapę UMP (w formacie gmapsupp.img) na kartę SD do katalogu \Garmin.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Mayor7 » Wt, 23 lip 2013 11:46

OOoo pomyliłem ale racja .img oczywiście.

Tak, ma miejsce na kartę. No to tak zrobię.
A jeszcze. Wtedy po uruchomieniu jest jakiś wybór mapy czy coś w tym stylu.

Dzięki za szybką odpowiedź.
Mayor7
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 23 lip 2013 11:01

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez beetle-m » Wt, 23 lip 2013 11:56

W menu urządzenia będziesz miał możliwość zaptaszkowania odpowiednich map.
Nie korzystaj z kilku produktów jednocześnie. Jeśli zaznaczysz mapę UMPpcPL to odznacz wszystko związane z mapą CNE 201x.xx itd. itp.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Mayor7 » Wt, 23 lip 2013 12:01

Super. Pochwalę się jak wgram.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Mayor7
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 23 lip 2013 11:01

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Zachu » Wt, 23 lip 2013 14:41

Gdybyś spróbował wgrać odpowiednim oprogramowaniem to nie musiał byś zadawać pytań. Wszystko samo by się wyjaśniło.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Mayor7 » N, 28 lip 2013 7:46

No i wgrałem. Na kartę do katalogu Garmin. Działa. Trochę kłopotu było ze znalezieniem w menu gdzie "ptaszkuje" się te mapy ale się udało. Być może wcześniej by to zadziałało kiedy wgrywałem do pamięci nawigacji ale wtedy tej pozycji w menu (chyba informacje jak pamiętam) nie znalazłem.

Mapa jest całkiem przyzwoita, ma trochę braków ale teraz są dwie i można wybrać.

Dziękuję za podpowiedzi jak to zrobić.
Mayor7
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 23 lip 2013 11:01

Re: [MapInstall] - aktualizacje

Postprzez WestWisla » So, 23 lis 2013 22:21

instalując przez Mapinstall mape ump wyskakuje mi powiadomienie ' dane nie zostaly przeslane '
W czym rzecz ?
WestWisla
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 16 cze 2013 19:19

Re: Jak wgrać mapę UMP-pcPL

Postprzez Mariusz65 » N, 24 lis 2013 13:46

Czasami zdarzają się takie błędy w UMP ale ostatnio u siebie niczego takiego nie zauważyłem.
Jaką UMP masz zainstalowaną na swoim PC – wersja, data?
Jesteś pewien, że mapa jest poprawnie zainstalowana i "dociągnięta"?
Jak aktualizujesz? Przez rsync czy paczką ZIP?

Spróbuj najpierw zaktualizować mapę na PC.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości