Dokładność map

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Dokładność map

Postprzez chopin67 » Wt, 21 paź 2008 7:08

muszę tylko doczytać jak się to przesyła;
pozdrawiam chopin67
Nuvi 765T v.Taivan GPMapa 2009.3 + CNE NT 2010.3 + UMP pcPL; TomTom GO750; AsusA 636N + Automapa
Avatar użytkownika
chopin67
Bywalec
 
Posty: 322
Dołączył(a): So, 18 paź 2008 11:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dokładność map

Postprzez RomanJas » Wt, 21 paź 2008 7:39

chopin67 napisał(a):muszę tylko doczytać jak się to przesyła;


Myślę, że wystarczy, jeśli napiszesz tutaj, że w Złotowie k. Piły nie można skręcić z ulicy X w ulicę Y, bo stoi tam znak zakazu. Resztą zajmie się ktoś, kto wie, jak to poprawić. :)
eTrex Venture HC (jeszcze), eTrex Legend HCx (już), UMP-pcPL
Avatar użytkownika
RomanJas
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): So, 30 sie 2008 14:28
Lokalizacja: Płock

Re: Dokładność map

Postprzez werbel86 » N, 22 lut 2009 1:06

Witam

Posiadam 3 mapy wgrane na nuvi 255w: Nawteq City Nawigator , GPMapę i UMP.
Czy istnieje możliwość scalenie mapy GP i UMP tak żeby nawigacja widziała jednocześnie mapę z obu map tzn, żeby obie mapy się wzajemnie uzupełniały?
Zrobiłem już tak że przez Map Source wgrałem zestaw dwóch map i nuvi widziało obie mapy ale po zaznaczeniu żeby korzystało w dwóch to nie widziało obwodnicy Chojnic woj. Pomorskie, czyli tak jakby GPmapa miała pierwszeństwo w interpretacji?
Oczywiście po wybraniu tylko ump to ta obwodnica jest widoczna.

Czy mogę tak zrobić żeby po zaznaczeniu 2 map UMP i GPMapy to np. ta obwodnica była widoczna zawsze jak i wiele innych takich miejsc w Polsce ??
werbel86
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 22 lut 2009 0:40

Re: Dokładność map

Postprzez wodnik7 » N, 22 lut 2009 1:18

werbel86 napisał(a):Czy istnieje możliwość scalenie mapy GP i UMP tak żeby nawigacja widziała jednocześnie mapę z obu map tzn, żeby obie mapy się wzajemnie uzupełniały?
Witaj na forum,
nie wiem, czemu piszesz w tym watku, bo tutaj to OT?
A odnosnie pytania: nie mozesz "scalic" tych map, tylko wybrac zawsze jedna, wg ktorej beda pokazywane drogi w nawigacji.
Jesli czegos na UMP nie ma, na http://www.ump.waw.pl mozesz, klikiem na mape, dodac sam informacje (a ktos za ciebie to wrzuci do mapy)
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Re: Dokładność map

Postprzez asandrzej » N, 22 lut 2009 1:26

Witam.
Technicznie chyba jest możliwe jedna mapa musiała by być przeźroczysta ale powstanie inny problem nakładania się obiektów z obydwu map. Uwzględniając pewne nieuniknione przesunięcia obiektów taka mapa z pewnością nie spełniła by Twoich ani moich oczekiwań.
Są takie mapy ale ograniczają się do uzupełnienia na przykład szlakami turystycznymi.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Dokładność map

Postprzez w.p. » Cz, 11 cze 2009 12:33

Temat, który poruszam nie koresponduje wprawdzie z poprzednimi wypowiedziami, natomiast kojarzy się z tematem wątku. Przedstawiam dwa zrzuty ekranowe dwóch sąsiednich miast powiatowych.
W Leżajsku widoczne są ulice, w Jarosławiu ich nie widać. Na obu tzw. skala mapy (wg MapSource) to 1 km. W którym przypadku prawidłowo zdefiniowano typy dróg?
Obrazek

Obrazek
Wojtek Pysz
Maniak nieustannie początkujący, wierny użytkownik urządzenia OREGON-400 i eTrex-20
w.p.
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2009 14:17
Lokalizacja: Jarosław

Re: Dokładność map

Postprzez fredzio » Cz, 11 cze 2009 14:07

wg mnie Leżajsk jest OK, gdy ulice osiedlowe mają Elements=1, to w MapSource są widoczne z 1km. Drogi gruntowe mają Elements=0 i wtedy są widoczne w MapSource od 700m. [gdy ja robię wrzutkę to właśnie tak robię]

W Jarosławiu natomiast ulice osiedlowe najprawdopodobniej mają Elements=0 czyli są widoczne od 700m.
Ale niech się wypowie ktoś z autorytetem :) Może jest coś takiego, że ktoś celowo rysuje całe osiedle z mniejszym Elements, bo uznaje je za mało istotne? (np jest przy jakimś lesie, i mało kto tam z tego korzysta)
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Dokładność map

Postprzez wojtek » Cz, 11 cze 2009 22:19

fredzio napisał(a):wg mnie Leżajsk jest OK, gdy ulice osiedlowe mają Elements=1, to w MapSource są widoczne z 1km. Drogi gruntowe mają Elements=0 i wtedy są widoczne w MapSource od 700m..........
W Jarosławiu natomiast ulice osiedlowe najprawdopodobniej mają Elements=0 czyli są widoczne od 700m.
Dokładnie tak właśnie jest
fredzio napisał(a):ktoś celowo rysuje całe osiedle z mniejszym Elements, bo uznaje je za mało istotne?
Ale tu nie ma nic do uznawania lub nie. Elementy 0x6 powinny mieć EndLevel=1 i tyle. To co widać na zrzutach Jarosławia powyżej, jest po prostu do poprawy.

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Dokładność map

Postprzez jacek_gn » Cz, 11 cze 2009 22:38

Wkrótce naprawi się "samo".
Jacek
eTrex Vista + Nuvi 650 PO POLSKU
jacek_gn
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 24 sty 2008 20:59

Re: Dokładność map

Postprzez K_O_C_U_R » Pn, 01 sie 2011 14:32

Witam.
Mam pytanie dotyczące dokładności map. Na jakiej podstawie można określić błąd mapy? czy da sie to jakoś obliczyć ?
informacje te potrzebne sa do mojej pracy mgr mam 2 mapy i mam zbudować dwa modele przestrzenne które muszę porównać oraz obliczyć przemieszczenia poziome i pionowe. Dokładność mapy umożliwi mi analizę błędu map.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
K_O_C_U_R
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 01 sie 2011 14:27

Re: Dokładność map

Postprzez Alf/red/ » Pt, 12 sie 2011 14:20

Ojej, porównać można z czymś, co uznamy za doskonałe. Tutaj możesz co najwyżej porównać dwie mapy (dwa zbiory danych), co do których nie masz pewności, jakie one same w sobie są. Pogadaj z promotorem, czego on w zasadzie chce...
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości