Czy kategoria "Atrapy Fotoradarów" jest potrzebna ?

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Czy kategoria "atrapy fotoradarów" jest jeszcze potrzebna?

Ankieta wygasła Śr, 03 gru 2008 0:11

Należy połączyć „Atrapy radarów” z „Radarami stałymi”
19
63%
Pozostawić „Atrapy radarów”, ale tylko dla punktów gdzie nie może być zamontowany radar (kij od szczotki + pudełko od butów)
7
23%
Niczego nie zmieniać, jest dobrze tak jak jest obecnie
4
13%
 
Liczba głosów : 30

Re: Czy kategoria "Atrapy Fotoradarów" jest potrzebna ?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 13 mar 2009 10:00

SP2BZW napisał(a):zauważyłem to dzisiaj nerwowo deptając hamulec żeby potem zobaczyć 3 :!: kolejne atrapy :lol:

Przynajmniej bezpieczniej jechałeś :D A przy założeniu, że osobiście miałem kilka wątpliwości loklalizacyjnych czy atrapa to naprawdę atrapa, czy - jak to mówi beetle-m - "prawdziwek" to niech jest jak jest. Zwłaszcza, że - znów za Mariuszem - należy stwierdzić, że te atrapy faktycznie stoją w stosunkowo niebezpiecznych miejscach. Niekoniecznie niebezpiecznych dla kierowcy, ale dla potencjalnych pieszych na drodze - na pewno.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Czy kategoria "Atrapy Fotoradarów" jest potrzebna ?

Postprzez Przemko » N, 15 mar 2009 15:24

witam, może teraz następna ankieta za połączeniem FP i KD, myślę że byłby to dobry ruch, także usunięcie RK w tym momencie byłoby chyba dobrym posunięciem, z uwagi na ilość RK, trzeba być czujnym cały czas, pozdrawiam
modecom mx3 + automapa
Przemko
Bywalec
 
Posty: 329
Dołączył(a): N, 25 lis 2007 12:19
Lokalizacja: Włocławek

Re: Czy kategoria "Atrapy Fotoradarów" jest potrzebna ?

Postprzez erjot » N, 15 mar 2009 19:41

Kategoria RK jest rzeczywiście nieco dyskusyjna (bo niby w którym miejscu odbiornik powinien informować o grasującym samochodzie z videoradarem?). Ale przecież PoiLoader pozwala wybrać kategorie, które mają być wgrane do odbiornika...

O ile w połączeniu FS i AT widzę sens (uproszczenie zgłoszenia - często trudno odróżnić prawdziwy fotoradar od fałszywego, a i tak większość zdecydowanie zwalnia przed oboma), to zastanawiam się, co miałoby dać połączenie KD i FP. Argument, że trzeba zmniejszyć ilość różnych komunikatów do mnie nie przemawia - równie dobrze można połączyć wszystkie kategorie w jedną pod tytułem "Hamuj!". :roll:
Czy własnoręczne połączenie dwóch plików CSV jest tak skomplikowane i czasochłonne?... Dlaczego nie pozostawić użytkownikom możliwości wyboru, czym chcą zapychać pamięć swoich urządzeń? :?
Garmin Dakota 20, nüvi 2360LT
Avatar użytkownika
erjot
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): So, 07 lut 2009 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kategoria "Atrapy Fotoradarów" jest potrzebna ?

Postprzez Bas » N, 15 mar 2009 21:11

Nie rezygnowalbym z RK, bo jest przydatna 8)

Nie laczylbym KD z FP. Jesli spojrzy sie na KD, to wlasciwie sa wszedzie. Gdzies ktos widzial niebieskie auto i zglasza punkt. Moze odpoczywali przy drodze, bo gdzies stac przeciez musza...? Wszyscy wiemy, ze FP stawiane sa w okreslonych lokalizacjach - polaczenie tych kategorii byloby duzym bledem.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy kategoria "Atrapy Fotoradarów" jest potrzebna ?

Postprzez wodnik7 » Pn, 16 mar 2009 19:49

Bas napisał(a):Nie rezygnowalbym z RK, bo jest przydatna 8) /.../ Nie laczylbym KD z FP. Jesli spojrzy sie na KD, to wlasciwie sa wszedzie. Gdzies ktos widzial niebieskie auto i zglasza punkt.

czyli po prostu moze kategorie KD zlikwidowac? bylbym za!
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Re: Czy kategoria "Atrapy Fotoradarów" jest potrzebna ?

Postprzez Bas » Pn, 16 mar 2009 20:39

Niech zostanie. Jesli ktos jej nie chce, to moze jej nie wgrywac, a Ci, ktorym zalezy - skorzystaja ;)
Ja zrezygnowalem z dzwiekow dla KD, choc ikonki zostaly... na wszelki wypadek.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość