Pikietaż Polski

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Pikietaż Polski

Postprzez Zachu » Śr, 15 lip 2009 17:42

Mapy w pdf z pikietażem od GDDKiA: skyscrapercity
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pikietaż Polski

Postprzez Wrzos » N, 01 lis 2009 1:23

:( :( :( Witajcie koledzy, postów to za wiele nie pisze ale zaintereswany jestem tematem pikitażu w garminie. Napiszce co sie dzieje, ciągle mam nadziej ze temat jest aktywny i jeszcze nie padł. Fajna sprawa ten pikietaż i myśle ze dla wszystkich cb-radiowcow bardzo przydatny. :? :shock: :wink:
Wrzos
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 20 sty 2009 19:36

Re: Pikietaż Polski

Postprzez McMacia » Wt, 03 lis 2009 11:37

Witam.

Jeżdżę po Polsce i dalej zbieram dane ze słupków ;)

Korzystając z uprzejmości kolegi (Smiodusia), wgrałem pliki w takiej formie, w jakiej on mi przetransformował, korzystając z gotowego skryptu.

Nie jestem jednak zadowolony z kilku spraw:

1. Format pliku jest: 1-A1 (kilometr pierwszy autostrady A1), a ja zdecydowanie wolę A1-001, S6-023, 1-254 itp.
2. Niektóre drogi dublują kilometraż (wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale wystarczy jechać z Gorzowa do Kostrzyna n.O.), co zostało uznane za błąd i odfiltrowane ładnych kilkadziesiąt kilometrów tras.
3. Mozolnie łapałem obwodnice miast. Jako, że nie ma na to sensownego algorytmu, nie zostały zamieszczone, a szkoda. Moja propozycja: OKie-001 (Obwodnica Kielc, km.001)
4. Uzywam Oregonu. Wyświetla mi się ładny słupeczek, obok nazwa o wysokości literek 1mm. To za mało, nawet lupa w trzęsącym wozie nie pomoże!

Jeżeli ktoś pomoże mi rozwiązać powyższe problemy to chętnie dalej poprowadzę pikietaż Polski. Wg mnie, jest to ważna sprawa.
Niestety, uparcie uważam, że przedstawiony przeze mnie format jest LEPSZY (być może tylko dla mnie, nie kłócę się), zatem moje zainteresowanie sprowadza się do konkretu:

Jak utworzyć przezroczystą mapę Polski ze słupkami, rozwiązując problemy 1-4.

Pozdrawiam GPS-maniaków,
Maciej

PS - Jeżeli ktoś umie zrobić z tego bazę POI, KTÓRE BĘDĄ MI SIĘ WYŚWIETLAĆ W OREGONIE, to też nie widzę problemu.
Garmin 4Ever!
eTrex Legend, Vista, Vista C, gpsmap 60csx, Colorado 300, Nuvi 250W, Oregon, Nuvi 765
McMacia
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt, 30 wrz 2008 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pikietaż Polski

Postprzez McMacia » N, 06 gru 2009 18:12

OK.

Problem się nie załatwił, więc... załatwiłem go ja.

1. Kupiłem Nuvi 765. jak jeździć wozem, to przynajmniej widać więcej.

2. Eksportuję waypointy (słupki) do formatu *.gpx ładuję je za pomocą POI loadrea jako "punkty użytkownika".

3. Wyświetlam je w nuvi, jak poniżej. Oczywiście, wyświetlają się w takim samym trybie, jak radary itp. - etykietka u góry.

Obrazek
Obrazek

Wady:
- Niestety, podczas wyświetlania mam dźwięk 'ding-ding', który jest za długi (!) i przeszkadza mi słuchać MP3-ki
- Podczas wyświetlania komunikatu przeskakuje mi odtwarzacz MP3 do kolejnego utworu... co kilometr! :evil: Mam tajwański system dzięki PouchX-owi.
- Po wyłączeniu wyświetlania własnych POI nie pokazuje kilometrów w ogóle
- Nie widać słupków na mapie (Może wziąłem zły symbol z biblioteki MapSource?)
- Nie potrafię powiedzieć, na jakim jeszcze sprzęcie będzie to działać... Pewno nie na Oregonie, którego też mam :(

Zalety:
- Bez problemu podczas jazdy dogrywam nowe waypointy co kilometr, a w domu aktualizuję bazę.
- Mam sobie taki format, jaki mi się tylko zamarzy :D zwłaszcza, że lubię S6-345, 1-111, A1-024
- Robię sam. Mam "natychmiast". Nie narzekam na nikogo, najwyżej na siebie.

-------------------

Kto chce, kto chce?
Jak Wam się to spodoba, to podam adres, gdzie mogę regularnie wrzucać najnowszą wersję pikietażu we własnej wersji - bierzcie i zasysajcie na zdrowie...
Garmin 4Ever!
eTrex Legend, Vista, Vista C, gpsmap 60csx, Colorado 300, Nuvi 250W, Oregon, Nuvi 765
McMacia
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt, 30 wrz 2008 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pikietaż Polski

Postprzez McMacia » N, 06 gru 2009 18:27

Tak tylko skromnie dodam, że punktów (słupków kilometrowych) mam 3.494.

Mam tez pytania:
- czy dźwiek 'ding-ding' można podmienić (na zawsze) na jakiś 'pik'? Krótki, dyskretniejszy?
- co zrobić, żeby wyświetlał się symbol słupka?
Garmin 4Ever!
eTrex Legend, Vista, Vista C, gpsmap 60csx, Colorado 300, Nuvi 250W, Oregon, Nuvi 765
McMacia
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt, 30 wrz 2008 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pikietaż Polski

Postprzez beetle-m » Pn, 07 gru 2009 12:44

McMacia napisał(a):- Niestety, podczas wyświetlania mam dźwięk 'ding-ding', który jest za długi (!) i przeszkadza mi słuchać MP3-ki
- Podczas wyświetlania komunikatu przeskakuje mi odtwarzacz MP3 do kolejnego utworu... co kilometr! :evil: Mam tajwański system dzięki PouchX-owi.
Przetestuj taką możliwość: nie odznaczaj (we właściwościach waypointa w MapSource) opcji: "Przybliżenie". Pozostaw jako: "Nieznany" (pole "Przybliżenie" - niedostępne). Taki punkt nie powinien alarmować w urządzeniu.
IMO pikietaż powinien być widoczny (nie pamietam tylko przy jakim zoom'ie), a nie "słyszany".
Waypoint_properties_MS.PNG
Waypoint_properties_MS.PNG (2.62 KiB) Przeglądane 10399 razy


Inna możliwość:
jeśli w folderze, który wskazujesz POILoader'owi będzie plik MP3 (lub WAV dla nuvi serii 2xx) to ten dźwięk będzie zastosowany przy zbliżeniu do punktu. W innym przypadku zadziała standardowy "gong" z nuvi.
Jeśli w tym folderze umieścisz plik JPG z ikoną słupka i zachowasz wspólne nazewnictwo dla kompletu danych:
- baza waypointów (plik csv)
- plik dźwiękowy (MP3 lub WAV)
- plik ikony (BMP lub JPG)
to zapewne osiągniesz pożądany efekt.
Więcej lektury:
http://gps.astronet.pl/new/soft-poiloader.htm
http://www.beetle-m.neostrada.pl/poiloader.html

McMacia napisał(a):- Po wyłączeniu wyświetlania własnych POI nie pokazuje kilometrów w ogóle
I bazę fotoradarów też będzie ignorował.

McMacia napisał(a):- Nie widać słupków na mapie (Może wziąłem zły symbol z biblioteki MapSource?)
Nie wszystkie symbole waypointów z MS są dostępne w nuvi.

McMacia napisał(a):- Nie potrafię powiedzieć, na jakim jeszcze sprzęcie będzie to działać... Pewno nie na Oregonie, którego też mam :(
Dlatego IMO najlepszym rozwiązaniem jest kierunek, który obrał kolega smiodus.
Uważam, że najlepszą formą dla "pikietażu" jest plik IMG, a nie waypoint'y.

McMacia napisał(a):Zalety:
- Bez problemu podczas jazdy dogrywam nowe waypointy co kilometr, a w domu aktualizuję bazę.
- Mam sobie taki format, jaki mi się tylko zamarzy :D zwłaszcza, że lubię S6-345, 1-111, A1-024
- Robię sam. Mam "natychmiast". Nie narzekam na nikogo, najwyżej na siebie.
No ! :wink:
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Pikietaż Polski

Postprzez McMacia » Pn, 07 gru 2009 16:07

O, to sie nazywa przemyślany temat.
idę zaraz wypróbowywać opcje, dzięki!
Garmin 4Ever!
eTrex Legend, Vista, Vista C, gpsmap 60csx, Colorado 300, Nuvi 250W, Oregon, Nuvi 765
McMacia
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Wt, 30 wrz 2008 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pikietaż Polski

Postprzez Alf/red/ » Pt, 11 gru 2009 0:04

beetle-m napisał(a): IMO najlepszym rozwiązaniem jest kierunek, który obrał kolega smiodus.
Uważam, że najlepszą formą dla "pikietażu" jest plik IMG, a nie waypoint'y.

A czy warto/można/wypada/whateva włączyć to do UMP-pcPL, na przykład jako kolejny plik w UMP-radary? Raz że mógłbym wtedy generować kilka rodzajów wyników, podobnie jak są Radary:
    punkty do poiloadera
    przezroczysta nakładka img
    razem z umpem
a dwa że by to ludzie mogli dostawać do odbiornika "niechcący / przy okazji", i byłby potencjalnie większy zasięg?
A może to by była za duża dominacja?
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Pikietaż Polski

Postprzez beetle-m » Pn, 14 gru 2009 11:40

Alfred. Byłbym "za". W sprawie danych potrzebny kontakt ze smiodus'em.
Zrobisz próbkę ?
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Pikietaż Polski

Postprzez chopin67 » Pn, 14 gru 2009 21:08

Bardzo podoba mnie się pomysł Alfreda :)
pozdrawiam chopin67
Nuvi 765T v.Taivan GPMapa 2009.3 + CNE NT 2010.3 + UMP pcPL; TomTom GO750; AsusA 636N + Automapa
Avatar użytkownika
chopin67
Bywalec
 
Posty: 322
Dołączył(a): So, 18 paź 2008 11:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pikietaż Polski

Postprzez beetle-m » Wt, 15 gru 2009 20:48

Postanowiłem przetestować plik smiodus'a na nuvi 765. Niestety podczas nawigacji (widok 3D) nie wyświetlają się słupki i opisy. Widać je (wybiórczo) dopiero podczas przeglądania mapy (widok 2D).
Czy któryś z userów nuvi 765 może potwierdzić, że pikietaz.img działa poprawnie ?

Beetl(e)dit: Sprawdzałem z GPMapą 2009.3 oraz CNE 2010.20
Prawdopodobnie jest to problem związany z autozoom'em. W trybie nawigacji 3D nie widać słupków i opisów.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Pikietaż Polski

Postprzez zarys » Śr, 16 gru 2009 12:26

A co z nuvi 1xxx ??? :?
Pozdrawiam
Ryszard
GPSmap60CSx,COLO 400C,Nuvi 1490T+nuLifeTime Europe,
GPmapa2009v3,CSAv5 i inne UMP,y, ostatnio NAVI COMAND NTG4 z mapami NaviSat, komórka LG GT540 z GPS.
zarys
Bywalec
 
Posty: 376
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Re: Pikietaż Polski

Postprzez beetle-m » Wt, 29 gru 2009 14:49

@zarys. Sprawdź tę wersję: :arrow: Pikietaż - reaktywacja (projekt UMP)
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron