Instalacja mapek z MapCenter

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Instalacja mapek z MapCenter

Postprzez miharu » Śr, 25 lut 2009 14:00

Mam lamerskie pytanie, ale już się gubię w kolejnych FAQach.. Mam na kompie zainstalowaną UMP, i mam ściągnięte i zainstalowane kilka mapek z MapCenter. Nie wiem tak do końca, czy MapCenter i projekt UMP mają ze sobą coś wspólnego? :oops: Tak czy inaczej, ściągnięte mapki z MapCenter mi działają - ale tylko te, które przy nazwie miały też installer do pobrania. Przy innych są jakies tajemnicze [binary IMG - 567k] [build source - 2758k] [build log], z którymi nie wiem co zrobić.. :?
Po drugie - czy każda taka ściągnięta mapka musi być jako osobny arkusz? Nie dałoby się ich jakoś skompilować w jedno (bo ja wiem, wgrać do jakiegoś folderu czy coś), bo np. przy planowaniu trasy przechodzącej przez obszary na kilku mapkach, trzeba je przełączać. Oczywiście to nic trudnego, ale może można jakoś to połączyć :?: Jak się nie da, to nie szkodzi, ale wolę zapytać.
Aha, i jeszcze jedno: mapka UMP w MapSource wygląda inaczej (graficznie - inny wygląd ulic, kolory itp.), niż wersja do oglądania z poziomu www. Skąd te różnice?
A tak przy okazji: fajny projekt, to UMP.. tylko skomplikowany dosyć, przynajmniej dla początkujących. Postaram się w sezonie dorzucić też coś od siebie, oczywiście, jak tylko połapię się, co trzeba zrobić z zapisanym śladem.. :lol:

P.S. W razie czego proszę o przerzucenie tematu do właściwego działu, gdyby się okazało, że jest nie tu, gdzie trzeba..
Avatar użytkownika
miharu
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): So, 14 lut 2009 20:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Instalacja mapek z MapCenter

Postprzez Marko » Śr, 25 lut 2009 15:02

miharu napisał(a):...ściągnięte mapki z MapCenter mi działają - ale tylko te, które przy nazwie miały też installer do pobrania. Przy innych są jakies tajemnicze [binary IMG - 567k] [build source - 2758k] [build log], z którymi nie wiem co zrobić...

Zacznij przygodę od strony http://www.gpsmaniak.com (polecam zapisać do Ulubionych)
Interesujący Cię temat rozpracowany detalicznie przez Mistrza - tutaj: http://gpsmaniak.com/new/porady-IMG.htm
P.S.1. Jak widać, nie taki diabeł straszny, jak go niektórzy malują ;)
P.S.2. Przydatną, już w ogólności, lekturą może się również okazać literatura podana w tym wątku viewtopic.php?f=6&t=2896&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=geoforum
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Instalacja mapek z MapCenter

Postprzez asandrzej » Śr, 25 lut 2009 22:28

Witam.
Odpowiem na niektóre pytania inne są już opublikowane w podanych linkach.
Mapcerter i UMP w pewnym sensie ma coś wspólnego a w innym nie. Ma na tyle że niektórych autorów mapy są włączone w projekt UMP a oprócz tego albo wcześniej autorzy umieścili swoje prace na Mapcenter. Tak mi się wydaje.
[binary IMG - 567k] to plik .IMG, który możemy uruchomić bezpośrednio w nawigacji lub wstawić do MS opis instalacji w MS jest na stronach w załączonym linku http://sites.google.com/site/scdiscdi/m ... IgjAOZsdZs (W zasadzie nie stosowany do edycji)
[build source - 2758k] może to być plik o tej samej zawartości co .img jest to plik źródłowy autor udostępnia i zezwala na modyfikację swojej mapy. (rozszerzenie.mp)
Mapy lub zestawy map można łączyć w jeden plik .img prostszy sposobów to wczytać mapy do MS zaznaczyć każdą do eksportu i wysłać w jednej sesji. (nadpisze plik znajdujący się na karcie lub w pamięci). Jest to prosty sposób lecz czasochłonny przy większych zestawach. Inny sposób jest opisany w zamieszczonych linkach.
Różnice w wyświetlaniu map będą występowały nawet przy użyciu różnych modeli nawigacji a jeżeli chodzi o UMP www. to ile pamiętam zostało udostępnione dla projektu UMP oprogramowanie chyba stosowane na stronach OpenStreetMap w celu publikowania na stronie www .
Pozdrawiam.

Edit
Mapy można łączyć nawet w przypadku gdy dotyczą tych samych obszarów przykład połączone zostały mapy (4811162.img + Śniardwy.img) . Po połączeniu korzystamy z właściwości obu map.
Załączniki
WJM+Śniardwy.jpg
WJM+Śniardwy2.jpg
Ostatnio edytowano Wt, 28 lip 2009 9:16 przez asandrzej, łącznie edytowano 8 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Instalacja mapek z MapCenter

Postprzez wodnik7 » Cz, 26 lut 2009 9:13

miharu napisał(a):Aha, i jeszcze jedno: mapka UMP w MapSource wygląda inaczej (graficznie - inny wygląd ulic, kolory itp.), niż wersja do oglądania z poziomu www. Skąd te różnice?
A tak przy okazji: fajny projekt, to UMP.. tylko skomplikowany dosyć, przynajmniej dla początkujących. Postaram się w sezonie dorzucić też coś od siebie, oczywiście, jak tylko połapię się, co trzeba zrobić z zapisanym śladem.. :lol:

na forum Marcin Rudowski opisal powodu innego widoku. Znajdz.

Poza tym, podsylanie poprawek na UMP jest latwe. Kliknij na "zglaszanie poprawek" na strnie, tam masz informacje. Sa tez FAQ.
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości