Jak to jest z UMP-PCpl ?

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez tommy__ » N, 01 mar 2009 20:03

Witam, na stronce http://ump.waw.pl/wszystkie.html jest napisane, że plik GMAPSUPP.IMG PL NI z ogonkami - tylko Polska - nie będzie utrzymywany (zip 56M z 01.01 14:43). Co znaczy nie będzie ? A teraz jak na kartę SD do katalogu Garmin wgram inny plik GMAPSUPP.IMG EU NI z ogonkami - cała Europa (zip 71M z 08.02 01:22) to co ? skasuje mi Polskę a będzie tylko Europa ??? Aha i na koniec, w swoim nuvi mam CNE 2008, czego lepiej używać, CNE czy wymienionego wyżej GMAPSUPP.IMG PL ??? Jakie są wady i zalety obu map ? No i jeszcze jedno, jak mam zaznaczone w mapach obydwie to co się dzieje ? jedna uzupełnia drugą czy jest tu jakaś zasada, że CNE ma większą wagę niż UMP ?
Ostatnio edytowano Pn, 02 mar 2009 15:04 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono do działu "UMPpcPL"
tommy__
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 12 lut 2009 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez irko » N, 01 mar 2009 23:00

tommy__ napisał(a):Witam, na stronce http://ump.waw.pl/wszystkie.html jest napisane, że plik GMAPSUPP.IMG PL NI z ogonkami - tylko Polska - nie będzie utrzymywany (zip 56M z 01.01 14:43). Co znaczy nie będzie ?


Dla mnie to znaczy, że bedzie rozwijana Europa. Mapy wgrywać mozna do urzadzenia za pomoca programu MAPSOURCE. Możesz wybrać czy wgrywasz całośc czy tylko Polske.

tommy__ napisał(a):A teraz jak na kartę SD do katalogu Garmin wgram inny plik GMAPSUPP.IMG EU NI z ogonkami - cała Europa (zip 71M z 08.02 01:22) to co ? skasuje mi Polskę a będzie tylko Europa ???


Na probe wgrałem tak mape hiszpani. Miała ta sama nazwe i rozszerzenie co polska UMP. Ale niestety to tak nie działa. UMP sie nie skasowało. Jesli wgrasz mape na karte za pomoca programu MAPSOURCE - to skasujesz wszystkie poprzednie mapy.
Chyba ze cos krece?

tommy__ napisał(a):Aha i na koniec, w swoim nuvi mam CNE 2008, czego lepiej używać, CNE czy wymienionego wyżej GMAPSUPP.IMG PL ??? Jakie są wady i zalety obu map ? No i jeszcze jedno, jak mam zaznaczone w mapach obydwie to co się dzieje ? jedna uzupełnia drugą czy jest tu jakaś zasada, że CNE ma większą wagę niż UMP ?


Jesli chodzi o wybo pomiedzy UMP a CNE to zależy
- CNE ma wiecej dróg i adresów
- w CNE drogi te sa czasami poprowadzone idiotycznie. Zbieram dane do UMP i wiem, że w CNE rysuja drogi np tam gdzie jest rzeka i nie ma mostu. W Warszawie wszystkie alejki wokół pomnika jazdy polskiej zaznaczone sa jako drogi.
- UMP ma mniej dróg ale np bogatsza baze POI (bankomaty, restauracje, itp)

Jesli zaznaczysz obie mapy to wyswietli sie moim zdaniem pierwsza na liscie. Tylko ze pozycja na drodze moze byc niezbyt dokładna (te same drogi nie pokrywaja sie na obu mapach). Garmin tego nie zaleca.
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 484
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez Ryszard1 » Pn, 02 mar 2009 11:03

Zaznaczajac CNE 2008 i UMP wyswietli sie tylko jedna, ta z wiekszym priorytetem, czyli CNE 2008.
Wczytujac na SD lub do GPSa, nadpisujesz kasujac mape wczesniej tam zapisana. Najczesciej nie ruszasz przy tym CNE 2008,
nuvi200 + CNE2008 + UMP-pcPL
Ryszard1
Bywalec
 
Posty: 141
Dołączył(a): So, 10 lis 2007 15:19

Re: jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez beetle-m » Pn, 02 mar 2009 15:01

irko napisał(a):
tommy__ napisał(a): No i jeszcze jedno, jak mam zaznaczone w mapach obydwie to co się dzieje ? jedna uzupełnia drugą czy jest tu jakaś zasada, że CNE ma większą wagę niż UMP ?
Jesli zaznaczysz obie mapy to wyswietli sie moim zdaniem pierwsza na liscie. Tylko ze pozycja na drodze moze byc niezbyt dokładna (te same drogi nie pokrywaja sie na obu mapach). Garmin tego nie zaleca.

irko - błagam Cię. Poczytaj zanim coś napiszesz. Jeśli nie wiesz - zapytaj. Nie wprowadzaj w błąd :roll:

Produkty mapowe maja swoje priorytety. Przede wszystkim od ich wartości zależy, która mapa będzie widoczna przy zaznaczonych (opcja: "Mapy - info") kilku produktach.
:arrow: viewtopic.php?p=57890#p57890
:arrow: viewtopic.php?p=47268#p47268
itd. wiele razy ...
______________________________________________________
tommy__
Zerknij do działu: UMPpcPL na forum Garniak
Znajdziesz tam wiele odpowiedzi na nutrujące Cię pytania zwiazane z projektem UMPpcPL.

Wgranie na kartę SD nowego pliku gmapsupp.img nadpisze stary, istniejący plik. Co oznacza słowo nadpisze ?
Ano to, że go zamieni na nowy (ze skasowaniem starego). To oznacza, że tracisz dotychczasowy układ swoich mapsetów na rzecz nowego - właśnie wgranego.
Jakie mapy zobaczysz po nadpisaniu - zależy od zawartości nowego pliku IMG.
Jeśli w starym była Polska z Europą, a w nowym pliku IMG jest tylko Polska -> po skopiowaniu zobaczysz tylko Polskę 8)
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez Alf/red/ » Pn, 02 mar 2009 16:04

tommy__ napisał(a):Witam, na stronce http://ump.waw.pl/wszystkie.html jest napisane, że plik GMAPSUPP.IMG PL NI z ogonkami - tylko Polska - nie będzie utrzymywany (zip 56M z 01.01 14:43). Co znaczy nie będzie ?

To znaczy, że już nie będzie do ściągnięcia takiego pliku, który by zawierał tylko Polskę.
A która mapa się będzie wyświetlać, to zależy od priorytetów map oraz, uwaga, firmware konkretnego urządzenia.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez irko » Pn, 02 mar 2009 20:45

beetle-m napisał(a): błagam Cię. Poczytaj zanim coś napiszesz.

nie musisz blagac
wystarczy ze poprawisz
bawilem sie nawi i tak zauwazylem ze GP mapa jest pierwsza i sie zawsze wyswietla (zanim mialem UMP)

pozdrawiam
ir

PS. bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego forum. :shock:
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 484
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez tommy__ » Pn, 02 mar 2009 22:43

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jak widze, kazda mapa ma swoje wady i zalety, CNE chciał mnie wyprowadzić w pole kilka razy, pokazywał drogi, których nigdy nie było (no chyba, że zaorane) mimo, że w opcjach mam włączone unikanie dróg gruntowych ! UMP-PCpl chciał, bym dziś na Targówku przejechał przez chodnik na drogę lokalną więc wnioskuję, że najlepsza z tego co prześledziłem posty na garniaku, jest GPmapa !
tommy__
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 12 lut 2009 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez wopozka » Pn, 02 mar 2009 23:06

tommy__ napisał(a):wnioskuję, że najlepsza z tego co prześledziłem posty na garniaku, jest GPmapa !

Zbyt szybko wyciągasz wnioski ;) Gdzie cię ump chciało przeciągnąć po chodniku, daj namiary to się szybko poprawi
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez stara zientara » Pn, 02 mar 2009 23:58

wopozka napisał(a):
tommy__ napisał(a):wnioskuję, że najlepsza z tego co prześledziłem posty na garniaku, jest GPmapa !
Zbyt szybko wyciągasz wnioski ;) Gdzie cię ump chciało przeciągnąć po chodniku, daj namiary to się szybko poprawi

Ty też zbyt szybko :)
Oprogramowania nie poprawisz tak łatwo jak mapę. Mnie też chciało przeciągnąć przez ścieżkę, choć 500 m dalej była droga.

Niektóre odbiorniki tak mają - Nuvi 205 gania mnie po ścieżkach, a GPSmap76CSx z tą samą mapą nie.
Pozdrawiam
Wojtek
GPSmap76CSx, Nüvi 205 i różne służbowe (poprzednio GPSmap76, GPS76, GPS48, GPS45XL, Navstar2000)
http://wojtekzientara.pl/
Avatar użytkownika
stara zientara
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): N, 20 maja 2007 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez irko » Wt, 03 mar 2009 8:16

tommy__ napisał(a):CNE chciał mnie wyprowadzić w pole kilka razy, pokazywał drogi, których nigdy nie było (no chyba, że zaorane) mimo, że w opcjach mam włączone unikanie dróg gruntowych !


widziałem miejsca gdzie CNE prowadziło w miejscu gdzie byla rzeka i nie było mostu i to od lat
ale...
Obrazek
Obrazek

po prostu ulice sa i na miejscu nie bladzisz
wpisz np miejscowosc Piskórka ul. świerkowa
tylko CNE pokaże ci gdzie to jest
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 484
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez stara zientara » Wt, 03 mar 2009 8:37

irko napisał(a):wpisz np miejscowosc Piskórka ul. świerkowa /.../ tylko CNE pokaże ci gdzie to jest

Jak przyślesz ślad z przejazdu tą ulicą, to jutro UMP też pokaże. Czy CNE też ma taki czas reakcji?
Pozdrawiam
Wojtek
GPSmap76CSx, Nüvi 205 i różne służbowe (poprzednio GPSmap76, GPS76, GPS48, GPS45XL, Navstar2000)
http://wojtekzientara.pl/
Avatar użytkownika
stara zientara
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): N, 20 maja 2007 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez Ryszard1 » Wt, 03 mar 2009 9:17

>Czy CNE też ma taki czas reakcji?
Jak dobrze pojdzie, to bedzie poprawione/dodane w nastepnej PLATNEJ wersji.
Najwiecej mnie wkurza to, ze jak takiej nie zakupisz to przy kazdym wlaczeniu 2 x wyswietla mi sie komunikat ze mam stare mapy i musze kupic nowa wersje. Ciekawe kiedy mi ta mapa zablokuje calkiem moj GPS ,
nuvi200 + CNE2008 + UMP-pcPL
Ryszard1
Bywalec
 
Posty: 141
Dołączył(a): So, 10 lis 2007 15:19

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez nocnyMarek » Wt, 03 mar 2009 10:17

stara zientara napisał(a):Jak przyślesz ślad z przejazdu tą ulicą, to jutro UMP też pokaże. Czy CNE też ma taki czas reakcji?


Jutro, za tydzień albo za miesiąc, czasem (rzadko) za trzy. To byłaby uczciwsza odpowiedź.
To i tak wielokrotnie szybciej niż w CNE tylko po co to pyszałkowate reklamiarstwo?
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez stara zientara » Wt, 03 mar 2009 10:30

nocnyMarek napisał(a):Jutro, za tydzień albo za miesiąc, czasem (rzadko) za trzy. To byłaby uczciwsza odpowiedź.
To i tak wielokrotnie szybciej niż w CNE tylko po co to pyszałkowate reklamiarstwo?


Od razu "reklamiarstwo".
Te rejony, którymi "się opiekuję" robię zwykle z dnia na dzień. Czasem trochę dłużej, gdy wyjeżdżam i mam kłopoty z dostępem do internetu.
Pozdrawiam
Wojtek
GPSmap76CSx, Nüvi 205 i różne służbowe (poprzednio GPSmap76, GPS76, GPS48, GPS45XL, Navstar2000)
http://wojtekzientara.pl/
Avatar użytkownika
stara zientara
Bywalec
 
Posty: 148
Dołączył(a): N, 20 maja 2007 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z UMP-PCpl ?

Postprzez nocnyMarek » Wt, 03 mar 2009 11:06

I tak napisałem łagodnie, w pierwszej wersji było marketolenie :P
Kiedyś naczytałem sie takich tekstów jak Twój, wysłałem ślady z kompletnie gołych rejonów i czekałem,
najpierw sprawdzałem każdą nową wersję UMPa, potem co 2 dni, później raz w tygodniu, zawiodłem się wielokrotnie.
Gdyby nie moje nadmierne oczekiwania, rozbudzone takimi tekstami jak Twój,
to zamiast się wkurzać że wciąż nie ma, cieszyłbym się widokiem każdego nowego kawałka.

Namówiłem znajomego, żeby podzielił się śladami z Norwegii, uprzedziłem że zagranica ma niski priorytet,
że potrwa to pewnie ze 3 miesiące, a Artur szybko skonwertował ślady i zaczął obróbkę zgłoszenia,
po tygodniu znajomy mi napisał 'jak fajnie, już coś się dzieje'. Wiesz jak bym wyglądał dzisiaj
(od miesiąca w tym zgłoszeniu nic się nie posuwa) gdybym mu naopowiadał, że obejrzy sobie drogi z jego śladów już 'jutro'?
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Następna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron