Poprawka własnej wrzutki

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Poprawka własnej wrzutki

Postprzez greg_m » Śr, 27 maja 2009 0:54

witam,
kilka dni temu wrzucilem na flyspray wlasna wrzutke. od tego czasu przeczytalem sporo o tym jak lepiej uzupelniac i poprawiac ump. chcialbym moja wrzutke wyedytowac i te ulepszona wrzucic zamiast tej pierwotnej.
znalazlem cos tu na forum: viewtopic.php?f=15&t=2639&hilit=wrzutki
ale problem polega na tym, ze aktualnie posiadam tylko pliki diff i nowosci, nie mam juz pliku miasto-wynik.mp, a ten wygenerowany na podstawie tylko zrodel nie zawiera zmian.
da sie jakos na podstawie zrodel i powyzszych plikow wygenerowac plik .mp z naniesionymi moimi zmianami? latwiej mi wyedytowac wlasna zmiany nic kreslic wszystko od nowa.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Poprawka własnej wrzutki

Postprzez fredzio » Śr, 27 maja 2009 7:13

Służy do tego komenda mont-demont /demont

1) Utwórz plik wsadowy bat z powyższą treścią, czyli
- przy użyciu notatnika(start->Uruchom: notepad.exe)
- wpisujemy treść czyli mont-demont /demont
- zapisz jako, wpisujesz w nazwie ponowny_mont.bat
2) Powstały plik.bat skopiuj do folderu UMP-Miasto. czyli np C:\Garmin\...\UMP-Opole ( tam gdzie jest folder src, sprawdz_bledy czy miasto-wynik)
Jeśli pracujesz na większej ilości źródeł skopiuj go sobie do każdego UMP-Miasto

Jak to działa?
-Aktualizujesz źródła
- klikasz mont-demont
- zaczynasz rysowanie w ME
Od tej pory nie wolno Ci kliknąć mont-demont.
Gdy rysujesz coś nowego dajesz zapisz zmiany w Miasto-wynik. Teraz klikasz w ponowny_mont (stworzony przez siebie) i tworzą się (zamieniają się jeśli istnieją) nowe diffy.

Po kliknięciu w Miasto-wynik możesz dalej rysować i masz wszystkie wprowadzone zmiany.

Można tak robić po wielokroć. Mnie to pomaga przy sprawdzaniu błędów, poprawiam błędy, i klikam w ponowny_mont, po wygenerowaniu nowych sprawdz widzę czego jeszcze nie poprawiłem.
Dzięki ponowny_mont można do wrzuconej wrzutki dorysować np następnego dnia sporo nowych rzeczy i przesłać jeszcze raz wszystsko.

P.S. Odpowiadam na twoje pytanie, potrzebny jest miasto-wynik.mp, i nie da się

[EDIT] Ładny opis, dziękuję, pozwolę sobie wykorzystać to jakoś na wiki. Alf/red/
Ostatnio edytowano Pn, 15 cze 2009 17:01 przez fredzio, łącznie edytowano 1 raz
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Poprawka własnej wrzutki

Postprzez Artur » Śr, 27 maja 2009 8:03

greg_m napisał(a):nie mam juz pliku miasto-wynik.mp, a ten wygenerowany na podstawie tylko zrodel nie zawiera zmian.
Bo musisz uaktualnić (cvs up) źródła (po wprowadzeniu Twoich zmian).
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Poprawka własnej wrzutki

Postprzez greg_m » Śr, 27 maja 2009 12:37

@fredzio - chyba troche nie o to mi chodzilo. twoj sposob (i opisane wczesniej na forum np w linku do watku ktory podalem wyzej) odnosi sie do czegos co aktualnie edytujesz. u mnie sytuacja wyglada tak, ze wrzucilem pliki na flyspray kilka dni temu, wiec mont-demont juz dawno bylo. teraz po doczytaniu FAQ wiem, ze mozna to bylo zrobic lepiej wiec chce poprawic moja wrzutke, wiec zeby zaoszczedzic podwojnej pracy osobom z UMP chce ja poprawic zanim oni ja dodadza do zrodel projektu.

@Artur - wrzutki nie ma jeszcze w zrodlach UMP, wciaz czeka w kolejce, wiec jesli dobrze rozumije to uaktualnienie nic tu nie da

zeby uscislic:
robilem edycje zrodel kilka dni temu. pliku .mp juz nie mam. zostaly tylko oryginalne zrodla i moje pliki .diff i !nowosci. jak przy pomocy tylko tego dodac to do zrodel? diff? patch? czy cos jeszcze? widze, ze nie ma prostego rozwiazania, wiec moze reczna edycja zrodel, aby dopisac to co jest w plikach diff?
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Poprawka własnej wrzutki

Postprzez Artur » Śr, 27 maja 2009 13:57

Masz kompletne źródła? Pracujesz pod windows? W katalogu, w którym pracujesz masz plik paczuj.bat? Ja nie używam paczuja tylko mniej skomplikowany batch o treści:

type *.diff.* > src\wszystko.diff
cd src
d:\cvs\narzedzia\patch --dry-run < wszystko.diff
pause
d:\cvs\narzedzia\patch < wszystko.diff
pause

Oczywiście trzeba dopasować ścieżkę albo użyć zmiennej z setenv. Uruchamiasz go w katalogu, w którym montujesz i demontujesz i masz diff-y.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Poprawka własnej wrzutki

Postprzez greg_m » Śr, 27 maja 2009 14:07

wielkie dzieki, chyba wlasnie o to mi chodzilo!
wyprobuje wieczorem w domu.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random


Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości