Jakie pliki do wysłania na flyspray?

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Dater » Cz, 28 maja 2009 9:39

Zaczynam bawić się mapedit, żeby podsyłac gotowe poprawki na flyspray. Są to moje początki, więc nie do końca jeszcze wszystko kumam. Przeczytałem wiki, ale trochę niejasno jak dla mnie jest opisana kwestia tego, jakie pliki przesłać. Po zrobieniu porawek wygenerowało szereg plików. Które z nich zzipować i umiescić na flyspray?
Obrazek
Ostatnio edytowano Cz, 28 maja 2009 9:41 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono z działu "Tworzenie map"
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Peter » Cz, 28 maja 2009 9:53

Prawdopodobnie nie odznaczyles w opcjach Mapedita "Przyciagaj do siatki" czyli "Snap to grid" i pozmienialo Ci wszystkie dane w mapce, wiec to niestety pojdzie juz do kosza :? Sprawdz ustawienie "Snap to grid" zrob jakas malutka poprawke i zobacz co wyjdzie po zamknieciu. Powinien byc tylko 1 plik z .diff. w nazwie.
Jak juz to bedziesz mial za soba to zrob poprawki jeszcze raz i podeslij spakowane wlasnie te pliki z .diff. w nazwie :)
pozdro
60CSx + VistaCx + NokiaN82 + Nuvi 860 + UMP PcPL + GPMapa2009.3 + CNE 2010.20
Obrazek
Peter
Bywalec
 
Posty: 169
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Artur » Cz, 28 maja 2009 10:02

Pliki *.diff
Ale coś dużo ich masz. Albo robiłeś dużo poprawek (na początku unikaj dużych wrzutek - łatwiej będzie sprawdzić i pomóc Ci poprawić to co jest nie tak). albo masz coś nie tak ze środowiskiem pracy.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Dater » Cz, 28 maja 2009 11:26

Opcję "Snap to grid" mam odznaczoną. Poprawek też duzo nie robiłem. Problem polega chyba na czymś innym. Zastosowałem metodę podaną przez fredzio http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=15&t=6001
U mnie działa to tak. Robię poprawki, zapisuję mapę, zamykam mapedit. Nie generują się żadne dodatkowe pliki. Czy coś dodatkowo muszę do tego zrobić?
Ten screen, który zrobiłem powyżej to pliki, które powstały po zastosowaniu metody fredzio. Ale jak widać tych plików coś za dużo. Co prawda tworzy się plik nowości, i są tam pozycje przeze mnie poprawiane, ale przy tym masa innych plików. Jeżeli tego nie zrobię to bez dodatkowego uruchomienia pliku wsadowego mont-demont /demont nie tworzą się żadne pliki.
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez greg_m » Cz, 28 maja 2009 13:30

mam to samo, nie wiem czemu. robilem wrzutke ponad tydzien temu i faktycznie mialem chyba dwa pliki diff i do tego dwa !nowosci czy jakos tak. w miedzyczasie przebrnalem przez wiki i zrobilem druga wersje wrzutki wczoraj. wynik: brak plikow !nowosci, ale za to chyba z 15 czy 20 plikow diff nawet z miast ktorych nie poprawialem. opcja przyciagania do siatki odznaczona, ale w miedzyczasie zmienilem opcje zapisywania formatu polish .mp czy jakos tak (patrz tu: viewtopic.php?f=5&t=5597#p67325 ) i to moze byc przyczyna.
mapedit 1.0.57 pod windows.

swoja droga (choc to troche offtopic) fajnie byloby zebrac informacje potrzebne do edycji ump. wiki czasami nie za wiele mowi, ale osobiscie wspomagam sie tym co juz jest zrobione i podgladam jak to tam jest, jakie wlasciwosci, levele, itp, choc pewnie da sie prosciej.
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Dater » Cz, 28 maja 2009 15:26

Moim problemem jest to, że nie tworzą się rzadne pliki :(
Za wiki:
Zamykanie MapEdita
Uff. Narysowane. Chyba. Zapisz zmiany i zamknij MapEdit.
Windows: Przez chwilę będziesz widział kolejne etapy obróbki całego pliku:

U mnie nie dzieje się nic w rodzaju: "będziesz widział kolejne etapy obróbki całego pliku".
Po prostu mapedit się zamyka i tyle. Jak odpalę ponownie edytowaną mape, to poprawki jak najbardziej istnieją.
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Artur » Cz, 28 maja 2009 19:44

Pracujecie pod windows? Czemu nie korzystacie ze standardowego mont-demont.bat? Ja po obróbce klikam po prostu na "zamknij" (x) i opowiadam tak na pytanie o zapis - wtedy w oknie dos-u widać co jeszcze robi mont-demont...
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Dater » Cz, 28 maja 2009 20:16

Tak, pracuję pod windows.
Tak, korzystam ze standardowego mont-demont.bat.
Mój pierwszy post w temacie tego nie dotyczył co prawda, bo skorzystałem z drogi alternatywnej, Ale właśnie dlatego korzystałem, że u mnie nic się nie dzieje, nie ma nowych plików po zapisie.

Jeszcze raz:

1. Klikam na mont-demont.bat. Urochamia się okienko dosowe, widać proces. Na końcu: naciśnij jakiś przycisk, aby kontynuować. Naciskam. Okienko sie zamyka.
2. W folderze mapy widzę plik mapy, który powstał: Białystok-wynik. Klikam, odpalam w mapedit.
3. Edytuję w mapedit.
4. Zapisuję, zamykam mapedit naciskając na "x"
5. Nic się nie dzieje, nie ma żadnych okienek, działania mont-demont. Nic. Nie powstają żadne dodatkowe pliki.

:(
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Zachu » Cz, 28 maja 2009 20:23

Tak powinieneś zacząć.

Punkt 1 ale tylko do komunikatu w oknie "Gotowy do edycji". Zostawiasz aktywne/otwarte okno i zaczynasz zabawę.
Dale już sobie poradzisz ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Dater » Cz, 28 maja 2009 20:47

Hm, chyba współnymi siłami jesteśmy bliżej rozwiązania. U mnie proces nie zatrzymuje się na "gotowy do edycji". Dalej wyskakuje:
"Nazwa 'C:\....mapedit.exe nie jest rozpoznawana jako polecenie zewnętrzne lub wewnętrzne..."
I dalej idzie proces jak rozumiem odwrotny, czyli znów wszystko jest "demontowane".
Tak u mnie wygląda okienko, jego zapełnienie zajmuje kilka sekund. Widać w tle pojawiające się pliki, a później one znikją.

Obrazek

A więc coś nie tak ze ścieżką, miejscem zanstalowania etc. Tylko co :?:
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Dater » Cz, 28 maja 2009 20:52

No tak, wszystko jasne. Wystarczyło mapedit umieścić w folderze ze źródlami UMP i działa prawidłowo :D
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez greg_m » Cz, 28 maja 2009 21:06

jesli chodzi o mapedit, to domyslnie powinien byc chyba sciagany przez skrypt instaluj.bat, ale jest cos nie tak (file not found czy cos). na szczescie zauwazylem to przy instalacji zrodel i sam sobie dogralem. takie info do adminow ump, by to moze sprawdzic - zaoszczedzi to problemow nowicjuszom
pozdrawiam
G.
edge 500 + UMP-pcPL@www + OSM Cycle Map + Waze
greg_m
Bywalec
 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt, 10 lut 2009 16:39
Lokalizacja: /dev/random

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Dater » Cz, 28 maja 2009 21:38

No to chyba wszytsko chodz. Po kilku zmianach wyszły mi takie pliki:
Obrazek
Jak rozumiem pliki, które powinieniem wysłac na flyspray to:
!nowości.pnt
!nowości
BIALYSTOK.woda.txt.diff
inne.sciezki.txt.diff

Dobrze kumam :?:
Colorado 300 + GPMapa Topo + UMP-pcPL
Edge 810, soft 2.50
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Dater
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): So, 02 maja 2009 22:51

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez Peter » Pt, 29 maja 2009 8:51

Bardzo dobrze kumasz :twisted:
60CSx + VistaCx + NokiaN82 + Nuvi 860 + UMP PcPL + GPMapa2009.3 + CNE 2010.20
Obrazek
Peter
Bywalec
 
Posty: 169
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie pliki do wysłania na flyspray?

Postprzez fredzio » Pt, 29 maja 2009 10:29

Dater napisał(a):No to chyba wszytsko chodz. Po kilku zmianach wyszły mi takie pliki:
Jak rozumiem pliki, które powinieniem wysłac na flyspray to:
!nowości.pnt
!nowości
BIALYSTOK.woda.txt.diff ...

Dater, jeśli wszystko zrobisz do końca tak jak się należy, to w ogóle nie powstaną pliki !nowości. Przypisanie nowości wcale nie jest trudne i sprawi Ci wiele frajdy jeśli po wszystkim takie pliki nie powstaną.
W skrócie. nowości.pnt powstaje dla nieprzypisanych punktów POI, a !nowości dla nieprzypisanych dróg, ścieżek.
Najlepiej otworzyć oba w notatniku (jeśli tak nie masz, pnt skojarz sobie z notatnikiem).
W przypadku pnt:
Skopiuj sobie współrzędne danego punktu z listy w notatniku np 50.43713, 18.95162 i otwierasz MapEdit i klikasz Ctrl G jednocześnie i wklejasz Ctrl V. Na mapie masz zbliżenie na nie przypisany punkt.
Na pasku wybierasz wskaźnik (select object), klikasz na ten punkt, prawym i Properties i otwierają się zakładki.
Otwierasz sobie stronę http://ump.waw.pl/pliki/poiologia.html i szukasz Code i TYP.
Dla przykładu jeśli punkt to kościół to code to 0x2c0b a typ KOSCIOL (w typie ważne są małe i duże litery)
Czyli wybierasz w object properites pierszą zakładkę, uzupełniasz code (klikasz w trzy kropek) i label, możesz podać pełną nazwę np Parafia NMP w Świerklańcu.
Dobrze uzupełnić adres i telefon [format telefonu +48321234567 - tutaj 32 to kierunkowy], i najważniejsza zakładka Extras [to właśnie jak jej nie uzupełniasz punkt trafia do pliku nowości], dajesz Edit as text i wklejasz znaleziony na poiologi typ [trzeba wpisać typ który występuje na tej stronie www, nie możesz np wpisać autokomis, tylko szukasz co pasuje najbardziej i wpisujesz np CARDEALER].
Powinno to wyglądać tak
Miasto=Świerklaniec
Plik=src\POI-Opole.pnt
Typ=KOSCIOL

W przypadku dróg:
Tak samo skopiuj sobie 1 współrzędną (wiadomo tworzy się ich tyle ile jest punktów drogi)
W zakładce Extras przypisujesz drogę tak Plik=src\SWIERKLANIEC.ulice.txt (jeśli znasz miasto, i jest to ulica lub droga gruntowa) W takim przypadku nie wpisuje się parametru Miasto.
Lub np
Miasto=Świerklaniec
Plik=src\OPOLE.drogi.txt

Dla ulic i alejek dróg prywatnych elements wynosi 1 dla gruntowych i szlaków 0
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Następna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość