Udział w projekcie UMP Wawa

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Postprzez wojtek » Pt, 16 lis 2007 16:11

Michus+Rafal badzo dobrze się sprawują w UMPie.Oczywiśie wersja '5'

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Artur » Pt, 16 lis 2007 17:49

wojtek napisał(a):Michus+Rafal badzo dobrze się sprawują w UMPie.Oczywiśie wersja '5'

Pod warunkiem, że nie robisz numeracji. Też czasem używam, jak robię coś z podkładów, ale na co dzień wolę "czystego".

Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez Lesław » Pn, 19 lis 2007 14:57

Lesław napisał(a):Zmieniłem dla spróbowania Mapedita bo do tej pory uzywałem michus+rafalfitt... Wrzuciłem oryginalnego free i w ten sposób po narysowaniu jednej przypadkowej ulicy i jakiegoś POI otrzymuję TYLKO plik nowości i żadnych diffów...

He He! Jak nie zmienię nic z istniejących elementów, to nie będę miał żadnych diff'ów, tylko plik z nowościami, które wprowadziłem. Logiczne myślenie, ma wielką przyszłość! :D

Mam jeszcze pytania:

1. Jak duża musi być rozbieżność drogi w UMP-pcPL ze śladem, żeby warto było taki ślad podesłać wam do wprowadzenia poprawek, czy też zabrać się za to samemu? (zakładam, że mam co najmniej podwójny track)
Zebrałem już sporo śladów, ale czasem mają nawet kilkaset kilometrów i najlepiej byłoby wiedzieć co wyfiltrować do podesłania.

2. Rysowanie na podkładach:
- Czy wogóle jest sens?
- Jeśli tak, to jakie dopuszczacie w aspekcie legalności takich rysunków? (Google?)
Ostatnio edytowano Pn, 19 lis 2007 20:45 przez Lesław, łącznie edytowano 1 raz
Vista HCX
Nuvi 255W (Firmware N465 by PouchX)
Avatar użytkownika
Lesław
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 20:34
Lokalizacja: Tricity

Postprzez Lesław » Wt, 20 lis 2007 1:22

Witam!

Nikomu nie chciało się odpowiedzieć, czy może wdepnąłem na jakiś grząski grunt? Jeśli tak to proszę o PW.
Vista HCX
Nuvi 255W (Firmware N465 by PouchX)
Avatar użytkownika
Lesław
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 20:34
Lokalizacja: Tricity

Postprzez Alf/red/ » Wt, 20 lis 2007 10:09

Lesław napisał(a):Nikomu nie chciało się odpowiedzieć, czy może wdepnąłem na jakiś grząski grunt?

Oj tam od razu grząski grunt... Po prostu odpowiedzi by były miałkie, więc się nie wyrywałem w nadziei, że ktoś inny Cię zaspokoi ;-) . Zresztą patrz.

Lesław napisał(a):1. Jak duża musi być rozbieżność drogi w UMP-pcPL ze śladem, żeby warto było taki ślad podesłać

Jak już coś poprawiam w danej drodze, to wyrównuję dokładnie. Ale jak nie, i tylko sprawdzam, to kilkanaście metrów przesunięcia odpuszczam. Bo odbiornik miewa taki błąd, i kto zaręczy, że właśnie teraz nie miał?

Lesław napisał(a):2. Rysowanie na podkładach: - Czy wogóle jest sens?

I znowu muszę odpowiedzieć: to zależy. Jeżeli mapę masz skalibrowaną dokładnie, i rysujesz las czy jezioro, to rysuj. Ale drogi to potrafią się w rok zmienić, drogowcy rzucą asfalt albo pacną przecudnej urody rondko, no i mapa już nie mówi całej prawdy. Więc stosuję je raczej do sprawdzenia czy innej orientacji. Czasami jakiś Urząd Miasta wystawia na stronie www swoją mapę, to zakładam że ona jest OK (chociaż wiem, że się mylę - ale lepsze to niż nic), kalibruję na podstawie tego, co mam, i robię z grubsza pozostałości.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Poprzednia strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron