Zniknął OWŚ

O UMP-pcPL - darmowej mapie Polski. Jak instalować? Jak aktualizować? Jak rozbudowywać?

Moderatorzy: frasun, Artur, sdsyc, Alf/red/

Zniknął OWŚ

Postprzez AmadeosFather » Cz, 16 lip 2009 20:39

Witam
Panowie dziś ściągnąłem update i zniknął cały Obszar Warowny Śląsk ? Co się stało ?
Pozdrawiam
AmadeosFather
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): So, 27 cze 2009 11:38

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Zachu » Cz, 16 lip 2009 21:44

Pewnie poszło do TOPO.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Artur » Cz, 16 lip 2009 21:46

Nawet na pewno. Było ostatnio w cvslogu

revision 1.3
date: 2009/07/12 08:56:10; author: Alf/red/ state: Exp; lines: +158 -0
Przenioslem bunkry do topo
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez AmadeosFather » Cz, 16 lip 2009 22:03

Witka
Cały rok biegałem y gps i robiłem ślady po to żeby było to dostępne na tej mapie i kiszka co to komu przeszkadzało? Jakie TOPO Slaska ?
AmadeosFather
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): So, 27 cze 2009 11:38

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Artur » Cz, 16 lip 2009 22:11

Nie śląska, a jedna z wersji UMP-pcPL. Podstawowa to mapa drogowa. Ścieżki dla sarenek i inne atrakcje (czyli wszystko) jest w wersji Topo. Można ją stosować zamiast wersji podstawowej. Znajdziesz tu: http://www.ump.waw.pl/wszystkie.html
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez AmadeosFather » Pt, 17 lip 2009 9:06

Witam
Minie osobiście podobała się dotychczasowa forma . Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i może wersja topo również mi podejdzie . Mapa w której tworzenie zaangażowałem się, dotychczas wyróżniała się tym że posiadała mnóstwo szczegółów , właśnie takich jak OWŚ czy MRU . Gdy jechałem samochodem widziałem na odbiorniku sklep Biedronke a za nim schron bojowy . ( Żona do Biedronki ja do schronu :) ) Mapa posiada ciekawostki takie jak szyby , ruiny, schrony itp. Dzieki temu wyróżnia się z tłumu komercyjnych map. jest wypełniona szczegółami i kolorowa . To pokazywałem znajomym i tym reklamowałem projekt.
P.S.
Mam nadzieję że takim amatorom nie sprawi kłopotu instalowanie dodatkowych składników . Zastanawiam się też czy nie warto by było umieszczenie tych imformacji na stronie głównej .

POZDRAWIAM
AmadeosFather
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): So, 27 cze 2009 11:38

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Alf/red/ » Pt, 17 lip 2009 10:20

AmadeosFather napisał(a):Zastanawiam się też czy nie warto by było umieszczenie tych imformacji na stronie głównej.

Jakich? Że przeniosłem sto bunkrów?
OIDP wpadły mi w oczy jakieś schrony na terenach ewidentnie mało schronowych, typu parking przed hipermarketem czy coś, dlatego poleciałem po całości, owszem nie wiedząc, czy dany bunkier jest, czy go zaorano 50 lat temu. Założyłem po prostu, że takie (historyczne) rzeczy powinny być w wersji drobiazgowej, a nie ogólnej.
Bo mamy dwa trendy... wicie rozumicie, są siły, które twierdzą że mapę samochodową dla Nuvich (wersje NI i ogonkową) można by nawet hurtem odchudzić z pewnych rodzajów danych (punkty krajoznawcze, strumyki, małe zielone), ale totalnie, a nie tam wybiórczo. No i weź człowieku wypośrodkuj...
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez AmadeosFather » Pt, 17 lip 2009 11:27

Jakich? Że przeniosłem sto bunkrów?

Chodziło mi raczej o info. jaka wersja mapy co zawiera .
Założyłem po prostu, że takie (historyczne) rzeczy powinny być w wersji drobiazgowe

Idąc tym śladem można by też wywalić, kościoły, ruiny, szyby, dworki . To budowle tego samego typu.
No i weź człowieku wypośrodkuj...

Wydaje mi się że poto jest forum aby podyskutować . ;)
AmadeosFather
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): So, 27 cze 2009 11:38

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez wojtek » Pt, 17 lip 2009 13:04

AmadeosFather napisał(a):Idąc tym śladem można by też wywalić, kościoły, ruiny, szyby, dworki . To budowle tego samego typu.
No jak najbardziej, o ile nie są to obiekty obecnie używane. Kościół zamknięty od lat na 4 spusty powinien być TOPO a kościół w którym są odprawiane msze/otwarty dla zwiedzających powinien być na mapie głównej.
Ruiny/szyby/dworki_nieczynne jak najbardziej TOPO.
Dla wielbicieli obiektów TOPO nie powinno mieć to znaczenia, mapa TOPO jest równorzędna pod względem funkcjonalnym z wersją podstawową

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Ar't » N, 02 sie 2009 14:42

wojtek napisał(a):kościół w którym są odprawiane msze/otwarty dla zwiedzających powinien być na mapie głównej.

A czemu? Proszę uzasadnij, co takiego daje Ci umiejscowienie kościoła. Walory turystyczne? to bardziej pasuje do TOPO.
Ostatnie trendy żeby robić z mapy drogowej coś w stylu "panormy firm" mi się akurat nie podobają.

A co do pełnej funkcjonalności to tak 100% nie jest (to nie jest wersja NI, w nuwich i MXT sobie nie poszukasz ulicy)
Garmin-less :) :: konwersja UMP-pcPL na 7ways :: gpsVP :: UMP-pcPL-owicz
Avatar użytkownika
Ar't
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 11:45

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez wopozka » N, 02 sie 2009 19:12

A bo chcę sobie pójść na mszę, będąc gdzieś w podróży. Szukam kościoła i już wiem gdzie jechać. Takie rzeczy powinny być na mapie jak najbardziej.
wopozka
Bywalec
 
Posty: 579
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 9:48

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Artur » N, 02 sie 2009 19:54

Ar't napisał(a):A co do pełnej funkcjonalności to tak 100% nie jest (to nie jest wersja NI, w nuwich i MXT sobie nie poszukasz ulicy)
Ja mam inne wiadomości - Topo od jest jak najbardziej NI, tak gdzieś od lutego?
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Spider » N, 02 sie 2009 21:09

A tak w ogóle po co wersja Topo, która tak na prawdę Topo nie jest? Nie lepiej te wszystkie dodatkowe informacje przenieść do zwykłej wersji UMP? Przecież tych danych nie jest aż tak dużo więc zwykła wersja UMP urośnie pewnie tylko o kilka MB.
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez frasun » N, 02 sie 2009 21:12

Tych danych jest sporo i nie są one w wersji drogowej (standardowej) do niczego potrzebne.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Zniknął OWŚ

Postprzez Ar't » Wt, 04 sie 2009 8:58

Artur napisał(a):Ja mam inne wiadomości - Topo od jest jak najbardziej NI, tak gdzieś od lutego?

Faktycznie, zwracam honor, jest NI, a ja żyłem w świadomości że topo jest zepsuta na MXT.

wopozka napisał(a):A bo chcę sobie pójść na mszę, będąc gdzieś w podróży.

twoja argumentacja jest powalająca, i w stylu: chce kupić obuwie* w obcym mieście wiec umieśćmy na mapie wszystkie sklepy obuwnicze z PF
* wstaw tutaj dowolna rzecz/czynność (jako ciekawostka miasto Pruchnik :), tam nawet kioski są)
Garmin-less :) :: konwersja UMP-pcPL na 7ways :: gpsVP :: UMP-pcPL-owicz
Avatar użytkownika
Ar't
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 11:45

Następna strona

Powrót do UMP-pcPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości